مرکز مشاوره تحصیلی و شغلی آرکا

شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان ۱۴۰۳ | تمام مقاطع، زمان،نکات مهم

ثبت نام آزمون تیزهوشان آرکا مشاوره

ثبت نام مدارس تیزهوشان ۱۴۰۳ پیرو آخرین دستور العمل سازمان ملی پرورش استعداد های درخشان در فروردین ماه از طریق سامانه my.medu.ir اجرا خواهد شد. مدارس تیزهوشان ۱۴۰۳ از جمله مدارس برتر کشور به حساب می آیند؛ این مدارس به دلیل سطح کیفیت بالا در آموزش و بهره‌مندی از مربیان توانمند و مجرب، توانسته است طرفداران زیادی در بین والدین و دانش آموزان پیدا کند.

دانش آموزان برای پذیرش مدارس تیزهوشان باید در آزمون ورودی این مدارس نام نویسی کنند که ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان به صورت اینترنتی است. دانش آموزان می بایست در موعد مقرر با ورود به سایت نام نویسی این مدارس اقدام به ثبت نام در آزمون کنند.

گر شما نیز جزء آن دسته از علاقه مندان به تحصیل در مدارس تیزهوشان هستید؛ همچنین تمایل دارید که سال تحصیلی جدید خود را در یکی از مدارس تیزهوشان آغاز کنید، پس در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا با تمامی اطلاعات لازم جهت ثبت نام مدارس تیزهوشان آشنا شوید.

به دلیل اینکه مدارس تیزهوشان زیر نظر سازمان سنجش و پرورش استعداد های درخشان فعالیت دارند، به آنها مدارس سمپاد نیز گفته می شود. این مرکز هر ساله برای جذب دانش آموزان اقدام به برگزاری آزمون می کند.

آزمون تیزهوشان در دو پایه ششم به هفتم و نهم به دهم صورت می گیرد. سازمان سنجش از این آزمون برای شناخت و جذب دانش آموزان برتر و مستعد استفاده می کند.

بخشنامه آزمون تیزهوشان بر اساس قوانین کلی این آزمون که توسط مرکز استعداد های درخشان تدوین شده، در قالب یک دفترچه برای دانش آموزان متقاضی منتشر می شود. داوطلبان شرکت در آزمون تیزهوشان می بایست تمامی اطلاعات مندرج در این دفترچه را قبل از اقدام به ثبت نام مطالعه کنند.

متقاضیان شرکت در آزمون، باید از تمامی شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیز هوشان برخوردار باشند. در ادامه مطلب به بررسی این شرایط پرداخته ایم.

زمان ثبت نام آزمون تیز هوشان

اعلام زمان ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم و نهم به دهم از جمله مسائل مهم برای دانش آموزان می باشد، تا با ورود به سایت تیزهوشان و مطالعه دفترچه ثبت نام، اقدام به نام نویسی کنند.

نیمی از سوالات آزمون تیزهوشان شامل مباحث هوشی می باشد؛ نیم دیگری از سوالات نیز از دروس علوم، ریاضی، قرآن، ادبیات و علوم اجتماعی می باشد. هریک از این دروس در قبولی افراد دارای ضرایب مختلفی می باشند.

ضرایب بالای دروسی مانند ریاضی و علوم در قبولی دانش آموزان تاثیر بیشتری دارد. زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم و نهم به دهم  ۱۸ تا ۲۸ فروردین ماه ۱۴۰۳ می باشد. آزمون های ششم به هفتم و نهم به دهم به صورت همزمان انجام می شود. همچنین مهلت ثبت نام مدارس تیزهوشان به مدت ۱۰ روز می باشد.

دانش آموزان تا تاریخ ۲۸ فروردین ماه سال ۱۴۰۳ برای ثبت نام در آزمون فرصت دارند. این مهلت به مدت ۲ روز تا مورخه ۳۱ فروردین ماه تمدید شده است.

