مرکز مشاوره تحصیلی و شغلی آرکا

ثبت نام آزمون استخدامی معلم پرورشی ۱۴۰۳ | شرایط لازم، دفترچه، لیست رشته ها و…

هر ساله چندین هزار نیروی سازمان آموزش و پرورش بازنشسته می شود و سازمان مربوطه بایستی طی آزمون های مختلف کمبود نیروهای خود را با داوطلبان واجد شرایط جایگذین نماید که یکی از این آزمونها، استخدام معلم پرورشی میباشد. این آزمون یک فضای رقابتی را برای علاقه مندان ایجاد کرده و باعث می شود تا بهترین و شایسته ترین افراد برای این شغل انتخاب شوند. اما علاوه بر کسب توانایی ها و شایستگی های لازم برای قبولی در این آزمون، لازم است تا با شرایط ثبت نام آزمون استخدامی مربی پرورشی ۱۴۰۳ آشنا بود. در ادامه مقاله توضیحات کاملی درباره آزمون استخدام مربی پرورشی آموزش و پرورش ۱۴۰۳ و نحوه شرایط ثبت نام استخدامی و چگونه معلم پرورشی شویم به همراه رشته های استخدامی مورد نظر ارائه شده است.

حتما بخوانید: ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ | اسفندماه، شرایط و…

زمان ثبت نام آزمون استخدامی مربی پرورشی آموزش و پرورش ۱۴۰۳

یکی از روش های جذب نیرو توسط سازمان آموزش و پرورش کشور، برگزاری آزمون های استخدامی در گرایش های گوناگون می باشد که در سال جاری علاوه بر دو آزمون دبیری و آموزگاری، یک آزمون جداگانه جهت استخدام مربی پرورشی نیز برگزار خواهد شد. شروع فرآیند ثبت نام با انتشار دفترچه ثبت آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۳ در رشته مربی پرورشی آغاز خواهد شد که هنوز تاریخ دقیقی جهت زمان ثبت نام این آزمون از طریق سایت جهاد دانشگاهی از مورخه ۱۶ بهمن ماه آغاز و تا ۲۸ بهمن ماه ادامه خواهد داشت.

دفترچه آزمون استخدام مربی پرورشی ۱۴۰۳

نخستین قدم برای ثبت نام استخدام مربی پرورشی ۱۴۰۳، دانلود و مطالعه دفترچه راهنمای آزمون استخدامی است. تمامی متقاضیان واجد شرایط دارای مدرک کارشناسی در رشته های علوم اجتماعی، علوم تربیتی، روانشناسی، مشاوره تحصیلی و … می توانند با مطالعه دفترچه آزمون استخدام مربی پرورشی اطلاعات کاملی را درباره زمان و نحوه ثبت نام استخدام معلم پرورشی بدست آورند.

دفترچه راهنمای ثبت نام استخدام مربی پرورشی ۱۴۰۳ معمولا در طی اطلاعیه ای به همراه دفترچه آزمون های استخدامی دستگاه اجرایی در سایت سنجش منتشر می شود. داوطلبان شرکت در استخدام مربی پرورشی در سال جاری می توانند در زمان مقرر به سایت سنجش مراجعه کرده و برای دانلود دفترچه آزمون استخدام مربی پرورشی آموزش و پرورش اقدام نمایند. در ادامه این بخش گزیده ای از مهمترین موارد موجود در دفترچه ثبت نامی ارائه شده است.

دانلود دفترچه جدید آزمون استخدام مربی پرورشی،تربیت بدنی، مشاوره ۱۴۰۳ کلیک نمایید

شرایط ثبت نام آزمون استخدامی مربی پرورشی ۱۴۰۳

شرایط ثبت نام مربی پرورشی 1402مانند هر آزمون دیگری، داوطلبان برای ثبت نام در آزمون استخدامی مربی پرورشی نیز باید شرایطی را داشته باشند. برای ثبت نام در این آزمون، افراد باید دارای دو دسته از شرایط عمومی و اختصاصی باشند. بنابراین در ادامه پاسخ به این سوال که چگونه معلم پرورشی شویم، باید گفت که قدم بعدی برای داوطلبان این است که شرایط عمومی و اختصاصی شرکت در این آزمون را به طور کامل مطالعه کنند. در ادامه این بخش می توان دسته عمومی شرایط آزمون استخدامی مربی پرورشی ۱۴۰۳ را مشاهده کرد.

