مرکز مشاوره تحصیلی و شغلی آرکا

ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۲ | زمان، شرایط و…

ثبت نام مدارس شاهد 1402/آرکا

شاید تا به حال نام مدارس شاهد را شنیده باشید اما ندانید که چه تفاوتی با سایر مدارس دارند. این مدارس، نوعی از مدارس دولتی هستند که فقط دانش آموزانی که جز خانواده های شهدا، ایثارگر، جانباز، مدافع حرم و… هستند را جذب می کنند. ثبت نام مدارس شاهد هر سال در سه بازی زمانی مختلف از طریق سایت pada.medu.ir انجام می شود. این مدارس، در سه مقطع مختلف اعم از ابتدایی، متوسطه اول و دوم، اقدام به پذیرش دانش آموزان می کنند.

مدارس شاهد را می توان بعد از مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی یکی از بهترین مراکز تحصیلی برای دانش آموزان دانست، این مدارس به دلیل فضای پویا و علمی ای که دارند تبدیل به یکی از گزینه ها برای ثبت نام دانش آموزان توسط والدین شده اند.

در ادامه مقاله با ما همراه باشید. ما در ادامه مقاله هر آنچه که باید در رابطه با ثبت نام مدارس شاهد، زمان ثبت نام، شرایط ثبت نام و… بدانید را برای شما عزیزان بیان نموده ایم.

ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۲-۱۴۰۳

مدارس شاهد در ابتدا با هدف جذب دانش آموزانی که دارای یکی از سهمیه های خانواده شهداء، آزادگان، جانبازان ۵۰ درصد و بالاتر بودند، تاسیس شدند. طی سال های اخیر و به دلیل کاهش جمعیت دانش آموزان با این سهمیه ها، ثبت نام شاهد از میان دانش آموزان غیر شاهد که مطابق جدول امتیاز بندی دانش آموزان با سایر اویت ها، حداقل امتیاز را کسب می کنند نیز دانش آموز جذب می کنند.

زمان ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۲

به اطلاع کلیه دانش آموزانی که قصد ثبت نام در مدارس شاهد را دارند می رسانیم ثبت نام همانند سنوات گذشته، امسال نیز در تمامی مقاطع از جمله اول ابتدایی، هفتم، دهم و میان پایه انجام می گیرد. لازم به ذکر است تا بدانید که زمان ثبت نام در مدارس شاهد در هر مقطع متفاوت خواهد بود.

پایه تحصیلی زمان ثبت نام سال ۱۴۰۲
پایه اول ابتدایی تا ۲۶ خرداد ماه تمدید شد
پایه هفتم متوسطه اول ۲۱ خرداد تا ۱۰ تیرماه ۱۴۰۲
پایه دهم متوسطه دوم ۱ تا ۲۰ تیرماه ۱۴۰۲
میان پایه ۱ تا ۱۰ مرداد ماه ۱۴۰۲

 

شرایط ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۲-۱۴۰۳

مدارس شاهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ هم مثل همه مدارس دیگه برای ثبت نام یه سری شرایط عمومی و اختصاصی دارن. فقط دانش آموزایی می تونن تو این مدارس ثبت نام کنن که همه شرایط لازم برای ثبت نام رو داشته باشن که البته شرایط ثبت نام دانش آموزان عادی در مدارس شاهد و ایثارگران متفاوته. در ادامه به بررسی مهم ترین شرایط ثبت نام مدارس شاهد میپردازیم.

شرایط عمومی ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۲

​۱. داشتن صلاحیت اخلاقی و رفتاری

۲. داشتن پوشش مناسب با دوره تحصیلی و سن دانش آموز (دانش آموزای دختر موظف به سر کردن چادر به عنوان پوشش برتر هنگام ورود و خروج ار مدرسه هستن)

۳. حفظ شئونات و ارزش هاس اسلامی و دینی

۴. سکونت تو محدوده تعیین شده برای متقاضیای ثبت نام مدارس شاهد

امکان پیش ثبت نام برای کسایی که والدینشون شاغل فرهنگی و یا شاغل تو بنیاد شهید هستن تو محدوده محل کار والدینشون با مجوز اداره شاهد منطقه مورد نظر برای ثبت نام وجود داره.

