مرکز مشاوره تحصیلی و شغلی آرکا

ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی فرهنگیان ۱۴۰۳ | شرایط ثبت نام و نکات مهم

ثبت نام آزمون تربیت بدنی

ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی فرهنگیان ۱۴۰۳ با چالش های زیادی روبه رو خواهد شد، چرا که امسال در پذیرش دانشگاه های فرهنگیان شاهد تغییرات عمده ای هستیم. رشته ی علوم ورزشی – آموزش تربیت بدنی ۱۴۰۳ یکی از رشته هایی است که در بین سه گروه آزمایشی تجربی، ریاضی و انسانی پر طرفدار می باشد. پذیرش دانشجو در این رشته با شرایط و ضوابط خاصی و به صورت متمرکز می باشد. انتخاب این رشته ملزم به پرداخت هزینه می باشد که طبق اطلاعیه های سازمان سنجش باید در زمان مقرر پرداخت شود. دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی، برای پذیرش دانشجو در رشته علوم ورزشی – تربیت بدنی یک آزمون عملی برگزار می کنند. افراد علاقمند باید برای شرکت در آزمون عملی تربیت بدنی و علوم ورزشی، آمادگی و علاقمندی خود را اعلام کنند.

در ادامه مطلب به بررسی برگزاری زمان، محل و نحوه برگزاری آزمون عملی تربیت بدنی می پردازیم.

زمان ثبت نام و اعلام علاقه مندی آزمون عملی تربیت بدنی ۱۴۰۳

رشته آموزش تربیت بدنی و علوم ورزشی، از آن دسته رشته های پرطرفدار می باشد که هر ساله متقاضیان زیادی را به خود اختصاص می دهد. صرفا داوطلبانی که دارای شرایط خاص باشند و بتوانند در هر دو مرحله آزمون مقدماتی و کتبی موفق ظاهر شوند، در این رشته پذیرش خواهند شد. داوطلبان گرامی آزمون عملی تربیت بدنی کنکور سراسری ۱۴۰۲ در بازه زمانی ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ الی ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ جهت انجام فرآیند ثبت نام خود به سایت سازمان سنجش مراجعه نموده و روند نام نویسی خود را تکمیل کردند.

حتما بخوانید: مهمترین تغییرات دفترچه ثبت نام کنکور سراسری و فرهنگیان ۱۴۰۳ | نکات مهم

شرایط ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی ۱۴۰۳

شرایط ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی ۱۴۰۳ به دو دسته شرایط عمومی و اختصاصی دسته بندی می شوند. متقاضیان برای شرکت در ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی باید علاوه بر پرداخت هزینه به منظور اعلام علاقه مندی مبلغی نیز بابت معاینات پزشکی و تست های سلامت و تندرستی پرداخت کنند.

از مهم ترین شرایط عمومی شرکت در آزمون عملی تربیت بدنی ۱۴۰۳، عدم اعتیاد به مواد مخدر و نداشتن سو سابقه و پرونده های کیفری می باشد. مطابق شرایط منتشر شده در دفترچه کنکور سراسری، از دیگر شرایط عمومی شرکت در آزمون تربیت بدنی می توان به موارد قرار داده شده در جدول زیر اشاره کرد.

شرایط عمومی شرکت در آزمون عملی تربیت بدنی 
۱- اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان مطرح
۲- تابع جمهوری اسلامی
۳- نداشتن سوء سابقه و پرونده های کیفری
۴- عدم عضویت در سازمان های غیر قانونی
۵- عدم داشتن فساد اخلاقی

شرایط اختصاصی ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی ۱۴۰۳

شرایط اختصاصی شرکت در آزمون عملی تربیت بدنی خانم ها و آقایان
۱- حداقل قد برای آقایان ۱۶۵ سانتی متر و برای خانم ها ۱۵۸ سانتی متر
۲- برخورداری از سلامت جمسی و روانی کامل
۳- نمره کامل چشم
۴- عدم ابتلا به بیماری های مزمن و صعب العلاج
۵- نداشتن لکنت زبان

با توجه به اینکه برخورداری از شرایط اختصاصی متقاضیان شرکت در آزمون عملی تربیت بدنی برای مسئولین پذیرش دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم بسیار مهم و ضروری تلقی می شود، لازم است داوطلبان نسبت به تشکیل پرونده های سلامت خود را با مهر تایید پزشک متخصص اقدام کنند.