داشتن تابعیت ایرانی

اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان مورد قبول در قانون اساسی

پیروی از قوانین جمهوری اسلامی

عدم داشتن سوءسابقه کیفری موثر

عدم اعتیاد به مواد مخدر

نداشتن ممنوعیت یا محرومیت از استخدام در دستگاه های اجرایی

عدم اشتغال در یکی دیگر از دستگاه های دولتی یا دستگاه های اجرایی به صورت هم زمان

عدم سابقه بازخرید از دستگاه های اجرایی

شرایط اختصاصی برای شرکت در آزمون استخدام مربی پرورشی ۱۴۰۲ هم دسته دیگری از شرایط هستند که افراد بایدد این شرایط را داشته باشند. در ادامه این بخش به شرایط اختصاصی مربوط به این آزمون هم پرداخته شده است و داوطلبان می توانند شرایط ثبت نام را به صورت کامل مشاهده کنند.

داشتن مدرک تحصیلی معتبر در رشته های مرتبط

داشتن شرایط سنی با توجه به مدرک تحصیلی

تعهد خدمت 

شرکت در دوره های مربوط به مربی پرورشی

امکان تغییر شرایط ثبت نام برای آزمون استخدامی مربی پرورشی در سال های مختلف وجود دارد. لذا به محض انتشار دفترچه مقاله حاضر به روز خواهد شد.

آخرین اصلاحیه دفترچه مربوطه:

مدارک لازم برای ثبت نام استخدام مربی پرورشی ۱۴۰۳

تمامی متقاضیان واجد شرایط شرکت در استخدام مربی پرورشی ۱۴۰۲ بایستی پیش از شروع فرایند ثبت نام آزمون استخدامی معلم پرورشی مدارک لازم را برای ثبت نام در اختیار داشته باشند. در ادامه این بخش مدارک لازم برای ثبت نام این آزمون معرفی شده است.

داوطلب باید یک قطعه عکس پرسنلی خود را با مشخصات زیر، اسکن نموده و فایل آن را برای ارسال از در سایت ثبت نام اینترنتی آمده نماید.

عکس ۴*۳ که در سال جاری گرفته شده باشد (عکس تمام رخ) فقط باید با فرمت JPG باشد.

اندازه عکس اسکن شده باید حداقل ۲۰۰*۳۰۰ پیکسل و حداکثر ۳۰۰ *۴۰۰ باشد. تصویر داوطلب باید واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد.

حجم فایل ذخیره شده عکس نباید از ۷۰ کیلوبایت بیشتر باشد.

حاشیه های زاید عکس اسکن شده باید حذف شده باشد. حتی الامکان عکس رنگی و دارای زمینه سفید باشد.

عکس خواهران باید با حجاب و صورت کامل آنان مشخص باشد.

صفحات اول و دوم شناسنامه و در صورت وجود توضیحات از صفحه سوم شناسنامه نیز اسکن شود.

اسکن از پشت و روی کارت ملی داوطلب

اسکن از کارت پایان خدمت آقایان و یا کارت معافیت دائم سربازی

اسکن مدرک تحصیلی داوطلب که در زمان ثبت نام آزمون استخدامی اعلام شده است.

اسکن مدارک مربوط به ایثارگری، بهزیستی برای افرادی که سهمیه ایثارگری و یا معلولیت را انتخاب کرده اند.

لیست رشته های مرتبط با مربی پرورشی ۱۴۰۳

یکی دیگر از سوالاتی که در ادامه سوال چگونه مربی پرورشی شویم به وجود می آید، در رابطه با رشته های مرتبط با مربی پرورشی است. افراد به طور معمول با این سوال مواجه می شوند که برای مربی پرورشی شدن چه رشته ای باید خواند؟ در راستای اهمیت اطلاع از پاسخ این سوال، در ادامه این بخش درباره رشته های مرتبط با مربی پرورشی ۱۴۰۳ به طور کامل توضیحاتی ارائه شده است.

در ابتدا باید این نکته را خاطر نشان کرد که لیست رشته های مرتبط با مربی پرورشی بسیار متنوع است. به بیان بهتر می توان گفت که افراد از بسیاری از رشته های تحصیلی می توانند در این آزمون شرکت کرده و در صورت کسب امتیاز های لازم به عنوان مربی پرورشی استخدام شوند. اما برخی از رشته ها که بیشترین متقاضی را برای استخدام مربی پرورشی دارند، شامل رشته های زیر می شوند.

الهیات و معارف اسلامی

علوم قرآنی

علوم تربیتی

تحصیلات حوزوی

مشاوره و روانشناسی

و….

