مرکز مشاوره تحصیلی و شغلی آرکا

اعلام نتایج آزمون استخدامی دبیری و هنرآموزی آموزش پرورش ۱۴۰۳|نکات مهم

اعلام نتایج ازمون استخدامی دبیری 1403

نتایج آزمون دبیری آموزش و پرورش ۱۴۰۳ در دو مرحله اعلام نتایج اولیه و نهایی از طریق سایت سنجش sanjesh.org اعلام می شود. لذا داوطلبان پس از قبولی در نتایج اولیه آزمون دبیری و شرکت در فرآیند مصاحبه، برای مشاهده جواب نیز باید وارد سایت سنجش شده و با وارد کردن اطلاعات خود از نتایج نهایی آزمون دبیری مطلع شوند. 

وزارت آموزش و پرورش جهت تامین نیروی کارآمد و با انگیزه مورد نیاز خود، در سال جاری اقدام به برگزاری آزمونی با عنوان آزمون استخدامی آموزش و پرورش نمود که داوطلبان آموزگار ابتدایی و استثنائی و همچنین دبیری و هنرآموزی در آن شرکت داشتند. این افراد باید پس از دریافت نتایج اولیه، خود را برای حضور در مرحله دوم یعنی مصاحبه آماده کنند. نتایج اولیه که به صورت کارنامه است، معمولا دو ماه پس از برگزاری آزمون از طریق سایت sanjesh.org منتشر می شود. همچنین مدتی پس از اتمام مراحل مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۳ و در زمان اعلام نتایج اسامی پذیرفته شدگان نهایی نیز از سوی سایت مذکور اعلام می گردد.

از آنجایی که اطلاع از نتایج اولیه آزمون دبیری آموزش و پرورش برای آمادگی متقاضیان جهت انجام مصاحبه ضروری است، داوطلبان باید زمان اعلام جواب و نحوه اعلام نتایج اولیه آزمون استخدامی دبیری در سال ۱۴۰۳ اطلاع کافی را داشته باشند پس از آن، در صورتی که جزو پذیرفته شدگان دعوت به مصاحبه باشند، باید نسبت به آماده سازی مدارک برای مرحله نهایی و مصاحبه استخدامی اقدام نمایند و در مصاحبه نیز شرکت کنند. در این مقاله زمان اعلام نتایج آزمون دبیری آموزش پرورش ۱۴۰۳ و همچنین جزییات مشاهده نتایج اولیه و نهایی این آزمون به صورت کامل ارائه شده است.

زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۳

از آنجایی آزمون استخدامی دبیری آموزش پرورش زیر مجموعه آموزش و پرورش با مجوز سازمان اداری استخدام کشور برگزار می شود، مراحل ثبت نام این آزمون و جزئیات ثبت نام در سایت سنجش آموزش و پرورش به نشانی اینترنتی sanjesh.org منتشر خواهد شد و داوطلبان برای اطلاع از زمان بندی مراحل مختلف آزمون باید به این سایت مراجعه کرده و اطلاعیه ها مربوطه را مطالعه نمایند.

متقاضیانی که در آزمون استخدامی دبیری آموزش و پرورش ۱۴۰۳ جهت استخدام در مقاطع متوسطه اول و دوم شرکت کرده اند، لازم است برای مشاهده نتیجه اولیه جهت شرکت در مراحل بعدی آزمون اقدام نمایند. نتایج آزمون، به دو صورت نتایج اولیه و نهایی اعلام می شود. نتایج اولیه آزمون دبیری آموزش و پرورش ۱۴۰۳، امروز در مورخه ۲۶ خردادماه اعلام شد.

زمان اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۳

آزمون استخدامی زمان اعلام نتایج نهایی
آموزگار ابتدایی و استثنایی خرداد ماه ۱۴۰۳
دبیری و هنرآموزی اواسط مرداد ماه ۱۴۰۳
مشاغل کیفیت بخشی اواسط مرداد ماه ۱۴۰۳

نحوه اعلام نتایج آزمون دبیری و هنرآموز ۱۴۰۳ مانند سایر آزمون های دستگاه های متمرکز اجرایی بصورت اینترنتی و غیر حضوری منتشر می شود. سازمان آموزش و پرورش در مرحله اول اعلام نتایج (خردادماه) اقدام به انتشار کارنامه الکترونیکی می نماید که شرکت کنندگان این آزمون می توانند با بررسی این کارنامه علاوه بر مشاهده درصد های خود از وضعیت دعوت به مصاحبه استخدامی نیز اطلاع یابند.

