مرکز مشاوره تحصیلی و شغلی آرکا

اعلام نتایج کنکور اردیبهشت ۱۴۰۳| نکات مهم

اعلام نتایج کنکور سراسری اردیبهشت ماه 1403

اعلام نتایج کنکور اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ در قالب نتایج اولیه و نهایی منتشر می گردد. داوطلبانی که در کنکور نوبت اول شرکت کرده اند، می توانند در زمان اعلام نتایج اولیه و با استفاده از اطلاعات ثبت نامی خود نسبت به مشاهده کارنامه اولیه اقدام نمایند. داوطلبان می توانند جواب نهایی کنکور اردیبهشت ماه را حدودا در اواخر شهریور ماه در سایت سازمان سنجش مشاهده نمایند. 

نتایج کنکور سراسری به صورت اینترنتی در سایت سازمان سنجش اعلام میشه و همه داوطلبایی که در این آزمون ثبت نام کردن می تونن برای دیدن نتایج کنکور سراسری اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ در زمان تعیین شده وارد این سایت شده و با وارد کردن اطلاعات لازم، نتایج اولیه و نهایی کنکور رو ببینن.

این آزمون سراسری برای خیلی از دانش آموزای دوازدهم و دیگر داوطلب های این آزمون مهمه چون با قبولی در این آزمون می تونن به دانشگاه های دولتی و برتر کشور راه پیدا کنن، به همین دلیل تمامی داوطلب هایی که در این آزمون شرکت می کنن، دوست دارن که نتیجه خوشایندی رو در این آزمون سراسری کسب کنن.

پس از اونجایی که خیلی از داوطلبا استرس نتایج کنکور اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ رو دارن و پیگیر اطلاعیه های مختلف جهت اطلاع از زمان اعلام نتایج کنکور سراسری هستن، ما در ادامه این مقاله در مورد زمان اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری و تاریخ جواب انتخاب رشته کنکور به طور کامل توضیح دادیم. تا آخر این مقاله با ما همراه باشین

زمان اعلام نتایج کنکور اردیبهشت ماه ۱۴۰۳

داوطلبانی که در کنکور اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ در جلسه آزمون حضور داشته اند، می توانند در زمان جواب، نسبت به مشاهده نتایج اقدام نمایند. داوطلبان در زمان اعلام نتایج کنکور اردیبهشت ماه ۱۴۰۳، می توانند نسبت به مشاهده درصد و تراز علمی خود از طریق کارنامه اولیه اقدام نمایند. همان طور که بیان شد، اعلام نتایج کنکور اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ در قالب نتایج اولیه و نهایی منتشر می گردد.

زمان جواب اولیه کنکور اردیبهشت ماه ۱۴۰۳

داوطلبانی که در کنکور اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ شرکت نموده اند، لازم است در زمان جواب از طریق کارنامه اولیه کنکور سراسری برای مشاهده درصد و تراز علمی خود اقدام نمایند. لازم به ذکر است داوطلبان در اواسط خرداد ماه می توانند نتایج اولیه کنکور اردیبهشت ماه (نمرات خام) را مشاهده نمایند.

حتما بخوانید: آمادگی مصاحبه شایستگی های عمومی و اختصاصی دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۳ | نکات طلایی

زمان جواب نهایی کنکور اردیبهشت ماه ۱۴۰۳

همان طور که بیان شد، داوطلبان پس از اعلام نتایج اولیه و مشاهده وضعیت علمی خود می توانند نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند. خاطر نشان می گردد در صورتی داوطلبان می توانند برای انتخاب رشته دوره های روزانه، شبانه، پیام نور، غیر انتفاعی و پردیس خودگردان و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی اقدام کنند که مجاز شده باشند. بعد از انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری، داوطلبان می توانند در گروه آزمایشی که در آن شرکت کرده اند، نسبت به انتخاب حداکثر ۱۵۰ کد رشته محل اقدام نمایند. زمان جواب نهایی کنکور اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ در اواخر شهریور ماه یا اوایل مهر ماه می باشد.

با توجه به اینکه کنکور سراسری و آزاد اسلامی با همدیگر ادغام شده اند، بنابراین زمان جواب اولیه نیز به صورت یکپارچه اعلام خواهد شد. همچنین اعلام نتایج نهایی دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت مجزا اعلام خواهد شد. خاطر نشان می گردد که اعلام نتایج نهایی چهار رشته اصلی پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی برای دانشگاه های آزاد در زمان اعلام نتایج نهایی همزمان با دانشگاه های سراسری و از طریق سایت سنجش اعلام خواهد شد.