اما همان طور که در ابتدای بخش اشاره شد، لیست رشته های مرتبط با مربی پرورشی بسیار گسترده و متنوع است. در همین راستا توصیه می شود که داوطلبان شرکت در این آزمون، در زمان معین شده دفترچه آزمون را دانلود کرده و با استفاده از این دفترچه از تمامی رشته های مربوط به مربی پرورشی مطلع شوند. در دفترچه آزمون لیست کامل رشته های مرتبط قرار گرفته است.

سایت ثبت نام آزمون استخدام مربی پرورشی ۱۴۰۳

معمولا در هر دوره از برگزاری آزمون های استخدامی آموزش و پرورش اطلاعیه های ثبت نامی و دفترچه راهنمای آزمون در سایت سنجش و آموزش کشور منتشر می شود. به همین جهت داوطلبان واجد شرایط استخدام مربی پرورشی ۱۴۰۳ بایستی برای انجام مراحل ثبت نام آزمون و دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام به سایت جهاد دانشگاهی مراجعه کرده و به منظور ثبت نام آزمون استخدامی معلم پرورشی اقدام نمایند.

دریافت کارت ورود به جلسه آزمون معلم پرورشی ۱۴۰۳

همانطور که اشاره شد، جذب نیروی پرورشی در دو مرحله اصلی آزمون کتبی و مصاحبه صورت می گیرد. بر این اساس داوطلبانی که در زمان ثبت نام مربی پرورشی نسبت به تکمیل فرم تقاضانامه اقدام کرده اند، بایستی برای شرکت در آزمون کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی آموزش و پرورش را دریافت کنند.

داوطلبان آزمون استخدامی مربی پرورشی که در ۴ رشته ی مربی امور تربیتی و مشاوره، مربی امور تربیتی و سبک زندگی، مشاور و مربی تربیت بدنی شرکت کرده اند از روز دو شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ میتوانند کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند.

نتایج آزمون معلم پرورشی ۱۴۰۳

همه داوطلبانی که در آزمون جذب نیروی پرورشی شرکت کرده اند، منتظر دریافت نتایج هستند. این نتایج در دو مرحله اولیه و نهایی منتشر می شوند که در این میان اعلام نتایج اولیه آزمون استخدامی آموزش و پرورش مربوط به آزمون کتبی و نتایج نهایی نیز پس از برگزاری مصاحبه و گزینش منتشر مربوط می شود.

درباره زمان نتایج آزمون معلم پرورشی ۱۴۰۳ تابحال اخباری منتشر نشده است، اما طبق روال عادی انتظار می رود که نتایج اولیه حدود ۴۰ الی ۶۰ روز بعد از آزمون کتبی منتشر شوند. نتایج نهایی نیز معمولا یک الی یک ماه و نیم بعد اعلام خواهند شد. با توجه به درخواست زیاد متقاضیان به محض مشخص شدن زمان نتایج آزمون معلم پرورشی ۱۴۰۳، تاریخ دقیق در این مقاله ذکر خواهد شد.

قابل توجه است که برای دریافت نتایج آزمون معلم پرورشی بایستی به سایت سازمان سنجش مراجعه شود. این سایت کارنامه اولیه همراه با درصدها، نمره اخذ شده توسط داوطلب و قبولی یا ردی او را منتشر و در زمان نتایج نهایی نیز اسامی پذیرفته شده را منتشر خواهد کرد.

مصاحبه آزمون استخدامی مربی پرورشی ۱۴۰۳

در جواب افرادی که سوال می پرسند چگونه مربی پرورشی شویم، باید گفت که این افراد علاوه بر شرکت در آزمون کتبی، باید در مصاحبه حضوری و شفاهی نیز شرکت کنند. به بیان بهتر تنها قبول شدن در مرحله اول آزمون به معنی استخدام آن ها نیست. بلکه مصاحبه شفاهی، درست به اندازه آزمون کتبی مهم است. داوطلبان باید با ساختار این مصاحبه به خوبی آشنا بوده و خود را برای موفقیت در آن به خوبی آماده کنند. در راستای اهمیت این موضوع، در ادامه این بخش درباره مصاحبه آزمون استخدامی مربی پرورشی ۱۴۰۲ اطلاعات بیشتری ارائه شده است.

زمان برگزاری مصاحبه را پس از اعلام نتایج آزمون کتبی و مرحله اول به داوطلبان اعلام خواهند کرد. مصاحبه هر فرد به صورت تکی انجام شده و از همین رو زمان دقیق آن با دیگری متفاوت است. در زمان برگزاری مصاحبه، تمامی داوطلبان باید به همراه اصل مدارکی که هنگام ثبت نام بارگذاری کرده اند به محل مصاحبه مراجعه کنند. توصیه می شود که حتما نیم ساعت پیش از شروع مصاحبه در محل حضور داشت.