حتما بخوانید: ثبت نام مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۴-۱۴۰۳

شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان

همانطور که پیش از این گفتیم، دانش آموزان برای پذیرش در مدارس تیزهوشان باید در آزمون ورودی این مدارس شرکت کنند. دانش آموزان متقاضی برای ثبت نام در آزمون تیزهوشان باید از شرایط عمومی و خصوصی برخوردار باشند.

در ادامه شرایط ثبت نام برای هر دو پایه تحصیلی دوره اول و دوره دوم متوسطه ذکر شده است. لذا دانش آموزان عزیز باید قبل از اقدام به نام نویسی در آزمون مدارس تیزهوشان به مطالعه این شرایط بپردازند.
شرایط ثبت نام در آزمون مدارس تیزهوشان ششم به هفتم

دانش آموزان پایه ششم که علاقه مند به ادامه تحصیل در مدارس تیزهوشان هستند، می توانند در صورت برخورداری از شرایط لازم اقدام به ثبت نام در آزمون ورودی این مدارس کنند. شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان برای دانش آموزان پایه ششم به صورت کلی به دو بخش عمومی و خصوصی تقسیم می شود.

شرایط عمومی

دارا بودن تابعیت ایرانی دانش آموز
برخورداری از شرایط خاص مجاز به ثبت نام برای اتباع غیر ایرانی
دانش آموز باید در منطقه مورد تقاضا اسکان داشته باشد.
مدارس تیزهوشان از امکانات خوابگاهی و شبانه روزی برخوردار نمی باشند.

شرایط اختصاصی

شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم

مدارس تیزهوشان در پایه دهم نیز اقدام به پذیرش دانش آموز می کنند؛ این پذیرش تنها از طریق شرکت در آزمون مدارس تیز هوشان می باشد.

دانش آموزان با استعداد و پر تلاش می توانند با استفاده از ثبت نام در این آزمون و کسب نمره قبولی اقدام به نام نویسی کنند. متقاضیان شرکت در آزمون مدارس تیز هوشان باید از شرایط لازم جهت نام نویسی نیز برخوردار باشند.

در ادامه این شرایط به صورت دو قسمت عمومی و خصوصی برای داوطلبان گرامی ذکر شده است. دانش آموزان ضمن برخورداری از این شرایط، قادر ثبت نام در آزمون خواهند بود.

شرایط عمومی

در وهله اول دارا بودن تابعیت ایرانی دانش آموز
اتباع غیر ایرانی ضمن برخورداری از شرایط خاص مجاز به ثبت نام می باشند.
مدرسه مورد تقاضای دانش آموز باید بر اساس منطقه و محل اسکانش انتخاب شود.
مدارس تیزهوشان از امکانات خوابگاهی و شبانه روزی برخوردار نمی باشند.
تنها دانش آموزان در حال تحصیل پایه نهم مجاز به شرکت در این آزمون هستند.

شرایط اختصاصی

 

 

شرایط اختصاصی ثبت نام تیزهوشان 1402

شرایط ثبت نام در آزمون مدارس تیز هوشان برای دوقلوها

شاید برای شما نیز این سوال پیش آمده باشد که آیا دانش آموزانی که خواهر یا برادر دوقلو دارند هم می توانند همزمان در مدارس تیزهوشان ثبت نام کنند یا خیر؟

در صورتی که دانش آموزان همزاد، دوقلو یا چند قلو به صورت همزمان اقدام به شرکت در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان کنند، یکی از این دانش آموزان می تواند به واسطه پذیرش دیگری با استفاده از شرایط ورود به مدارس تیزهوشان اقدام به نام نویسی کند.