شرایط علمی ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۲

 پایه تحصیلی   شرایط علمی 
اول ابتدایی دارا بودن شرايط عمومی و کسب امتیاز لازم مطابق جداول امتیاز بندی 
دوم تا ششم  کسب مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس در خرداد ماه
پایه هفتم کسب مقیاس خیلی خوب در نوبت دوم پایه ششم یا نهایتا دو خوب در سال تحصیلی ۹۸-۹۹ و کسب امتیاز لازم مطابق جداول امتیاز بندی
پایه هشتم نحوه محاسبه معدل ثبت نام پایه هشتم (معدل کل × ۳۰) و متوسطه دوم (معدل سال × ۳۰).
پایه نهم ثبت نام در پایه نهم متوسطه بر اساس فرمول محاسباتی (معدل کل × ۳۰) و متوسطه دوم (معدل سال × ۳۰).
پایه دهم قبول خرداد ماه در پايه نهم با معدل کل حداقل ۱۷ ، و نمره سالانه ۱۵ در تمامی دروس در سال تحصیلی ۹۸-۹۹ و کسب امتیاز لازم مطابق جداول امتیاز بندی

جدول امتیاز بندی پذیرش مدارس شاهد ۱۴۰۲

ثبت نام در این مدارس، بر اساس امتیاز بندی داوطلبان انجام می شود. در واقع، هر داوطلب طبق امتیازی که دارد، ممکن است درصد قبولی خود در این مدارس را کاهش و یا افزایش دهد. برای آشنایی کامل با این امتیازات در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

امتیاز بندی داوطلبان ایثارگران

ردیف وضعیت داوطلب توضیحات و مدارک مورد نیاز امتیاز داوطلب
۱ دانش آموز جانباز
یا فرزند جانباز ۲۵ تا ۴۹ درصد
ثبت کردن کد ایثارگری ۳۰۰۰
۲ فرزند جهادگر و رزمنده بسيجی داشتن گواهی معتبر از نيروی مقاومت بسيج به ازای هر ماه خدمت در جبهه ۴۰ امتیاز
۳  فرزند جانباز تا ۲۵ درصد ثبت کردن کد ایثارگری ۲۰۰۰
۴ خواهر و برادر شهيد و جانباز ۷۰ % و بالاتر داشتن معرفی نامه یا کارت شناسایی معتبر از بنیاد شهید ۵۰۰
۵ نوه شهيد و نوه جانباز ۷۰ % و بالاتر داشتن معرفی نامه یا کارت شناسایی معتبر از بنیاد شهید ۷۰۰
۶ فرزند رزمنده جبهه مقاومت داشتن گواهی معتبر از حوزه ایثارگران به ازای هر ماه خدمت در جبهه ۴۰ امتیاز
۷ نوه شهید اتباع داشتن معرفی نامه یا کارت شناسایی معتبر از بنیاد شهید ۷۰۰
۸ نوه آزاده داشتن معرفی نامه یا کارت شناسایی معتبر از بنیاد شهید ۱۰۰ الی ۱۵۰
۹ فرزند رزمنده نظامی يا وظيفه داشتن گواهی معتبر ۵/۱ الی ۲۰ ( طبق منطقه جنگی و مدت زمان خدمت)
۱۰ نوه جانباز داشتن معرفی نامه و کارت شناسایی معتبر ۵۰
۱۱ فرزند همسر داشتن معرفی نامه و کارت شناسایی معتبر ۵۰
۱۲ خواهر زاده و یا برادر زاده شهید داشتن معرفی نامه و کارت شناسایی معتبر ۱۰۰
۱۳ فرزند گروه جهادی شميم شاهد داشتن معرفی نامه و کارت شناسایی معتبر ۵۰ الی ۱۰۰

در جدول زیر نحوه امتياز بندی داوطلبای ثبت نام تو مدارس شاهد برای سایر داوطلب ها قرار داده شده است.