چنانچه اشاره شد نحوه اعلام نتایج آزمون دبیری ۱۴۰۳ همانند ثبت نام و باقی مراحل استخدام این آزمون از طریق سایت سنجش به نشانی sanjesh.org انجام پذیر خواهد بود. متقاضیان برای اطلاع از وضعیت قبولی و دریافت نتایج عملکرد خود بایستی طبق راهنمای تصویری زیر مراحل را پیش ببرند. 

حتما بخوانید: آمادگی مصاحبه استخدامی دبیری و هنرآموز ۱۴۰۳| ارزیابی شایستگی عمومی و اختصاصی

مشاهده نتایج اولیه آموزگاری و دبیری

وارد سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org شده و گزینه “استخدامی دستگاه های اجرایی” را برگزینید.

آزمون استخدامی آموزش و پرورش

  • گزینه “سیستم کارنامه مرحله اول آزمون استخدامی آموزش و پرورش (شغل دبیری و هنرآموزی) سال ۱۴۰۳” را انتخاب کنید.

 آزمون استخدامی آموزش و پرورش 

  • دوباره لینک “سیستم کارنامه مرحله اول آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش (شغل دبیری) سال ۱۴۰۳” را برگزینید.

آزمون استخدامی آموزش و پرورش

  • در این مرحله، برای مشاهده نتیجه، ۲ روش پیش روی شماست. یکی از آن ها را انتخاب کنید و با کلیک بر کلید “ورود به سیستم”، کارنامه خود را مشاهده نمایید.
    1. شماره پرونده + کد ملی + کد امنیتی
    2. شماره داوطلبی + نام و نام خانوادگی + شماره شناسنامه + سال تولد + کد امنیت

آزمون استخدامی آموزش و پرورش

اعتراض به نتایج آزمون دبیری آموزش و پرورشی۱۴۰۳

در صورتی که داوطلبی بعد از مشاهده نتیجه آزمون دبیری آموزش و پرورش ۱۴۰۳، نسبت به نتایج آزمون اعتراض داشته باشد، می تواند با ورود به سایت سازمان سنجش و از طریق سامانه پاسخگویی اعتراض خود را به نتایج آزمون ثبت نماید. لذا متقاضیانی که خواهان بررسی مجدد نمره آزمون خود هستند، می توانند با طی کردن مراحلی که در ادامه این مقاله ذکر شده، پس از انتشار نتایج، درخواست اعتراض به نتایج آزمون دبیری آموزش و پرورش ۱۴۰۳ را در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش ثبت نمایند.

بعد از ثبت اعتراض به نتایج در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش، کارشناسان این سامانه، نتیجه اعتراض به نتیجه نهایی و یا بررسی مجدد نمره آزمون را در مدت زمان یک هفته پاسخگو هستند. در ادامه، راهنمای تصویری نحوه ثبت اعتراض به نتیجه آزمون دبیری ۱۴۰۲ ارائه شده است.

مراحل ثبت اعتراض به نتیجه آزمون دبیری ۱۴۰۳ 

 

مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org و انتخاب گزینه ” ارسال درخواست” در منوی سیستم پاسخگویی

انتخاب ” عضویت در سایت” و ساخت حساب کاربری

بازگشت به صفحه ابتدایی سیستم پاسخگویی و انتخاب گزین ” ورود به سامانه”

درج اطلاعاتی همچون ایمیل، کد ملی و رمز عبور

کلیک بر روی عبارت “درخواست جدید” در فهرست سمت راست و انتخاب نوع آزمون و سال برگزاری آن

انتخاب لینک فعال “درخواست بررسی مجدد نمره” وارد کردن اطلاعات هویتی

ارسال و ثبت درخواست

مشاوره نتایج آزمون دبیری آموزش و پرورش ۱۴۰۳ 

همان طور که در تیتر های پیشین توضیح داده شد کلیه شرکت کنندگان در مرحله کتبی آزمون دبیری سال ۱۴۰۳ می توانند نتیجه خود را در مرحله اولیه نتایج مشاهده نمایند و در صورت دعوت به مصاحبه استخدامی آموزش پرورش خود را برای این مرحله آماده کنند. حساسیت و تاثیر گذاری مرحله مصاحبه تخصصی در استخدام داوطلب به مراتب بیشتر از آزمون کتبی می باشد.