این شرایط عبارتند از:

دانش آموز دوقلو یا چند قلو غیر همجنس باید حداقل هشتاد درصد از امتیاز آخرین فرد پذیرفته شده برای هر یک اولویت های انتخابی (رشته تحصیلی) را کسب کرده باشد.
دانش آموز دوقلو یا چند قلو هم جنس علاوه بر یکسان بدن اولویت انتخابی مدارس مورد نظر، می توانند با کسب حداقل هشتاد درصد از نمره قبولی آخرین فرد پذیرفته شده در رشته مورد تقاضای خود اقدام به نام نویسی کنند.
پذیرش دانش آموزان دو قلو یا چند قلو در مدارس تیز هوشان به معنی یکسان بودن مدارس و یکسان بودن رشته تحصیلی نیست و دانش آموزان می توانند در مدارس جداگانه ثبت نام کرده و به ادامه تحصیل بپردازند.

بیشتر بدانید: بهترین کتاب برای قبولی آزمون تیزهوشان | نکات مهم آزمون

نحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان

مرحله اول تکمیل نمودن برگ و آپلود عکس می باشد. به این منظور داوطلب باید به نشانی my.medu.ir مراجعه کرده و تقاضانامه ثبت نام را پر نماید. فایل عکس می بایست مطابق با شرایط ذکر شده در سامانه بارگذاری گردد. در صورت استفاده از تصاویر قدیمی یا تصویر فردی غیر از دانش آموز شرکت کننده، داوطلب از شرکت در آزمون محروم می گردد.

مرحله دوم پرداخت هزینه ثبت نام آزمون تیزهوشان می باشد. مبلغ ثبت نام در سال جدید ۱،۰۰۰,۰۰۰ ریال ( صد هزار تومان ) بوده که صرفا از طریق درگاه اینترنتی سامانه ثبت نام دریافت خواهد شد. در صورت واریز وجه ثبت نام از طریق مراجعه به بانک و یا دستگاه های خودپرداز، ثبت نام انجام نشده و مبلغ واریزی نیز قابل استرداد نخواهد بود.

دانلود بخشنامه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی ۱۴۰۳-۱۴۰۴

نتیجه گیری

دانش آموزان زیادی به دنبال ثبت نام در مدارس تیزهوشان می باشند. این مدارس به دلیل ارائه امکانات و سطح بالای کیفیت در آموزش، جزء مدارس شاخص به حساب می آیند.

دانش آموزان برای ثبت نام در این مدارس ابتدا باید در آزمون ورودی شرکت کرده و در صورت کسب نمره قبولی، مجاز به نام نویسی هستند. داوطلبان واجد شرایط شرکت در آزمون تیزهوشان، باید در زمان مقرر به سایت ثبت نام مدارس تیزهوشان مراجعه کنند.

این دانش آموزان بعد از پذیرش در مدارس تیزهوشان، می توانند با استفاده از امکانات موجود و بهره مندی از اساتید مجرب به شکوفایی استعدادشان بپردازند.

مقایسه میانگین تعداد رتبه های برتر کنکور در انواع مدارس ایران

آمار تلخ از نتیجه کنکور امسال / حذف مدارس دولتی از چرخه برترین های کنکور؟ -  اقتصاد آنلاین

در صورتی که در این زمینه ابهاماتی برایتان وجود دارد و یا نیازمند دریافت توضیحات بیشتری هستید، می توانید برای دریافت راهنمایی و دریافت پاسخ سوالات خود با مشاوران مرکز مشاوره آرکا در تماس باشید.

کارشناسان مرکز مشاوره آرکا در کلیه مراحل ثبت نام، ادامه تحصیل، انتخاب رشته، مصاحبه دانشگاه های خاص و … در تمام رشته های دانشگاهی و آزمون های استخدامی، همراه متقاضیان بوده و از طریق سیستم مشاوره تلفنی، پاسخگوی سوالات و شبهات در کلیه زمینه های تحصیلی و شغلی می باشند.

مرکز مشاوره تحصیلی و شغلی آرکا

 

مطالب مرتبط:

دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم برای ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ | نکات مهم

آرکا مشاوره

ترمیم نمرات نهایی یا ترمیم معدل ۱۴۰۲ | شرایط و مدارک لازم….

آرکا مشاوره

مدارس

آرکا مشاوره

دیدگاهی بنویسید