اولین بخش مصاحبه آزمون شامل سوالات عقیدتی می شود. پس از آشنایی با فرد و پرسیدن نام و تحصیلات او، از داوطلب درباره عقاید و دین او سوال پرسیده می شود. همان طور که در بخش شرایط ثبت نام مشاهده شد، تمامی افراد باید پیرو دین اسلام و قوانین جمهوری اسلامی باشند. از این رو این بخش از مصاحبه برای تایید صلاحیت فرد اهمیت دارد. سوالات این بخش الگوی ثابتی نداشته و به صورت تصادفی از افراد پرسیده می شود. پس از اتمام این بخش، از فرد سوالات روانشناسی پرسیده می شود تا صلاحیت او از نظر روانی برای استخدام به عنوان مربی پرورشی تایید شود. هر چه افراد به این سوالات با اعتماد به نفس بیشتری پاسخ دهند، شانس بیشتری برای استخدام خواهند داشت. بخش آخر مربوط به سوالات تخصصی مربوط به مربی پرورشی است. در این بخش از مصاحبه، مسئول مصاحبه مطمئن می شود که فرد واقعا دانش کافی برای استخدام برای این عنوان شغلی را دارد. مطالعه منابع آزمون برای موفقیت در این بخش بسیار مهم است. نتیجه مصاحبه پس از بررسی تمامی داوطلبان اعلام می شود و داوطلبان در صورت پذیرش باید به همراه مدارک لازم برای استخدام مراجعه کنند.

منابع استخدامی مربی پرورشی ۱۴۰۳

تمامی داوطلبان استخدام مربی پرورشی بایستی پیش از اقدام به ثبت نام آزمون منابع استخدام آزمون را مطالعه کرده و سپس برای ثبت نام اقدام نمایند. معمولا در هر دوره از برگزاری آزمون های استخدامی فراگیر و استخدامی آموزش و پرورش منابع آزمون استخدامی در دفترچه راهنمای ثبت نام منتشر می شود که داوطلبان واجد شرایط می توانند در زمان ثبت نام استخدام معلم پرورشی به سایت سنجش مراجعه کرده و فایل دفترچه را دانلود نمایند. در ادامه این بخش لیست منابع استخدام مربی پرورشی ۱۴۰۲ به صورت کلی ارائه شده است.

تاریخ و فرهنگ تمدن (خدمات متقابل ایران و اسلام : نویسنده: شهید مطهری انتشارات صدرا / مروری بر دستاوردهای چهل سال انقلاب اسلامی ایران)

تعلیم و تربیت اسلامی (مبانی نظری تحول بنیادین در نظام تعلیم و تربیت رسمی – عمومی جمهوری اسلامی (بخش دوم مبانی، قسمت های: چیستی، چرایی و چگونگی تربیت رسمی – عمومی)

معارف و اندیشه های اسلامی و انقلابی (طرح كلی اندیشه اسلامی در قرآن (بخش اول: ایمان) نویسنده: سید علی خامنه ای، انتشارات: صهبا / همرزمان حسین (ع)، نویسنده: سیدعلی خامنه ای انتشارات: انتشارات انقلاب اسلامی)

دانش سیاسی، اجتماعی و حقوق اساسی(قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران/ وصیتنامه الهی سیاسی حضرت امام خمینی (ره) بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی)

همچنین برای عنوان شغلی استخدام مربی پرورشی، تربیت بدنی و مشاوره مواد آزمون تخصصی جداگانه ای در نظر گرفته شده است که با توجه به رشته متفاوت است و لازم است داوطللبان برای آگاهی _دقیق از منابع اختصاصی به دفترچه منتشر شده از سوی سازمان سنجش مراجعه نمایند.

اطلاعیه تعویق زمان برگزاری آزمون استخدامی مربی امور تربیتی، تربیت بدنی و مشاور

با عرض تبریک حلول ماه مبارک رمضان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات به اطلاع کلیه داوطلبان آزمون استخدامی مشاغل کیفیت بخشی وزارت آموزش و پرورش میرساند با توجه به هماهنگیهای انجام شده با سازمان اداری و استخدامی کشور و وزارت آموزش و پرورش سامانه ثبت نام این آزمون صرفا جهت ویرایش اطلاعات داوطلبانی که ثبت نام خود را نهایی نمودهاند از تاریخ پنجشنبه ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۲ به مدت ۷ روز در دسترس خواهد بود.