  • زمان اعلام نتایج نهایی رشته های دارای شرایط خاص کنکور ۱۴۰۳

داوطلبایی که با توجه به زمان بندی مصاحبه رشته های دارای شرایط خاص، در مصاحبه این دانشگاه ها شرکت کردن، بعد از برگزاری مصاحبه پیگیر اطلاعیه های سنجش هستن تا بتونن از تاریخ دقیق اعلام نتایج نهایی رشته های دارای شرایط خاص کنکور مطلع بشن.

سال گذشته با توجه به زمان برگزاری کنکور سراسری، نتایج اولیه مصاحبه رشته های دارای شرایط خاص در مهر ماه اعلام شد، برای همین پیشنهاد می کنیم عضو کانال تلگرام کنکور سراسری تحصیلیکو باشین تا از تمام اطلاعیه های مربوط به نتایج رشته های دارای شرایط خاص کنکور مطلع بشین

حتما بخوانید: انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۳ | راهنمای جامع، زمان، نکات مهم

سایت اعلام نتایج کنکور اردیبهشت ماه ۱۴۰۳

همان طور که بیان شد، اعلام نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۳ در قالب نتایج اولیه و نهایی می باشد. بنابراین داوطلبانی که در جلسه آزمون حضور داشته اند، لازم است برای مشاهده وضعیت علمی و همچنین رشته محل قبولی، به صورت اینترنتی نسبت به مشاهده نتایج اقدام نمایند. کلیه مراحل ثبت نام در کنکور اردیبهشت ماه، انتخاب رشته، اعلام نتایج اولیه و نهایی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور می باشد

داوطلبان لازم است در زمان جواب اولیه و نهایی، با در دست داشتن اطلاعات ثبت نامی از جمله شماره پرونده و داوطلبی و همچنین شماره ملی نسبت به مشاهده نتایج اقدام نمایند. داوطلبان می توانند به صورت اینترنتی و با استفاده از سیستم های کامپیوتری یا موبایل و از طریق آدرس اینترنتی sanjesh.org نتایج اولیه و نهایی را مشاهده نمایند.

لازم به ذکر است نتایج نهایی کنکور اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ برای دانشگاه های آزاد اسلامی از طریق سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی azmoon.org منتشر می گردد. خاطر نشان می گردد با توجه به تغییرات ایجاد شده در روال انتخاب رشته و اعلام نتایج رشته های پر طرفدار پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی و دامپزشکی، نتایج نهایی برای رشته های اشاره شده صرفا از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org اعلام می گردد.

نحوه اعلام نتایج کنکور اردیبهشت ماه ۱۴۰۳

داوطلبانی که در کنکور اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ شرکت کرده اند، لازم است در زمان جواب نسبت به مشاهده نتایج اولیه و نهایی اقدام نمایند. لازم به ذکر است که نتایج به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org اعلام می گردد.

مراحل نحوه اعلام نتایج کنکور اردیبهشت ماه ۱۴۰۳
 

۱- ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjsh.org

۲- انتخاب گزینه سراسری 

۳- انتخاب گزینه اعلام نتایج کنکور اردیبهشت ماه ۱۴۰۳

۴- ورود به سیستم جامع آزمون سراسری 

۵- ثبت اطلاعات و مشاهده نتایح

در صورتی که در این زمینه ابهاماتی برایتان وجود دارد و یا نیازمند دریافت توضیحات بیشتری هستید، می توانید برای دریافت راهنمایی و دریافت پاسخ سوالات خود با مشاوران مرکز مشاوره آرکا در تماس باشید.

کارشناسان مرکز مشاوره آرکا در کلیه مراحل ثبت نام، ادامه تحصیل، انتخاب رشته، مصاحبه دانشگاه های خاص و … در تمام رشته های دانشگاهی و آزمون های استخدامی، همراه متقاضیان بوده و از طریق سیستم مشاوره تلفنی، پاسخگوی سوالات و شبهات در کلیه زمینه های تحصیلی و شغلی می باشند.

مرکز مشاوره تحصیلی و شغلی آرکا

مطالب مرتبط:

تعداد شرکت کنندگان کنکور ۱۴۰۲ | دی ماه، تیرماه، به تفکیک سهمیه و …

آرکا مشاوره

سیر تا پیاز رشته گفتار درمانی | در آمد، مزایا، معایب، شرایط ثبت نام و…

آرکا مشاوره

ماجرای ارسال پیامک به برخی داوطلبان کنکور_تغییر رتبه‌ کنکور_ویرایش انتخاب رشته

آرکا مشاوره

دیدگاهی بنویسید