سایت ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی ۱۴۰۳

کلیه اطلاعات مرتبط با آزمون عملی تربیت بدنی و جدول های زمانی ارائه شده آن برای خانم ها و آقایان از طریق سایت اصلی سازمان سنجش کشور منتشر خواهد شد. از این رو سایت ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی ۱۴۰۲ همان سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org می باشد. بنابراین با کلیک بر روی لینک ورود به سامانه سنجش کشور، متقاضی می تواند به سایت ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی دسترسی پیدا کند.

حتما بخوانید: نرم افزار تخمین رتبه کنکور سراسری ۱۴۰۳ با تاثیر ۵۰% معدل کتبی

محل برگزاری آزمون عملی تربیت بدنی ۱۴۰۳

آزمون عملی تربیت بدنی به گفته ی سازمان سنجش به صورت استانی برگزار می شود و منحصرا از متقاضیان گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم انسانی و علوم تجربی که در جلسه کنکور سراسری حاضر بوده اند و علاقمندی خود را با پرداخت هزینه آزمون عملی تربیت بدنی در درگاه اطلاع رسانی این سازمان اعلام نموده اند گرفته می شود.

هر سال در سایت پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی زمان و محل مراجعه داوطلبان به حوزه آزمون عملی تربیت بدنی بر اساس محل اقامت و حروف الفبای نام خانوادگی داوطلب بارگذاری می شود.

دانلود آدرس محل برگزاری آزمون عملی تربیت بدنی ۱۴۰۳ (به محض انتشار، فعال می گردد.)

زمان برگزاری آزمون عملی تربیت بدنی ۱۴۰۳

همانطورکه گفته شد رشته تربیت بدنی دارای دو آزمون عملی است: که آزمون عملی اول را مقدماتی و آزمون عملی دوم را تخصصی می گویند.

زمان برگزاری آزمون عملی مقدماتی تربیت بدنی دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی چند روز بعد از برگزاری کنکور سراسری برگزار می شود. افرادی که هزینه شرکت در آزمون مقدماتی را پرداخت کرده اند می توانند در زمان مقرر در محل آزمون عملی مقدماتی تربیت بدنی حضور داشته باشند.

معمولا آزمون عملی تربیت بدنی برای تمام داوطلبان به ترتیب دو روز برای برادران و دو روز برای خواهران برگزار می گردد که فقط بر اساس برنامه زمانی طبق استان محل اقامت در آزمون عملی تربیت بدنی می توانید شرکت کنید.

مراحل برگزاری آزمون عملی تربیت بدنی ۱۴۰۳

داوطلبان پس از انجام مراحل ثبت نام و اطلاع از زمان دقیق و محل برگزاری آزمون عملی خود می بایست، جهت شرکت در این آزمون اقدام نمایند. مراحلی که باید هر متقاضی در این زمان بگذراند، به شرح زیر است.

به دلیل شرایط ویژه کرونا در ابتدای ورود به محل برگزاری، از داوطلبان بر اساس دستورالعمل بهداشتی غربالگری انجام می شود و در صورتی که فردی دارای تب و یا علائم دیگری باشد، از حضور او ممانعت به عمل خواهد آمد.

سپس مدارک داوطلب با مشخصات روی کارت آزمون تطبیق داده شده و باید بخش خوداظهاری آن توسط شخص تکمیل شود.

پس از آن کارت آزمون تکمیل شده و پرینت رسید پرداخت معاینه پزشکی و بدنی از متقاضی دریافت و مهر می گردد.

در اینجا به آموزش عملی نحوه اجرای آزمون به وسیله پخش فیلم مربوطه پرداخته و به سوالات افراد پاسخ داده می شود.

اکنون در این قسمت سلامتی داوطلبان بررسی شده و در صورتی که شرایط مدنظر را کسب نکنند، از ادامه فرآیند جلوگیری خواهد شد.

همچنین در صورتی که شزکت کننده، مستنداتی مبنی بر بیماری، بارداری و یا غیره داشته بادش، باید همراه با کارت آزمون ارائه دهد.

در نهایت افراد برای تکمیل مرحله عملی باید بخش های زیر را بگذرانند.

