مرکز مشاوره تحصیلی و شغلی آرکا

مشاهده نتایج نهایی کنکور سراسری ۱۴۰۲ | دانشگاه آزاد و دولتی

مشاهده نتایج نهایی کنکور سراسری 1402

داوطلبان کنکور سراسری ۱۴۰۲ بعد از دریافت کارنامه اولیه و مشخص شدن رتبه و تراز به تکاپو برای انتخاب رشه اصولی و منطقی می افتند و تمام تلاش و سعی خود را می کنند که بهترین انتخاب ها را در فرم انتخاب رشته کنکور سراسری ثبت کنند. با نهایی شدن انتخاب رشته و ثبت نهایی در سایت سازمان سنجش و آموزش کشور، مجدد داوطلبان باید منتظر اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری خود و اعلام قبولی در دانشگاه و رشته های انتخابی در فرم انتخاب رشته باشند. نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری مشخص می کند که شما در کدام دانشگاه و کدام رشته پذیرفته شده اید و باید برای ثبت نام به کدام دانشگاه مراجعه کنید. اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور را می توان آخرین مرحله کنکور دانست و بعد از آن فرایند ادامه تحصیل در دانشگاه ها و رشته های مختلف شروع می شود.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲

مسلما داوطلبان کنکور سراسری برای دریافت نتایج انتخاب رشته خود استرس و اضطراب زیادی را متحمل می شوند. اما مهم این است که شما اطمینان داشته باشید که انتخاب رشته اصولی و به دور از اشتباهی را انجام داده و در نهایت نتیجه مناسبی کسب می کنید.

اطلاع از زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری می تواند به داوطلبان کمک کند تا استرس و اضطراب خود را مدیریت کرده و برای رفتن به دانشگاه آمادگی لازم را کسب کنند.

داوطلبان کنکور سراسری ۱۴۰۲ که در رشته‌های ریاضی، تجربی، انسانی، زبان و هنر، ثبت نام و در آزمون سراسری شرکت کرده‌ اند، می‌توانند در نیمه دوم مهرماه، برای اعلام نتایج نهایی کنکور به سایت مربوطه مراجعه نمایند.

نحوه مشاهده نتایج نهایی کنکور دانشگاه سراسری ۱۴۰۲

برای مشاهده نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۲، داوطلبان گرامی بایستی ابتدا وارد سایت سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org شده و از منوی پایین صفحه گزینه “سراسری” را انتخاب نمایید.

نتایج نهایی کنکور 1402

۲. در صفحه جدید گزینه “مشاهده و پرینت کارنامه نهایی آزمون سراسری سال ۱۴۰۲” را برگزینید.

۳. کد ملی و رمز عبور سازمان سنجش را درج کرده و کلید “ورود” را بفشارید.

مشاهده نتایج نهایی کنکور 1402

نحوه مشاهده نتایج نهایی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

جهت مشاهده انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد، می بایست مراحل زیر را دنبال نمایید. توجه داشته باشید که نتیجه نهایی انتخاب رشته دانشگاه آزاد، برای چهار رشته دندانپزشکی، پزشکی، داروسازی و دامپزشکی، از طریق سایت سازمان سازمان سنجش صورت می گیرد.

  1. مراجعه به سایت azmoon.org و یا azmoon.iau.ir

۲. انتخاب گزینه “اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون سراسری ۱۴۰۲ دانشگاه آزاد” (بجز رشته های پزشکی، دامپزشکی، دندانپزشکی و داروسازی)

مشاهده نتیجه دانشگاه آزاد 1402

۳. وارد نمودن کد دسترسی انتخاب رشته و کد ملی و سپس ورود به سامانه

نحوه مشاهده نتیجه آزاد کنکور 1402

اعتراض به نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۲

داوطلبان گرامی میتوانند در صورت داشتن اعتراض به نتیجه نهایی انتاب رشته، اعتراض خود را به سازمان مربوطه اعلام نمایند تا بررسی ها لازم صورت بگیرد.

در صورتی که در این زمینه ابهاماتی برایتان وجود دارد و یا نیازمند دریافت توضیحات بیشتری هستید، می توانید برای دریافت راهنمایی و دریافت پاسخ سوالات خود با مشاوران مرکز مشاوره آرکا در تماس باشید.

کارشناسان مرکز مشاوره آرکا در کلیه مراحل ثبت نام، ادامه تحصیل، انتخاب رشته و … در تمام رشته های دانشگاه فرهنگیان و آزمون های استخدامی، همراه متقاضیان بوده و از طریق سیستم مشاوره تلفنی، پاسخگوی سوالات و شبهات در کلیه زمینه های تحصیلی و شغلی می باشند.

مرکز مشاوره تحصیلی و شغلی آرکا

 

مطالب مرتبط:

کارت ورود به جسله کنکور تیر ماه ۱۴۰۳| نکات طلایی

آرکا مشاوره

معرفی کامل رشته کاردرمانی | درآمد، شرایط ثبت نام، مزایا و …

آرکا مشاوره

رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد تنکابن سال تحصیلی ۱۴۰۲

آرکا مشاوره

دیدگاهی بنویسید