مرکز مشاوره تحصیلی و شغلی آرکا

ثبت نام دانشگاه امام صادق کنکور۱۴۰۳| نکات مهم

ثبت نام دانشگاه امام صادق کنکور 1403

ثبت نام دانشگاه امام صادق ۱۴۰۳ در دو مرحله و از طریق دو سایت سنجش و نیز سایت اصلی دانشگاه امام صادق انجام می شود. لذا، داوطلبان می توانند با توجه به زمان اعلام شده برای ثبت نام کنکور سراسری در دو نوبت، نیز همزمان با ثبت نام کنکور نسبت به ثبت نام دانشگاه امام صادق اقدام کنند.

داوطلبان علاقه مند به تحصیل در دانشگاه امام صادق می توانند برای اعلام درخواست خود مبنی بر انتخاب، رشته محل های دانشگاه امام صادق در فرم ثبت نام کنکور سراسری گزینه مربوط به ثبت نام دانشگاه امام صادق را علامتگذاری نمایند. پذیرش دانشجو در دانشگاه امام صادق متفاوت با سایر دانشگاه های سراسری بوده و داوطلبان لازم است در زمان اعلام شده فرم اینترنتی ثبت نام خود را تکمیل نموده و علاوه بر آن نسبت به تکمیل فرم ثبت نام تعیین شده بر روی سایت دانشگاه امام صادق اقدام نمایند.

نحوه پذیرش دانشجو در دانشگاه امام صادق از طریق شرکت در کنکور سراسری می باشد و متقاضیان می بایست برای مجاز به انتخاب رشته حد نصاب نمره قبولی لازم را بدست آورند. البته به دلیل اینکه شرایط تحصیل در دانشگاه امام صادق نسبت به سایر دانشگاه های زیر نظر وزارت علوم متفاوت می باشد، به جز ثبت نام کنکور سراسری داوطلبان باید در زمان مقرر جهت شرکت در مصاحبه شفاهی اقدام نمایند. در ادامه برای اطلاع از جزئیات ثبت نام دانشگاه امام صادق به زمان، شرایط و نحوه ثبت نام دانشگاه امام صادق ۱۴۰۳ پرداخته شده است.

ثبت نام دانشگاه امام صادق ۱۴۰۳ آغاز شده و تا ۳۱ اردیبهشت ماه در سایت گزینش این دانشگاه ادامه دارد.

برای دریافت اطلاعیه ثبت نام کلیک کنید

زمان ثبت نام دانشگاه امام صادق ۱۴۰۳

ثبت نام دانشگاه امام صادق، دو مرحله دارد که برای ورود به این دانشگاه انجام هر دو مرحله ضروری است. یکی از مراحل ثبت نام دانشگاه امام صادق، همان ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳ و اعلام علاقمندی به دانشگاه امام صادق می باشد. برای این منظور داوطلبان باید زمان ثبت نام کنکور سراسری، وارد سایت سنجش شده و طی تکمیل فرم ثبت نام، بند ۴۳ این فرم را که برای اعلام علاقمندی داوطلب نسبت به انتخاب رشته دانشگاه امام صادق است، علامتگذاری نمایند.

 در سال گذشته ثبت نام دانشگاه امام صادق در نوبت دوم از ۲۴ اردیبهشت ماه شروع شد و تا اواسط فروردین ماه ادامه داشت اما در سال ۱۴۰۳ با توجه به این موضوع که ثبت نام نوبت دوم کنکور سراسری در روز های۱۲تا ۳۱ اردیبهشت  ماه انجام می شود. داوطلبان می توانند اولین قدم برای ثبت نام این دانشگاه را بردارند.

داوطلبانی که تمامی شرایط تحصیل در این دانشگاه را دارا می باشند، می بایست وارد سایت دانشگاه امام صادق شده و ثبت نام اینترنتی خود را انجام دهند. به عبارتی بعد از تکمیل فرم ثبت نام و دریافت شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام، متقاضیان می بایست مجدد به سامانه ثبت‌ نام اینترنتی دانشگاه امام صادق به نشانی isu.ac.ir مراجعه کرده و در سایت دانشگاه مذکور شماره پرونده ثبت نام کنکور سراسری خود را وارد نمایند.