ردیف وضعیت داوطلب توضیحات و مدارک مورد نیاز امتیاز داوطلب
۱ حافظ قرآن کریم ارائه گواهی معتبر از واحد مرتبط اداره کل آموزش و پرورش حفظ هر جز ۱۵ امتیاز
۲ فرزند یا نوه خیر مدرسه ساز داشتن گواهی صادره در سال جاری از اداره کل نوسازی مدارس ( استان ) ۱۲۰ امتیاز
۳ کسب رتبه ول تا سوم مسابقات فرهنگی، ورزشی، علمی، هنری و… ارائه ۳ گواهی معتبر از واحد مرتبط اداره کل آموزش و پرورش ۵ الی ۱۵۰ امتیاز
۴ فرزند کارمند رسمی آموزش و پرورش شاغل در مدارس شاهد آخرین حکم استخدامی یا ابلاغی رسمی مبنی بر اشتغال ۱۵ الی ۳۰۰ امتیاز
۵ کسب رتبه اول تا سوم مسابقات حفظ مفاهیم، قرائت قرآن و نهج البلاغه و … ارائه ۲ گواهی معتبر از واحد مرتبط اداره کل آموزش و پرورش ۵ الی ۱۵۰ امتیاز
۶ امتیاز علمی دانش آموزان ارائه کارنامه تحصیلی دانش آموز ۱۲۰ امتیاز
۷ فرزند کارمند رسمی آموزش پرورش و بنیاد شهید گواهی معتبر از حوزه ایثارگران سپاه ۵ الی ۳۰۰ امتیاز
۸ فرزند کارکنان رسمی آموزش و پرورش شاغل در مدرسه ایثارگران آخرین حکم استخدامی یا ابلاغی رسمی مبنی بر اشتغال ۴ الی ۸ امتیاز
۹ فرزند فرهنگیان شاغل در مناطق امنیتی درگیر و غیر درگیر تشخیص ستاد شاهد آن منطقه ۱۰۰ امتیاز

 

مدارک لازم برای ثبت نام مدرسه شاهد ۱۴۰۲

ثبت نام مدارس شاهد به صورت امتیاز بندی می باشد. متقاضیان برای ثبت‌نام قطعی باید اصل مدارک لازم را که در زمان نام نویسی وارد کرده اند را به صورت حضوری به مدرسه مورد نظر ارائه دهند. در ادامه این مدارک را ذکر کرده ایم. برای مطالعه کامل مدارک لازم ثبت نام شاهد کلیک کنید.

✅ارائه پرونده تحصیلی به همراه مدارک سال تحصیلی گذشته دانش آموز از الزامی ترین موارد است.

✅اصل شناسنامه دانش آموز و کپی تمام صفحات آن.

⏺کارت ملی دانش آموز اصلی و کپی آن.

🔴 عکس ۴*۳ که ترجیحا در سال جاری گرفته شده باشد.

🔶تمامی مدارک مربوط به محل زندگی داوطلب به همراه تمامی قبوض منزل.

شهریه تحصیل در مدارس شاهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

شهریه تحصیل در مدارس شاهد 1402/آرکا

مدارس شاهد جز مدارس دارای شهریه می باشد و دانش آموزان در صورت پذیرش و تحصیل در این مدارس باید شهریه تحصیل خود را بپردازند. همانگونه که می دانیم ثبت نام مدارس شاهد بر اساس امتیاز بندی می باشد و متقاضیانی که دارای سهمیه شاهد و ایثارگری هستند احتمال قبولی بالاتری نسبت به سایر متقاضیان دارند. البته مقدار شهریه ای که می پردازند کمتر از دیگر دانش آموزان می باشد. در ادامه مقدار شهریه حدودی ثبت نام شاهد را شرح داده ایم.

