مرکز مشاوره تحصیلی و شغلی آرکا

مشاهده نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۳

مشاهده نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 1403

نتایج کنکور ۱۴۰۳ در دو مرحله نتایج اولیه و نتایج نهایی منتشر می شود. نتایج اولیه داوطلبان کنکور اردیبهشت در ۱۷ خرداد ماه اعلام شده و نتایج شرکت کنندگان کنکور تیر نیز در مرداد ماه توسط سایت سازمان سنجش منتشر می شود. نتایج نهایی کنکور نیز به صورت همزمان برای داوطلبان هر دو نوبت اعلام می گردد. 

زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری ۱۴۰۳

متقاضیان گروه های آزمایشی اصلی و شناور که در زمان انتخاب رشته اقدام به ثبت کد رشته محل های مورد علاقه خود در سایت انتخاب رشته کنکور سراسری نموده اند، مشتاقانه پیگیر اخبار مربوط به اعلام نتایج کنکور هستند. از آنجایی که در سال ۱۴۰۳ کنکور مطابق آخرین تغییرات کنکور، طی دو نوبت شد، برخلاف تصور تنها یک نتیجه نهایی منتشر خواهد شد.

بنابراین نتایج کنکور دانشگاه های سراسری و آزاد اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ و همچنین تیر ماه ۱۴۰۳، در  نیمه دوم مهر ماه ۱۴۰۳ از طریق سایت های مربوطه منتشر خواهد شد. طبق اطلاعیه سازمان سنجش کارنامه علمی حاوی رتبه داوطلب در هر کد که متعاقبا اعلام میشود منتشر خواهد شد. لذا پیشنهاد می شود با عضویت در کانال تلگرام کنکور ایران مشاوره، از آخرین اخبار موجود در این زمینه اطلاع حاصل نمایید.

توجه داشته باشید که نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی با نتایج انتخاب رشته دانشگاه های سراسری به صورت همزمان از طریق سایت سازمان سنجش در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت.

لازم به ذکر است که طبق زمانبدی اعلام شده در ابتدا، قرار بود که نتایج نهایی کنکور ۱۴۰۳ در نیمه دوم شهریور منتشر شود که با توجه به تغییر زمان برگزاری آزمون سراسری نوبت دوم به نیمه دوم مهر ماه تغییر کرد.

نحوه مشاهده نتایج نهایی کنکور ۱۴۰۳

برای دسترسی به نتایج نهایی کنکور سراسری ۱۴۰۳ چه در نوبت اول و چه در نوبت دوم، بایستی به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و ضمن در دست داشتن اطلاعات مورد نیاز، مراحل زیر را به ترتیب انجام داده تا نتیجه نهایی پذیرش خود را دریافت نمود.

مشاهده نتایج نهایی دانشگاه های سراسری

  • پس از ورود به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org، گزینه “سراسری” را انتخاب نمایید.
  • در صفحه جدید روی لینک “اعلام نتیجه نهایی آزمون سراسری سال ۱۴۰۳″ کلیک کنید.
  • مجدد لینک فعال “مشاهده اعلام نتیجه نهایی آزمون سراسری سال ۱۴۰۳” را بفشارید.
  • اطلاعات ورود از قبیل کد ملی و رمز عبور سازمان سنجش را درج نموده و کلید “ورود” را برگزینید.

در صورتی که در این زمینه ابهاماتی برایتان وجود دارد و یا نیازمند دریافت توضیحات بیشتری هستید، می توانید برای دریافت راهنمایی و دریافت پاسخ سوالات خود با مشاوران مرکز مشاوره آرکا در تماس باشید.

کارشناسان مرکز مشاوره آرکا در کلیه مراحل ثبت نام، ادامه تحصیل، انتخاب رشته، مصاحبه دانشگاه های خاص و … در تمام رشته های دانشگاهی و آزمون های استخدامی، همراه متقاضیان بوده و از طریق سیستم مشاوره تلفنی، پاسخگوی سوالات و شبهات در کلیه زمینه های تحصیلی و شغلی می باشند.

مرکز مشاوره تحصیلی و شغلی آرکا

 

مطالب مرتبط:

انتخاب رشته کنکور زبان ۱۴۰۳|نکات مهم،مراحل

آرکا مشاوره

لغو امتحان نهایی دینی پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم

آرکا مشاوره

آخرین رتبه قبولی رشته اتاق عمل دانشگاه های آزاد ۱۴۰۲ سراسر ایران

آرکا مشاوره

دیدگاهی بنویسید