ثبت نام اینترنتی دانشگاه امام صادق همان طور که گفته شد در دو نوبت ثبت نام کنکور سراسری انجام می شود. لذا آن دسته از افرادی که تمایل ورود به دانشگاه اما صادق را دارند می بایست در مهلت مذکور وارد سایت این دانشگاه به نشانی isu.ac.ir شده و فرم ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

شرایط ثبت نام در دانشگاه امام صادق ۱۴۰۳

همان طور که می دانید، علاقه مندان تحصیل در رشته های دانشگاه امام صادق ۱۴۰۳می بایست با تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام کنکور سراسری در سایت سازمان سنجش آموزش کشور و همچنین سایت اختصاصی این دانشگاه، اعلام علاقه مندی نمایند و بعد از قبولی، در جلسه مصاحبه حضور یابند.

پذیرش دانشجویان در دانشگاه امام صادق ۱۴۰۲ بر اساس ضوابط و شرایط خاصی صورت می پذیرد که در ادامه شرایط عمومی و اختصاصی نام نویسی در این دانشگاه ذکر شده است.

شرایط عمومی

تمامی ثبت نام کنندگان دانشگاه امام صادق ۱۴۰۳ می بایست شرایط عمومی آزمون سراسری بیان شده در دفترچه ثبت نام کنکور سراسری  را داشته باشند که این موارد به شرح زیر می باشد.

 • اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان ذکر شده در قانون اساسی کشور
 • نداشتن اعتیاد به هیچ گونه مواد مخدر
 • عدم سوء پیشینه کیفری
 • عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم سوء پیشینه اخلاقی

شرایط اختصاصی

علاوه بر ضوابط عمومی کنکور، یک سری شرایط ویژه که در ادامه ذکر شده است نیز از سوی سایت اختصاصی دانشگاه امام صادق در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

 • ثبت نام کنندگان ۱۴۰۳ می بایست متولد سال ۸۱ و بعد از آن باشند. (توجه نمایید که انجام خدمت سربازی یا تحصیل در حوزه علمیه و مانند آن تاثیری در شرط سنی ندارد.)
 • برخورداری از سلامت و توانایی جسمی و روانی
 • سپری نمودن پایه های تحصیلی یازدهم و دوازدهم یا دارا بودن گواهی دیپلم و پیش‌دانشگاهی
 • شرکت در یکی از گروه‌های آزمایشی ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی آزمون سراسری

بد نیست بدانید که هزینه تحصیل در دانشگاه امام صادق از دانشجویانی که مطابق قوانین دانشگاه فارغ‌التحصیل ‌شوند، دریافت نمی گردد و تنها دانشجو می بایست متعهد شود که پس از پایان دوره آموزشی، درصورت نیاز به میزان نیمی از مدت تحصیل خود، در داخل یا خارج دانشگاه خدمت خواهد کرد.

نحوه ثبت نام دانشگاه امام صادق ۱۴۰۳

با توجه به این که هر ساله تعداد زیادی از داوطلبان کنکور سراسری تمایل به انجام ثبت نام دانشگاه امام صادق دارند، در اولین گام نحوه انجام این کار را برای شما توضیح خواهیم داد. البته همان طور که گفتیم، برای ثبت نام در این دانشگاه نیاز به داشتن یک سری شرایط خاص وجود دارد که آن ها را هم در ادامه آورده ایم. بهتر است قبل از انجام ثبت نام، این شرایط را به طور کامل بررسی نمایید. به هر حال، اگر بعد از بررسی شرایط ثبت نام در این دانشگاه باز هم تمایل به نام نویسی داشته باشید، باید به سراغ مراحل انجام این کار بروید. نحوه ثبت نام دانشگاه امام صادق ۱۴۰۳ به این صورت است که باید در دو مرحله جداگانه این کار را انجام دهید. مرحله اول نام نویسی از طریق فرم ثبت نام کنکور سراسری بوده و مرحله دوم هم ثبت نام از طریق خود سایت دانشگاه امام صادق است. در ادامه هر دو مرحله را توضیح خواهیم داد.