شهریه جدول زیر مربوط به سال گذشته می باشد. که به طور میانگین احتما افزایش شهریه بین ۱۰ الی ۲۰ درصد وجود دارد.

دوره تحصیلی شهریه دانش آموزان غیر شاهد سال ۱۴۰۱ شهریه دانش آموزان شاهد سال ۱۴۰۱
ابتدایی ۷۰۰/۰۰۰ تا ۱/۵۰۰/۰۰۰ تومان ۶۵۰ هزار تومان
اول متوسطه ۸۰۰/۰۰۰ تا ۱/۶۰۰/۰۰۰ تومان ۷۴۰ هزار تومان
دوم متوسطه ۱ تا ۲ میلیون تومان ۹۳۵ هزار تومان
هنرستان و کاردانش ۱/۲۰۰/۰۰ تا ۲/۴۰۰/۰۰۰ تومان ۹۵۰ هزار تومان

توجه: هزینه تحصیل فرزندان شهدا، آزادگان و جانبازان بالای ۵۰ درصد رایگان بوده و شهریه‌ای پرداخت نمی کنند. شهریه این دانش آموزان از سوی بنیاد شهید و ایثارگران پرداخت می شود.

اعلام نتایج مدارس شاهد ۱۴۰۲-۱۴۰۳

نتایج مدارس شاهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ از طریق سامانه پادا به نشانی اینترنتی ” pada.medu.ir ” اعلام می شود. برای پذیرش و تحصیل در مدارس شاهد هیچگونه آزمون ورودی برگزار نمی شود اما متقاضیان پایه های اول ابتدایی، دوره اول متوسطه (هفتم) و دوره دوم متوسطه (دهم) باید در تاریخ های مشخصی نسبت به ثبت نام اینترنتی در سامانه پادا اقدام کنند. اعلام نتایج شاهد در سال های گذشته در دو مرحله اعلام نتایج اولیه و اعلام نتایج پس از بررسی مدارک صورت می گرفت که در سال گذشته این رویه با تغییراتی همراه بوده است. در ادامه این مطلب به بررسی این تغییرات و زمان اعلام نتایج مدارس شاهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ اشاره کرده ایم.

زمان اعلام نتایج مدارس شاهد ۱۴۰۲-۱۴۰۳

ثبت نام مدارس شاهد پایه هفتم و اول ابتدایی و دهم به صورت اینترنتی انجام می گیره بنابراین نتایج این سه پایه بصورت اینترنتی و در سامانه اعلام نتایج مدارس به آدرس pada.medu.ir که در سال های قبل در سایت سجا بود اعلام میشه. به دلیل حجم زیاد متقاضی برای ثبت نام مدارس شاهد، هر ساله معمولا مهلت ثبت نام این مدارس چند روزی تمدید میشه پس هر سال احتمال تغییر در زمان اعلام نتایج وجود داره.

سامانه دریافت نتایج مدارس شاهد ۱۴۰۲-۱۴۰۳

ثبت نام دانش آموزان شاهد و غیرشاهد در مقاطع اول ابتدایی، هفتم و دهم به صورت اینترنتی و از طریق سایت پادا ” pada.medu.ir ” انجام می شود. در سال های گذشته ثبت نام اینترنتی دانش آموزان در سایت پادا به منزله ثبت نام موقت بود چراکه پس از ثبت نام موقت، مدرسه مورد نظر اطلاعات دانش آموز را بررسی می کرد و در نهایت نتایج شاهد قطعی را از طریق پیامک به دانش آموزان و اولیا آن ها اعلام می نمود.

این رویه در سال قبل دستخوش تغییراتی شد، به طوری که نتایج مدارس شاهد در یک مرحله و به صورت پیامک به دانش آموزان و اولیاء اعلام می شود. بنابراین توصیه می شود متقاضیان در زمان ثبت نام اینترنتی در سایت پادا، شماره تماس خود را به درستی وارد کنند تا بتوانند در سریع ترین زمان و از طریق پیامک نتیجه را دریافت کنند.

