مرکز مشاوره تحصیلی و شغلی آرکا

کارنامه قبولی بینایی سنجی دانشگاه دولتی ۱۴۰۲ | آخرین قبولی و درصدهای لازم

کارنامه قبولی رشته بینایی سنجی 1402

بینایی سنجی ، ارائه دهنده اصلی مراقبت‌های بهداشتی چشم و خط مقدم مراقبت از چشم و بینایی است. بینایی سنجی شامل بررسی بینایی و ساختارهای مربوط به آن است برای کشف اشکالات بینایی و تجویز تمرین‌های چشمی برای بهبود بینایی و همچنین شامل تجویز عینک و عدسی های مناسب یا لنز می شود. بینایی سنج ها مراقبت های ضروری چشم را ارائه می دهند ولی به عنوان پزشک شناخته نمی‌شوند. آنها بیماری‌ها و اختلالات چشم را مورد بررسی، تشخیص، درمان و مدیریت قرار می‌دهند. آنها علاوه بر ارائه مراقبت از چشم و بینایی، با تشخیص بیماری‌های سیستمیک، تشخیص، درمان و مدیریت تظاهرات چشمی آن بیماری‌ها و ارائه واکسیناسیون (نه تجویز دارو)، نقش عمده‌ای در سلامت و رفاه عمومی فرد ایفا می‌کنند. اطلاع از کارنامه آخرین رتبه قبولی رشته بینایی سنجی دانشگاه دولتی داوطلبان سال های گذشته در رشته ها و مناطق مختلف برای داوطلبانی که در کنکور سراسری ۱۴۰۳ شرکت کرده اند، اهمیت زیادی دارد. از این رو در این مقاله چندین نمونه از کارنامه قبولی بینایی سنجی ۱۴۰۲ و حداقل درصد لازم برای قبولی این رشته در سهمیه منطقه یک، دو و سه ارائه شده است.

 دانشگاه‌های ارائه دهنده رشته بینایی سنجی

رشته بینایی سنجی هر ساله در کنکور سراسری تعداد ظرفیت محدودی دانشجو پذیرش می کند و تعداد دانشگاه های محدودی این رشته دانشگاهی را ارائه می دهند و تا به امروز هیچ یک از دانشگاه های آزاد اسلامی رشته بینایی سنجی را ارائه نداده اند. دانشگاه‌های ارائه دهنده رشته بینایی‌سنجی در سراسر کشور عبارتند از:

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
دانشگاه علوم پزشکی مشهد
دانشگاه علوم پزشکی ایران
دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

حتما بخوانید:نرم افزار تخمین رشته قبولی با رتبه های اعلامی سازمان سنجش در کنکور سراسری ۱۴۰۳

نمونه کارنامه قبولی رشته بینایی سنجی ۱۴۰۲ در سهمیه منطقه۱

دانشگاه:  دانشگاه علوم پزشکی ایران
رشته:  بینایی سنجی
رتبه کشوری:۱۱۵۶۰
رتبه در سهمیه: ۳۴۸۰
تراز سوابق تحصیلی
۸۲۴۰
نام درس حدود درصد
زمین شناسی ۸
ریاضیات ۲۰
زیست ۵۲
فیزیک ۲۳
شیمی ۲۱

نمونه کارنامه قبولی رشته بینایی سنجی ۱۴۰۲ در سهمیه منطقه۲

دانشگاه:  دانشگاه علوم پزشکی مشهد
رشته: بینایی سنجی
رتبه کشوری: ۱۲۸۶۵ رتبه در سهمیه: ۵۸۴۹
تراز سوابق تحصیلی ۸۴۵۰
نام درس  حدود درصد
زمین شناسی ۱۰
ریاضیات ۳۸
زیست ۳۲
فیزیک ۳۱
شیمی ۴۲
حتما بخوانید: نرم افزار تخمین رشته قبولی با رتبه های اعلامی سازمان سنجش در کنکور سراسری ۱۴۰۳

نمونه کارنامه قبولی بینایی سنجی ۱۴۰۲ در سهمیه منطقه۳

دانشگاه:  دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
رشته: بینایی سنجی
رتبه کشوری: ۲۹۱۱۹ رتبه در سهمیه: ۸۹۱۶
تراز سوابق تحصیلی ۷۳۸۶
نام درس درصد
زمین شناسی ۱۱
ریاضیات ۱۹
زیست ۴۰
فیزیک ۳۱
شیمی ۲۹

مشاوره انتخاب رشته بینایی سنجی

توجه داشته باشید که رتبه های گفته شده رشته بینایی سنجی در بالا تقریبی بوده و با توجه به تغییر ظرفیت پذیرش نسبت به سال گذشته و حذف دروس عمومی، بهتر است تا داوطلبان این رتبه ها را به عنوان رتبه های قبولی خوشبینانه در نظر بگیرند. از طرفی نیز امسال با افزایش ظرفیت در رشته های گروه مختلف پزشکی روبه رو هستیم.

همچنین حدود رتبه و کارنامه های قرار داده شده در مرکز مشاوره آرکا با دقت بسیار بالایی بررسی شده و به دلیل تغییرات اعلام شده در ظرفیت رشته ها و ایجاد محل های پذیرش جدید بایستی کارنامه داوطلب مورد نظر با دقت و حساسیت بیشتری بررسی گردد، چرا که امر انتخاب رشته میتواند در زندگی و شخصیت داوطلب تاثیر مستقیم داشته باشد، لذا به داوطلبان گرامی توصیه میشود برای بررسی بیشتر و نتایج بهتر، راهنمایی های لازم را از طریق تماس تلفنی کارشناسان مرکز مشاوران آرکا دریافت نمایند.

کارشناسان مرکز مشاوره آرکا در کلیه مراحل ثبت نام، ادامه تحصیل، انتخاب رشته و … همراه متقاضیان بوده و از طریق سیستم مشاوره تلفنی، پاسخگوی سوالات و شبهات در کلیه زمینه های تحصیلی و شغلی می باشند.

مرکز مشاوره تحصیلی و شغلی آرکا

مطالب مرتبط:

ثبت نام بدون کنکور پرستاری ۱۴۰۲

آرکا مشاوره

مهندسی شیمی+معرفی$درآمد+آینده شغلی+شرایط ثبت نام و…

آرکا مشاوره

ضرایب دروس امتحانات نهایی ۱۴۰۳| نکات مهم

آرکا مشاوره

دیدگاهی بنویسید