مرکز مشاوره تحصیلی و شغلی آرکا

کارنامه آخرین رتبه قبولی داروسازی ۱۴۰۱/ رتبه قبولی ۱۴۰۲ و …

آخرین رتبه قبولی داروسازی 1401/آرکا
شاید از خود بپرسید دانستن آخرین رتبه های قبولی داروسازی ۱۴۰۱ چه اهمیتی دارد. اهمیت داشتن این اطلاعات در آن است که انتخاب رشته کنکور تجربی به خصوص برای رشته های پرطرفدار مثل رشته داروسازی، به دلیل وجود عوامل مختلف تاثیر گذار در قبولی داوطلبان رشته تجربی، عملا تبدیل به پیچیده ترین انتخاب رشته بین تمامی آزمون هایی که در کشور برگزار می شود شده است. عواملی مانند سهمیه های مختلف داوطلبان، انواع مدل پذیرش در دانشگاه ها مثل ناحیه ای و کشوری، ظرفیت های موجود و مازاد، گرایش روزافزون افراد مختلف به شرکت در کنکور رشته تجربی و حتی جنسیت همه و همه از جمله عواملی است که روی قبولی داوطلبان رشته تجربی و رتبه های قبولی داروسازی اثر گذار است. همین عوامل زیاد باعث سر درگمی داوطلبان در انتخاب رشته تجربی می شود و مانع از این می شود که داوطلب بتواند با تحلیل کامل همه عوامل به چیدمان انتخاب رشته تجربی صحیح و منطقی برای جا گذاری رشته محل های داروسازی برسد. در این میان داشتن اطلاعات رتبه های قبولی داروسازی ۱۴۰۱، به داوطلبان رشته تجربی کمک می کند که بتوانند تصمیم گیری بهتری برای انتخاب رشته داشته باشند. در ادامه می توانید رتبه های قبولی داروسازی کنکور تجربی ۱۴۰۱ را که توسط مرکز مشاوران آرکا گرداوری شده را در سهمیه های مختلف مشاهده کنید.

کارنامه قبولی داروسازی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ و حداقل درصد لازم برای داروسازی سراسری در سهمیه منطقه ۱

علاقمندان به رشته داروسازی می توانند ضمن بررسی کارنامه قبولی داروسازی سال گذشته، خود را برای شرکت در این ماراتن نفس گیر آماده کرده و یا در مرحله انتخاب رشته ۱۴۰۲ با آگاهی کامل، نسبت به تکمیل فرم اینترنتی انتخاب رشته خود پرداخته و شانس قبولی شان را در رشته داروسازی در دوره روزانه تخمین بزنند. از آنجایی که پذیرش در کنکور سراسری بر اساس رتبه در سهمیه داوطلبان انجام می شود. در این قسمت کارنامه قبولی داروسازی سال گذشته و حداقل درصد لازم برای داروسازی سراسری در سهمیه منطقه ۱ را ارائه داده ایم:
رتبه منطقه شهر داوطلب دانشگاه زمین زیست شیمی ریاضی فیزیک
۱۷۲۵ تبریز دانشگاه علوم پزشکی تبریز ۱۵ ۵۶.۷ ۳۹.۰۹ ۳۷.۷۹ ۵۸.۹
۱۹۵۰ کرمان دانشگاه علوم پزشکی کرمان ۰ ۵۹.۴ ۶۲.۹ ۴۷.۷۹ ۷۲.۳
۲۲۶۴ بیرجند دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ۵ ۶۴.۶۹ ۵۴.۲۹ ۳۳.۴ ۲۶.۷
۲۳۲۲ زنجان دانشگاه علوم پزشکی زنجان ۴۳.۴ ۶۶.۶۹ ۲۳.۸۹ ۴۵.۵۹ ۵۷.۷۹
۲۵۸۸ بندرعباس دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس ۱۰ ۵۰ ۳۳.۴ ۴۷.۷۹ ۴۳.۴
۲۶۲۵ اردبیل دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ۳۸.۴ ۵۴.۷ ۳۴.۲۹ ۴۳.۴ ۶۴.۵
۳۲۱۴ زابل دانشگاه علوم پزشکی زابل ۳۶.۷ ۵۷.۴ ۳۳.۴ ۵۳.۴ ۲۱.۲

کارنامه قبولی داروسازی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ و حداقل درصد لازم برای داروسازی سراسری در سهمیه منطقه ۲

