مرکز مشاوره تحصیلی و شغلی آرکا

ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۲

ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی 1402/آرکا

داوطلبانی که در حال حاضر، دارای مدرک کاردانی یا همان فوق دیپلم می باشند و قصد ادامه تحصیل برای اخذ مدرک کارشناسی را دارند، می بایست به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند و مراحل مربوط به ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۲ را از طریق این سایت انجام دهند.

لازم به ذکر است که تمامی فرآیندهای مربوط به کنکور کاردانی به کارشناسی سال ۱۴۰۲ از طریق این سامانه انجام خواهد شد. با توجه به اهمیت کنکور کاردانی به کارشناسی و لزوم اطلاع داوطلبان از شرایط و نحوه ثبت نام در این آزمون، در ادامه این مقاله، سایت ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۲ معرفی شده و زمان، شرایط، نحوه ثبت نام و پرداخت هزینه و در انتهای متن نیز لینک دانلود دفترچه ثبت نام آزمون نیز گذاشته شده است.

زمان ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۲

علاقه مندان به پذیرش در رشته های کاردانی به کارشناسی دانشگاه های سراسری مهر ماه ۱۴۰۲ می توانند در بازه زمانی مقرر که از طریق اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می گردد، برای ثبت نام به سایت ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی مراجعه کنند. لازم به ذکر می باشد که تاریخ انجام فرآیند مربوطه از روز ۲۸ خرداد ماه لغایت ۴ تیر ماه ۱۴۰۲ در نظر گرفته شده است.

شرایط ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۲

در دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۲، شرایط مربوط به نام نویسی در این آزمون درج می شوند و معمولا این شرایط در هر سال مشابه هم می باشند. در ادامه شما را با شرایط ثبت نام در کنکور کاردانی به کارشناسی آشنا می کنیم.

اعتقاد داشتن به دین اسلام و یا یکی از ادیان بیان شده در قانون جمهوری اسلامی ایران

اعتقاد به احکام عملی اسلام، انجام واجبات و عدم انجام محرمات

عدم احراز عناد به نظام جمهوری اسلامی ایران

نداشتن سابقه عضویت در فراماسونری و ساواک

نداشتن فساد اخلاقی

نداشتن سابقه اعمال خلاف در تحصیل و یا اشتغال

نداشتن اعتیاد به مواد مخدر

داشتن توانایی جسمی مناسب

نداشتن منع نظام وظیفه برای ادامه تحصیل در آقایان

داشتن مدرک کاردانی تایید شده در شورای عالی انقلاب فرهنگی یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

داوطلبانی که هنوز مدرک فارغ التحصیلی خود را در مقطع کاردانی دریافت نکرده اند، می بایست حداکثر تا ۳۱ شهریور ماه سال ۱۴۰۲ فارغ التحصیل شوند.

پذیرش در کلیه رشته های کاردانی علوم پزشکی در رشته های تحصیلی کارشناسی ناپیوسته، بدون اعمال سهمیه های ۳۰ درصد و ۷۰ درصد انجام می شود.

نحوه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۲

همان طور که می دانید، فرآیند ثبت نام و انتخاب رشته های با کنکور و بدون کنکور این مقطع به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد. بنابراین پس از مراجعه به این سایت و کسب اطلاع از شرایط تعیین شده، مطابق با راهنمای زیر اقدام به پرداخت هزینه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی و تکمیل روند نام نویسی خود نمایید.

۱. مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و انتخاب گزینه “کاردانی به کارشناسی” از فهرست سمت راست

نحوه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی

۲. کلیک بر روی لینک فعال “ثبت نام و انتخاب رشته دوره های کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۴۰۲”

 

۳. روی  لینک “ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی ناپیوسته_ سال ۱۴۰۲” کلیک کنید.

۴. انتخاب گزینه “خرید کارت اعتباری” و درج اطلاعات خواسته شده و پرداخت هزینه ثبت نام

۵. انتخاب سریال ثبت نام پذیرش دوره کاردانی به کارشناسی ناپیوسته مهر ماه ۱۴۰۲

۶. پس از انتخاب درگاه بانکی، درگاه بانکی، فشردن کلید “پرداخت” و فشردن کلید “تایید و ادامه”

۷. انتخاب کلید ادامه و روند پرداخت

۸. درج سریال کارت اعتباری و شماره همراه خود و انتخاب کادر “تایید”

۹. در نهایت گزینه تایید را بزنید و پس ازآن از صفحه ی مربوطه پرینت گرفته و نزد خود نگه دارید.

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۲

همزمان با شروع زمان ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی در سایت سازمان سنجش و آموزش کشور، دفترچه راهنمای ثبت نام این کنکور نیز از طریق این سایت منتشر می شود. داوطلبان می بایست که حتما قبل از شروع فرآیندهای ثبت نام، دفترچه راهنما را دریافت و مطالعه کنند.

در این دفترچه، اطلاعات بسیار مهمی از جمله نحوه ثبت نام در کنکور، نحوه تکمیل فرم ثبت نام و توضیحات لازم، شرایط لازم برای ثبت نام در مقطع کارشناسی، کد رشته محل های کنکور کاردانی به کارشناسی و … درج شده اند.
داوطلبان می توانند دفترچه راهنما ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی را از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور و یا از طریق لینک زیر، دانلود نمایند.

برای دانلود دفترچه ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۲ آرکا مشاوره، کلیک کنید

مشاهده کارنامه کنکور کاردانی به کارشناسی

چند روز پس از اعلام نتایج کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۲ کارنامه کنکور نیز در سایت سنجش منتشر می‌شود. داوطلبان می‌توانند برای مشاهده جزییات کارنامه خود وارد سایت شده و کارنامه را دریافت نمایند.

برای این منظور بایستی پس از ورود به سایت سنجش و انتخاب گزینه کاردانی به کارشناسی، لینک کارنامه پذیرش کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۴۰۲ را انتخاب کنید. پس از آن با وارد کردن اطلاعات ثبت نامی وارد صفحه مشاهده کارنامه خواهید شد.

در صورتی که در این زمینه ابهاماتی برایتان وجود دارد و یا نیازمند دریافت توضیحات بیشتری هستید، می توانید برای دریافت راهنمایی و دریافت پاسخ سوالات خود با مشاوران مرکز مشاوره آرکا در تماس باشید. کارشناسان مرکز مشاوره آرکا در کلیه مراحل ثبت نام، ادامه تحصیل، انتخاب رشته، مصاحبه دانشگاه های خاص و … در تمام رشته های دانشگاهی و آزمون های استخدامی، همراه متقاضیان بوده و از طریق سیستم مشاوره تلفنی، پاسخگوی سوالات و شبهات در کلیه زمینه های تحصیلی و شغلی می باشند.

مرکز مشاوره تحصیلی و شغلی آرکا

 

مطالب مرتبط:

نحوه ثبت نام ترمیم معدل ۱۴۰۳| نکات مهم

آرکا مشاوره

کارنامه قبولی رشته دبیری زبان انگلیسی دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲ | تمام مناطق

آرکا مشاوره

اصلاحیه دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳ | تغییرات دفترچه، نکات مهم

آرکا مشاوره

دیدگاهی بنویسید