علاوه بر اعلام نتایج ثبت نام مدارس شاهد از طریق پیامک، نتیجه این آزمون از طریق سایت پادا و به صورت اینترنتی نیز اعلام می گردد. لازم است اشاره کنیم که متقاضیان می توانند در بازه های زمانی اعلام شده از طریق مراجعه به سایت پادا با آدرس ” pada.medu.ir ” نیز از نتیجه ثبت نام در این سامانه مطلع شوند. کافی است برای دریافت نتیجه بر روی لینک اعلام نتیجه مدارس شاهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ کلیک کنند و نتیجه را دریافت نمایند.

راهنمای مشاهده نتایج مدارس شاهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

دانش آموزان جهت مشاهده نتیجه پیش ثبت نام خود در پایه های اول ابتدایی، هفتم و دهم متوسطه سال تحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ می توانند در زمان های تعیین شده به سامانه پیش ثبت نام دانش آموزی پادا مراجعه نموده و سپس با طبق دستور العمل زیر، نتیجه ثبت نام را مشاهده نمایند.

۱. ابتدا وارد سامانه پادا به نشانی pada.medu.ir شوید و بر روی گزینه “پرورشی” کلیک کنید.

۲. نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد کرده و دکمه “ورود کاربران” را لمس کنید.

۳. و در انتها پس از ورود به سیستم، نتایج ثبت نام خود را مشاهده کنید.

لیست ذخیره مدارس شاهد ۱۴۰۲

پس از اعلام نتایج مدارس شاهد دانش آموزانی که مراحل ثبت نام اینترنتی خود را تکمیل کرده اند به سه دسته تقسیم می شوند.

✅ دسته اول پذیرفته شدگان هستند که باید برای ثبت نام در مدرسه شاهد محل قبولی اقدام کنند و مدارک خود را به مدرسه تحویل دهند.

✅ دسته دوم دانش آموزانی هستند که پذیرفته نشده اند و باید برای ثبت نام در دیگر مدارس اقدام کنند.

✅ دسته دوم دانش آموزانی هستند که اسم آن ها در میان اسامی ذخیره مدرسه شاهد قرار دارد.

دانش آموزانی که جزو اسامی ذخیره نتایج شاهد هستند نه جزو رد شدگان می باشند و نه پذیرفته شده اند. این دانش آموزان در صورتی که یکی از اسامی پذیرفته شدگان از ثبت نام در مدرسه شاهد انصراف دهد، می تواند وارد این مدرسه شود.

بنابراین افراد ذخیره بر اساس آخرین نفر قبولی، امتیاز کمتری را کسب کرده اند و در صورتی می توانند در مدرسه شاهد ثبت نام کنند که یکی از پذیرفته شدگان، از تحصیل در همان مدرسه انصراف دهد. اسامی ذخیره شدگان نیز از طریق پیامک و همینطور سایت پادا اعلام می گردد و چنانچه ظرفیت خالی برای ثبت نام آن ها وجود داشته باشد، از سوی مدیر مدرسه به اطلاعشان می رسد.

کارشناسان مرکز مشاوره آرکا در کلیه مراحل ثبت نام، ادامه تحصیل، انتخاب رشته و … در تمام رشته های داشگاهی، همراه متقاضیان بوده و از طریق سیستم مشاوره تلفنی، پاسخگوی سوالات و شبهات در کلیه زمینه های تحصیلی و شغلی می باشند.

مطالب مرتبط:

اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی تبریز ۱۴۰۳-۱۴۰۲ | مشاهده، ثبت اعتراض، نکات طلایی

آرکا مشاوره

فرصت مجدد برای ترمیم معدل کنکور ۱۴۰۳ | ثبت نام، نکات مهم

آرکا مشاوره

ایفای نقش در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۳| نکات مهم

آرکا مشاوره

دیدگاهی بنویسید