ثبت نام دانشگاه امام صادق در هنگام ثبت نام کنکور

اولین مرحله لازم برای ثبت نام در دانشگاه امام صادق هم مانند سایر دانشگاه های کشور، ثبت نام کنکور سراسری و شرکت در این آزمون است. در واقع برای ورود به این دانشگاه مهم ترین معیار همین عملکرد شما در آزمون سراسری کنکور خواهد بود. برای ثبت نام دانشگاه امام صادق ۱۴۰۳ از این طریق هم باید در زمان تعیین شده برای نام نویسی کنکور به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و وارد لینک ثبت نام آن بشوید. بعد از این که مراحل اولیه را طی کرده و به فرم ثبت نام رسیدید، در یکی از بندهای این فرم باید علاقه مندی به دانشگاه امام صادق را اعلام کنید. بند اعلام علاقه مندی به دانشگاه امام صادق و موارد دیگر معمولا در بخش انتهایی فرم قرار می گیرند. البته امکان اطلاع از مکان دقیق بند علاقه مندی در این فرم و هم چنین شرایط ثبت نام دانشگاه امام صادق از طریق دفترچه راهنما وجود دارد.

ثبت نام در سایت دانشگاه امام صادق

همان طور که گفتیم، فرآیند ثبت نام دانشگاه امام صادق کمی پیچیده تر از سایر دانشگاه های سراسری بوده و به دلیل پذیرش دانشجو به صورت متمرکز، نیاز به انجام این کار در دو مرحله وجود دارد. مرحله اول که همان ثبت نام در کنکور سراسری و اعلام علاقه مندی به حضور در دانشگاه امام صادق در فرم ثبت نام آن می باشد. این مرحله را در بخش قبل برای تان توضیح داده ایم. مرحله دوم نام نویسی برای تحصیل در این دانشگاه، مراجعه به سایت دانشگاه امام صادق و انجام اقدامات لازم از این طریق می باشد. در واقع بعد از این که ثبت نام در کنکور سراسری به طور کامل به پایان رسیده و شماره پرونده و کد پیگیری دریافت کردید، نیاز به نام نویسی از طریق خود سایت دانشگاه هم وجود دارد. در این بخش نحوه ثبت نام دانشگاه امام صادق ۱۴۰۳ از طریق سایت این دانشگاه را هم بیان می کنیم تا در این مورد هم با چالشی مواجه نباشید.

برای طی کردن مرحله دوم ثبت نام یعنی همان نام نویسی از طریق سایت دانشگاه امام صادق هم لازم است یک سری اقدامات به صورت گام به گام توسط شما انجام بگیرند. این اقدامات لازم برای ثبت نام در سامانه دانشگاه به شرح زیر می باشند.