به همین منظور توجه به نکات زیر ضرورت دارد :

۱- با عنایت به مکاتبه وزارت آموزش و پرورش و تایید سازمان اداری و استخدامی کشور مبنی بر تجمیع کد شغل محلهای نواحی یا مناطق مختلف یک ،شهر به اطلاع میرساند شغل محلهای مربوط به یک شغل در نواحی یا مناطق مختلف یک ،شهر با هم تجمیع شده و رقابت تمام داوطلبان آن شغل محلها تحت یک عنوان انجام خواهد شد.

دو مثال زیر جهت آگاهی بیشتر ایفاد میگردد :

۱. کلیه شغل محلهای ردیفهای ۱۱۴۴۸ تا ۱۱۴۶۶ مندرج در صفحه ۱۰۲ دفترچه راهنمای ثبت نام که مربوط به شغل مربی تربیت بدنی و سلامت در مناطق ۱۹ گانه تهران میباشند در یک عنوان تجمیع شده و همه داوطلبان این شغل محلها، با هم به رقابت خواهند پرداخت.

۲. کلیه شغل محلهای ردیفهای ۱۰۰۲۲ تا ۱۰۰۲۷ مندرج در صفحه ۵۴ دفترچه راهنمای ثبت نام که مربوط به شغل مربی امور تربیتی و سبک زندگی در نواحی ۶ گانه شهر اصفهان میباشند در یک عنوان تجمیع شده و همه داوطلبان این شغل محلها با هم به رقابت خواهند پرداخت.

بدیهی است این موضوع به منظور آگاهی داوطلبان اطلاع رسانی شده و خللی در فرم ثبت نام ایجاد نخواهد کرد.

۲- مطابق بند ۱ صفحه ۱۳ دفترچه راهنمای ثبت نام ۱۰ درصد به امتیاز آزمون کتبی و به همین میزان به ارز یابی تکمیلی حافظان قرآن دارای درجات ۱ تا ۳ لحاظ خواهد شد. لذا آن دسته از داوطلبان حائز شرایط که در زمان ثبت نام این گزینه را انتخاب نکرده اند، لازم است در بازه زمانی مذکور نسبت به انتخاب این گزینه اقدام نمایند.

۳- با توجه به نهایی شدن شهرهای محل ،آزمون داوطلبان محترم لازم است نسبت به انتخاب شهر محل آزمون خود اقدام نمایند در صورت عدم مراجعه به سامانه جهت ثبت شهر !!۱محل ،آزمون مرکز آزمون راسا اقدام به تعیین شهر محل آزمون بر اساس محل سكونت داوطلب خواهد نمود.

۴- در مدت زمان ویرایش اطلاعات ثبت ،نامی سامانه به صورت کامل در دسترس داوطلبان خواهد بود، لذا داوطلبان میتوانند با مراجعه به سامانه هر بخشی از اطلاعات را که نیاز به تغییر دارد(به استثناء کدملی) تصحیح نمایند.

۵- با توجه به لزوم ایجاد فرصت مناسب به داوطلبان جهت ویرایش اطلاعات مورد نیاز و همچنین بهره مندی از فیوضات ماه مبارک رمضان بر اساس هماهنگیهای به عمل آمده با سازمان اداری و استخدامی کشور و وزارت آموزش و پرورش زمان برگزاری آزمون به روز جمعه ۱۴ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ تغییر یافته است.

کارشناسان مرکز مشاوره آرکا در کلیه مراحل ثبت نام، ادامه تحصیل، انتخاب رشته و … در همه رشته های دانشگاهی و همچنین رشته های دانشگاه فرهنگیان، همراه متقاضیان بوده و از طریق سیستم مشاوره تلفنی، پاسخگوی سوالات و شبهات در کلیه زمینه های تحصیلی و شغلی می باشند، با توجه به اینکه انتخاب رشته کنکور رابطه مستقیمی با آینده شغلی و اجتماعی داوطلب دارد، صفر تا ۱۰۰ انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲ در مرکز مشاوره تحصیلی و شغلی آرکا به صورت حضوری و غیر حضوری انجام میشود.

مطالب مرتبط:

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی ۱۴۰۳|نکات مهم

آرکا مشاوره

شروع ثبت نام آزمون سردفتری ۱۴۰۳| اسناد رسمی

آرکا مشاوره

زمان برگزاری آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی ۱۴۰۳ | نکات مهم

آرکا مشاوره

۱ دیدگاه

آرکا مشاوره ۱۴۰۲-۱۱-۱۹در ۱۹:۳۴

اصلاحیه دفترچه ثبت نام(اصلاحیه و تمدید ثبت نام آزمون رو از لینک دانلود نمایید (تغییرات زیادی صورت گرفته است)

پاسخ

دیدگاهی بنویسید