۱- بارفیکس دراز کشیده در ۲۰ ثانیه

۲ – دربیل توپ بسکتبال و فوتسال از بین موانع

۳ – دراز نشست با توپ مدیسن بال

۴ – پرش از مانع

۵ – غلت

۶ – راه رفتن بر روی چوب تعادل به عرض ۲۰ سانتی متر و طول ۶ متر

۷ – دو سرعت ۲۵۰ متر

۸ – پرتاب توپ مدیسن بال ۳ کیلویی از قسمت سینه با دو دست

۹- دو استقامت ۲۵*۶

بیشتر بدانید: نمونه کارنامه قبولی رشته تربیت بدنی دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲

مدارک لازم برای آزمون عملی تربیت بدنی ۱۴۰۳

۱- اصل کارت ملی یا شناسنامه
۲- ارائه دو قطعه عکس پرسنلی
۳- ارائه کارت ورود به جلسه آزمون عملی تربیت بدنی
۴- ارائه اصل فيش هزينه تست ‌های سلامت و تندرستی و انجام معاينه پزشكی به مبلغ حدود ۱۰۴ هزار تومان

هزینه ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی ۱۴۰۳

داوطلبان علاقه مند به شرکت در آزمون عملی تربیت بدنی ابتدا بایستی علاقه مندی خود را با پرداخت وجه مورد نظر اعلام نمایند تا کارت ورود به جلسه برای آزمون عملی این متقاضیان صادر گردد. هزینه مورد نظر برای انجام این فرآیند در سال ۱۴۰۲ معادل ۱۹۰۰۰۰ هزار تومان است.

علاوه بر این وجه شرکت کنندگان باید در بازه زمانی تعیین شده به درگاه پژوهشگاه تربیت بدنی به نشانی اینترنتی ssrc.ac.ir مراجعه کرده و هزینه ای را بابت انجام معاینات پزشکی و تست های سلامت و تندرستی پرداخت کنند. این مبلغ نیز تا کنون مشخص نشده اما برای سال گذشته به مبلغ ۱۰۴۰۰۰ هزار تومان بود. به محض اعلام هزینه های مذکور متن مقاله بروز شده و در دسترس شما قرار خواهد گرفت.

سوالات متداول:

آزمون عملی تربیت بدنی شامل چه حرکاتی می شود ؟

آزمون عملی تربیت بدنی چند مرحله می باشد؟

شرایط ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی ۱۴۰۲ چیست ؟

آزمون عملی تربیت بدنی برای خانم ها؟

رکورد آزمون عملی تربیت بدنی؟

و….

مشاوره آزمون عملی تربیت بدنی ۱۴۰۳

در نظر داشته باشید مشاوران سامانه مشاوره تحصیلی آرکا آماده هستند تا به تمام سوالات شما درباره زمان و نحوه ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی ۱۴۰۳ پاسخ دهند. شما می توانید با استفاده از سامانه مشاوره تحصیلی تلفنی آرکا با مشاوران حرفه ای این مرکز در ارتباط باشید. همچنین می توانید با عضویت در کانال تلگرام و دنبال کردن صفحه اینستاگرام مرکز مشاوره آرکا از آخرین اخبار و تغییرات مربوطه مطلع گردید.

در صورتی که در این زمینه ابهاماتی برایتان وجود دارد و یا نیازمند دریافت توضیحات بیشتری هستید، می توانید برای دریافت راهنمایی و دریافت پاسخ سوالات خود با مشاوران مرکز مشاوره آرکا در تماس باشید. کارشناسان مرکز مشاوره آرکا در کلیه مراحل ثبت نام، ادامه تحصیل، انتخاب رشته، مصاحبه دانشگاه های خاص و … در تمام رشته های دانشگاهی و آزمون های استخدامی، همراه متقاضیان بوده و از طریق سیستم مشاوره تلفنی، پاسخگوی سوالات و شبهات در کلیه زمینه های تحصیلی و شغلی می باشند.

مرکز مشاوره تحصیلی و شغلی آرکا

 

 

 

مطالب مرتبط:

فرم انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۳| نکات مهم

آرکا مشاوره

ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۳| نکات مهم

آرکا مشاوره

کارنامه دبیری زبان و ادبیات فارسی دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲- تمام مناطق

آرکا مشاوره

دیدگاهی بنویسید