 1. ۱اولین قدم برای ثبت نام دانشگاه امام صادق ۱۴۰۳ از طریق سایت این دانشگاه، وارد شدن به آن است. برای ورود به سامانه این دانشگاه کافی است نشانی اینترنتی آن یعنی isu.ac.ir را در مرورگر خود قرار داده و جست و جو نمایید. دقت داشته باشید برای ثبت نام در این سامانه با سیستم های کامپیوتری مانند رایانه و لپ تاپ وارد شده تا در حین نام نویسی با مشکل مواجه نشوید.
 2. ۲بعد از این که آدرس فوق را سرچ کردید، سایت دانشگاه امام صادق به عنوان اولین نتیجه در لیست نتایج گوگل نمایش داده خواهد شد. بر روی این سامانه که با همین عنوان «دانشگاه امام صادق» مشخص شده کلیک نموده و به آن وارد شوید.
 3. پس از ورود به سایت دانشگاه امام صادق، صفحه اصلی آن را مانند زیر مشاهده خواهید کرد. در قسمت بالای صفحه یک منو قرار گرفته که خدمات گوناگونی را به شما ارائه می دهد. جهت اطلاع از شرایط ثبت نام دانشگاه امام صادق و هم چنین انجام نام نویسی در این سامانه، باید از این منو بر روی گزینه «پذیرش دانشجو» کلیک کنید
 4. سپس به صفحه دیگری وارد می شوید که اطلاعات و نکات مهم پیرامون ثبت نام در دانشگاه امام صادق برای شما توضیح داده شده اند. با توجه به این که موارد موجود در این صفحه تاثیر زیادی در انتخاب این دانشگاه خواهند داشت، آن ها را با دقت مطالعه کنید.
 5. بعد از این که اطلاعات ذکر شده و نکات مهم ثبت نام دانشگاه امام صادق ۱۴۰۳ را در این صفحه مطالعه کردید، با استفاده از کشو موجود در سمت راست صفحه به سمت پایین آن بروید. در انتهای صفحه عنوان «لینک ثبت نام» به صورت آبی رنگ قرار گرفته است. بر روی این لینک کلیک کرده تا به ادامه مراحل نام نویسی وارد شوید.
 6. در مرحله بعدی پنجره ای را به شکل زیر مشاهده می کنید. در این بخش از شما خواسته شده تا کد ملی تان را وادر نمایید. کد ملی ۱۰ رقمی خود را در کادر مربوطه قرار داده و قسمت پایین آن بر روی گزینه «ارسال» کلیک کنید.
 7. سپس وارد صفحه دیگری می شوید که تمامی مدارک لازم برای نام نویسی در این سامانه توضیح داده شده اند. سعی کنید این مدارک را از قبل آماده داشته تا در هنگام انجام ثبت نام دانشگاه امام صادق با مشکل رو به رو نشوید. علاوه بر اطلاع از این مدارک، در این صفحه باید نظام آموزشی خود را هم مشخص کنید. کافی است با توجه به نظام آموزشی تان، از بین دو گزینه «نظام جدید آموزشی (دبستان-دبیرستان)» و «نظام قدیم آموزشی (دبستان-راهنمایی-دبیرستان)» تیک مربوط به یکی را بزنید. بعد از این که نظام آموزشی را هم مشخص کردید، در پایین صفحه گزینه «ادامه فرآیند ثبت نام» را کلیک نمایید.
 8. در نهایت وارد بخش مربوط به فرم ثبت نام اینترنتی دانشگاه اما صادق خواهید شد. اولین بخش این فرم هم وارد کردن مشخصات فردی داوطلب است. کد ملی شما در این قسمت قرار داشته و باید سایر اطلاعات از جمله نام، نام خانوادگی، نام پدر، آدرس محل سکونت، تاریخ تولد، جنسیت، وضعیت نظام وظیفه، وضعیت تاهل و مذهب را وارد کنید. سعی کنید این موارد را با دقت و با همان فرمی که از شما درخواست شده، تکمیل شوند.
 9. بخش دوم فرم ثبت نام دانشگاه امام صادق ۱۴۰۳ مربوط به اطلاعات آموزشی است. در اولین قسمت باید شماره پرونده کنکور سراسری خود را قرار دهید. همان طور که می دانید، بعد از تکمیل ثبت نام کنکور یک شماره پرونده به شما داده می شود که این همان مورد است. در ادامه هم باید نوع دیپلم، گروه آزمایشی و معدل پایه های لازمه بسته به نوع نظام آموزشی را وارد نمایید. هم چنین پاسخ به سوالاتی مانند شرکت در کنکور سال گذشته و وارد کردن کد دبیرستان در هر پایه هم باید در این بخش انجام گیرند.’
 10. آخرین بخش فرم ثبت نام اینترنتی در سایت دانشگاه امام صادق هم مربوط به اطلاعات تماس و ارتباطی است. در این قسمت از شما درخواست می شود شماره تلفن همراه، یک شماره تلفن همراه اضطراری دیگر، شماره تلفن منزل، کد شهرستان و آدرس پست الکترونیک را وارد نمایید. بعد از تکمیل همه اطلاعات فرم، بر روی گزینه «ارسال اطلاعات» در بخش پایین آن کلیک نمایید.      ۱۱بعد از این که فرم ثبت نام دانشگاه امام صادق را تکمیل کردید، از شما درخواست می شود نسبت به پرداخت هزینه مربوط به آن اقدام کنید. با کلیک بر روی درگاه پرداخت مد نظر و واریز این هزینه از طریق یک کارت بانکی فعال دارای رمز پویا، رمز عبور و کد پیگیری برای تان صادر خواهد شد. دقت داشته باشید که تا رمز عبور و کد پیگیری را دریافت نکرده اید، ثبت نام تان به طور کامل انجام نشده است.