با اعلام نتایج سراسری ۱۴۰۲ داوطلبان شرکت کننده در این آزمون به بررسی کارنامه خود پرداخته وپس از اطلاع از جزئیات کارنامه شان به این فکر می افتند که با توجه به رتبه، تراز و درصد های خود، امکان قبولی در چه رشته ای را دارند. رشته داروسازی جزو رشته هایی است که متقاضیان بسیاری علاقمند به قبولی در این رشته هستند. از طرفی سهمیه منطقه دو یکی از سهمیه های پرجمعیت کنکور ۱۴۰۲ محسوب می شود. به همین خاطر در این قسمت چندین نمونه از کارنامه آخرین نفرات قبولی در رشته داروسازی که دارای سهمیه منطقه دو می باشند را جمع آوری کرده و مطابق جدول زیر ارائه داده ایم:
رتبه در منطقه شهر داوطلب دانشگاه زمین زیست شیمی ریاضی فیزیک
۳۹۵۲ بیرجند دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ۶.۶۹ ۴۶ ۵۶.۲ ۴۴.۵ ۵۳.۴
۳۹۸۶ خرم آباد دانشگاه علوم پزشکی لرستان – خرم آباد ۰ ۳۸ ۶۷.۶۹ ۶۰ ۷۲.۳
۴۰۰۱ اهواز دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور – اهواز ۲۳.۳۹ ۴۳.۴ ۴۹.۵۹ ۵۵.۵۹ ۴۰
۴۰۴۸ کرمانشاه دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ۳۸.۴ ۳۸ ۴۹.۵۹ ۳۷.۷۹ ۵۶.۷
۴۴۱۹ اهواز دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور – اهواز ۳۰ ۵۲ ۳۳.۴ ۶۰ ۴۷.۷۹
۵۲۶۰ زابل دانشگاه علوم پزشکی زابل ۱۵ ۵۲ ۳۵.۲۹ ۵۵.۵۹ ۵۵.۵۹
۲۹۰۰۷ تهران دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی-تهران ۰ ۳۰.۷ ۹.۶ ۱۷.۷۹ ۱۸.۸۹

کارنامه قبولی داروسازی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ و حداقل درصد لازم برای داروسازی سراسری در سهمیه منطقه ۳

همانطور که گفته شد، انتخاب رشته کنکور سراسری بر اساس سهمیه های مختلفی مانند سهمیه مناطق و ایثارگران انجام می شود. یکی از سهمیه های کنکور سراسری، سهمیه منطقه سه می باشد که به داوطلبان کم برخوردار از رفاه آموزشی اختصاص داده شده است. همانطور که گفته شد، پذیرش نهایی در کنکور سراسری بر اساس رتبه در سهمیه داوطلبان صورت می گیرد. مشخص است که رتبه افراد پذیرفته شده در رشته داروسازی با سهمیه منطقه ۳ متفاوت از منطقه ۲ و ۱ می باشد. بنابراین در ادامه تعدادی از کارنامه قبولی داروسازی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ و حداقل درصد لازم برای داروسازی سراسری در سهمیه منطقه ۳ می باشند را جمع آوری کرده و مطابق جدول زیر ارائه داده ایم:
رتبه در منطقه شهر داوطلب دانشگاه زمین زیست شیمی ریاضی فیزیک
۱۲۳۱ تبریز دانشگاه علوم پزشکی تبریز ۵۸.۴ ۵۴.۷ ۴۵.۷۹ ۴۵.۵۹ ۶۰
۱۲۵۵ تهران دانشگاه علوم پزشکی تهران ۲۸.۳۹ ۶۶.۶۹ ۴۱ ۴۸.۹ ۵۰
۱۹۱۱ کرج دانشگاه علوم پزشکی البرز- کرج ۳۶.۷ ۵۴ ۳۷.۲ ۵۶.۷ ۳۸.۹
۲۰۰۴ اصفهان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ۰ ۴۶ ۵۱.۵ ۴۴.۵ ۸۱.۱۹
۲۲۲۰ کرمانشاه دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ۲۰ ۵۲.۷ ۴۳.۹ ۴۷.۷۹ ۷۱.۱۹
۳۹۷۵ تهران دانشگاه علوم پزشکی بقیه اله (عج) – تهران ۳۳.۴ ۳۰ ۴۲.۹ ۳۳.۴ ۴۴.۵
اوطلبان گرامی جهت کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر در خصوص نمونه کارنامه و یا آخرین رتبه قبولی رشته پرطرفدارداروسازی میتوانند با مرکز مشاوران آرکا تماس حاصل نمایند. کارشناسان مرکز مشاوره آرکا در کلیه مراحل ثبت نام، ادامه تحصیل، انتخاب رشته و … در تمام رشته های داشگاه فرهنگیان و آزمون های استخدامی، همراه متقاضیان بوده و از طریق سیستم مشاوره تلفنی، پاسخگوی سوالات و شبهات در کلیه زمینه های تحصیلی و شغلی می باشند. مرکز مشاوره تحصیلی و شغلی آرکا

مطالب مرتبط:

مهمترین تغییرات دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲

آرکا مشاوره

معرفی کامل رشته روانشناسی | بازار کار، شرایط و نحوه پذیرش و ….

آرکا مشاوره

آخرین رتبه قبولی داروسازی دانشگاه آزاد ۱۴۰۱/رتبه قبولی ۱۴۰۲ و …

آرکا مشاوره

دیدگاهی بنویسید