به دلیل اینکه ضریب نمره نهایی هر داوطلب از آزمون کتبی ۴۰ درصد و مرحله مصاحبه ۶۰ درصدی تشکیل شده لازم است داوطلب با نهایت آمادگی در مرحله مصاحبه تخصصی شرکت نماید. مرحله مصاحبه استخدامی شامل مصاحبه عمومی و تخصصی می باشد. مرحله مصاحبه عمومی برای تمامی داوطلبان یکسان بوده و مرحله تخصصی بسته به عنوان شغلی مربوطه متفاوت خواهد بود. قابل ذکر است معاینات پزشکی اعم از معاینات چشم پزشکی، شنوایی سنجی، دندانپزشکی، قد و وزن در مرحله مصاحبه انجام خواهد شد و در استخدام داوطلب تاثیر گذار است.

اقدامات لازم پس از مشاهده نتایج آزمون دبیری آموزش و پرورش ۱۴۰۳

پس از اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش، در هر دو مرحله لازم است داوطلبان اقداماتی را انجام دهند تا از پروسه استخدام جا نمانند.

اقدامات لازم پس از مشاهده نتایج اولیه

 

در صورت پذیرش در مرحله آزمون کتبی، شما باید منتظر اعلام زمان مصاحبه آزمون دبیری ۱۴۰۳ باشید. و در مهلت تعیین شده مدارک لازم برای مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش را به مراکز گزینش استان خود تحویل دهید. توجه داشته باشید که عدم ارسال مدارک، به منزله انصراف تلقی می شود.

اقدامات لازم پس از مشاهده نتایج نهایی

در صورتی که در مرحله ارزیابی تکمیلی و مصاحبه پذیرفته شوید، در مرحله بعدی باید خودتان را برای شرکت در دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش آماده کنید. برای شروع فرایند ثبت نام باید در مهلت تعیین شده به سامانه مروارید دانشگاه فرهنگیان مراجعه کنید.

بعد از اینکه فرایند ثبت نام اینترنتی را در این سایت تکمیل کردید، محلی که باید برای ثبت نام حضوری به آن مراجعه کنید، تعیین می شود. سپس باید با مدارک لازم به مراکز تعیین شده مراجعه کنید و ثبت نام خود را تکمیل نمایید. لازم به ذکر است، عدم حضور فرد جهت تکنیل این فرآیند به منزله انصراف وی تلقی خواهد شد.

سوالات متداول

۱- نتایج اولیه آزمون دبیری آموزش و پرورش ۱۴۰۳ چه زمانی اعلام می شود؟

این نتایج یک ماه بعد از برگزاری آزمون کتبی منتشر خواهد شد.

۲- نتایج آزمون دبیری آموزش و پرورش ۱۴۰۳ را چگونه مشاهده کنیم؟

نتایج اولیه و نهایی از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org منشر می گردد.

۳- آیا امکان اعتراض به نتایج آزمون دبیری آموزش و پرورش ۱۴۰۳ وجود دارد؟

بله، امکان اعتراض به نتایج اولیه و نهایی آزمون دبیری از طریق سامانه پاسخگویی سنجش امکان پذیر است.

در صورتی که در این زمینه ابهاماتی برایتان وجود دارد و یا نیازمند دریافت توضیحات بیشتری هستید، می توانید برای دریافت راهنمایی و دریافت پاسخ سوالات خود با مشاوران مرکز مشاوره آرکا در تماس باشید.

کارشناسان مرکز مشاوره آرکا در کلیه مراحل ثبت نام، ادامه تحصیل، انتخاب رشته، مصاحبه دانشگاه های خاص و … در تمام رشته های دانشگاهی و آزمون های استخدامی، همراه متقاضیان بوده و از طریق سیستم مشاوره تلفنی، پاسخگوی سوالات و شبهات در کلیه زمینه های تحصیلی و شغلی می باشند

مرکز مشاوره تحصیلی و شغلی آرکا

مطالب مرتبط:

شروع ثبت نام ترمیم معدل و ایجاد سابقه کنکور ۱۴۰۳ |بخشنامه، شرایط، نکات مهم

آرکا مشاوره

مشاهده نتایج آزمون استخدامی دستگاه اجرایی ۱۴۰۲ | روند مصاحبه و …

آرکا مشاوره

آزمون استخدامی دبیری و هنر آموزی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

آرکا مشاوره

دیدگاهی بنویسید