  در این بخش نحوه ثبت نام دانشگاه امام صادق ۱۴۰۳ را به طور کامل در هر دو مرحله ثبت نام کنکور سراسری و نام نویسی در خود سایت دانشگاه برای شما بیان کردیم. بنابراین در صورتی که قصد ثبت نام در این دانشگاه و ادامه تحصیل در آن را دارید، به راحتی می توانید این فرآیند را انجام دهید.

حتما بخوانید:معرفی دانشگاه امام حسین| شرایط ،زمان

رتبه قبولی دانشگاه امام صادق ۱۴۰۳

رتبه کسب شده در کنکور سراسری برای پذیرش دانشگاه امام صادق (ع) به دلیل نیمه متمرکز بودن آن از اهمیت بالایی برخوردار است. معمولا داوطلبانی که تراز بالای ۶۵۰۰ داشته باشند، به احتمال زیاد در این دانشگاه پذیرفته می شوند.

نکته مهمی که باید یادآوری کنیم این است که فقط رتبه قابل قبول، ملاک پذیرش در دانشگاه امام صادق (ع) نمی باشد، بلکه معدل مقطع دبیرستان نیر مورد ارزیابی قرار می گیرد اما ممکن است فرد معدل خوبی کسب نکرده باشد. در این صورت چنانچه در کنکور سراسری امتیاز مناسبی دریافت نماید، عملکرد وی در زمان مصاحبه دانشگاه امام صادق مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

شرط معدل در دانشگاه امام صادق

یکی از سوالاتی که ممکن است برای داوطلبان دانشگاه امام صادق (ع) ایجاد شود این است که آیا معدل مشخصی برای ثبت نام دانشگاه امام صادق  در سال ۱۴۰۳ وجود دارد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که در شرایط ذکر شده این دانشگاه عددی برای معدل مشخص نشده است اما نکته مهمی که قابل توجه است، موثر بودن معدل بالا در پذیرش داوطلب می باشد. به صورتی که هر چقدر معدل مقطع دبیرستان داوطلب بالاتر باشد، احتمال پذیرش او نیز افزایش می یابد.

در صورتی که داوطلب در مصاحبه دانشگاه امام صادق  پذیرفته شود، نوبت به مرحله آخر می رسد که این مرحله همان تحقیقات محلی می باشد. محقق یا محققان از طرف دانشگاه به محل سکونت داوطلب می روند و این تحقیقات ممکن است به روش های مختلفی صورت بگیرد؛ به طور مثال از طریق مسجد و بسیج محل و یا هماهنگی قبلی جهت مراجعه به خانه داوطلب برای بررسی محیط زندگی و… .

شایان ذکر است که به دانشجویان واجد شرایط، خوابگاه تعلق می گیرد. مدت زمان تحصیل دوره کارشناسی خواهران، ۴ سال و نیم و به صورت تمام وقت روزانه می باشد در حالی که مدت زمان تحصیل دوره کارشناسی ارشد برادران، حدود ۷ سال و به صورت پیوسته می باشد.

در صورتی که در این زمینه ابهاماتی برایتان وجود دارد و یا نیازمند دریافت توضیحات بیشتری هستید، می توانید برای دریافت راهنمایی و دریافت پاسخ سوالات خود با مشاوران مرکز مشاوره آرکا در تماس باشید.

کارشناسان مرکز مشاوره آرکا در کلیه مراحل ثبت نام، ادامه تحصیل، انتخاب رشته و … در همه رشته های دانشگاهی و همچنین رشته های دانشگاه فرهنگیان، همراه متقاضیان بوده و از طریق سیستم مشاوره تلفنی، پاسخگوی سوالات و شبهات در کلیه زمینه های تحصیلی و شغلی می باشند، با توجه به اینکه انتخاب رشته کنکور رابطه مستقیمی با آینده شغلی و اجتماعی داوطلب دارد، صفر تا ۱۰۰ انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۳ در مرکز مشاوره تحصیلی و شغلی آرکا به صورت حضوری و غیر حضوری انجام میشود.

مطالب مرتبط:

دندانپزشکی تعهدی ۱۴۰۳| نکات مهم

آرکا مشاوره

لیست دروس امتحانات نهایی دهم و یازدهم ۱۴۰۳ | تجربی، انسانی، ریاضی

آرکا مشاوره

سایت سازمان سنجش کشور sanjesh.org | ورود به سامانه

آرکا مشاوره

دیدگاهی بنویسید