مرکز مشاوره تحصیلی و شغلی آرکا

انتخاب رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد ۱۴۰۳| نکات مهم

از چند سال گذشته انتخاب رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ و دانشگاه سراسری با یکدیگر ادغام شده اند. داوطلبان متقاضی ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد موظف هستند در تاریخ معین وارد سایت سنجش به نشانی sanjesh.org شده و کد رشته محل های مورد نظر را در فرم انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۳​ ثبت نمایند.

از برگزاری هر یک از نوبت های کنکور سراسری داوطلبانی که در این ماراتن شرکت نموده و با توجه به کارنامه اولیه هر یک از نوبت های کنکور سراسری ۱۴۰۳ مجاز به انتخاب رشته شدند، می بایست در موعد مقرر (نیمه دوم مرداد ماه ۱۴۰۳) اقدام به شرکت در مرحله انتخاب رشته در سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org نمایند.

انتخاب رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد با توجه به تمهیدات وزارت علوم و سازمان سنجش، متحمل تغییراتی شده و بر این اساس داوطلبانی که می خواهند شانس خود را برای قبولی رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد امتحان کنند، موظف به تکمیل فرم انتخاب رشته دانشگاه های سراسری و ثبت کد رشته محل های دندانپزشکی دانشگاه آزاد در این فرم هستند. با توجه به تغییرات ایجاد شده در این زمینه، در ادامه این مقاله زمان، نحوه و لیست انتخاب رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ ارائه شده است.

تغییرات اخیر آزمون و کد رشته های دندانپزشکی آزاد

بعد از آزمون سراسری کسانی که در کنکور دندانپزشکی شرکت کرده اند و کسانی که با توجه به کارنامه قبول شده اند و مجاز به انتخاب رشته هستند باید در زمان اعلام شده انتخاب رشته خود را انجام دهند.

وزارت علوم در خصوص این رشته تغییراتی را اعمال کرده است که بر اساس این تغییرات متقاضی هایی که می خواهند شانس خود را برای قبولی در رشته دندانپزشکی امتحان کنند باید فرم انتخاب رشته را کامل کنند و پس از تکمیل فرم حتما برای انتخاب رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد کد رشته ها را در این فرم قرار دهند.

برای راحتی و اطمینان از روند ثبت نام و اطلاع از تغییرات احتمالی در آینده با مشاورین آرکا تماس حاصل فرمائید.

حتما بخوانید: انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۳ | راهنمای جامع، زمان، نکات مهم

تاریخ انتخاب رشته دنداپزشکی ۱۴۰۳

انتخاب رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد و سراسری ۱۴۰۳ به صورت همزمان انجام می شود به همین دلیل باید هنگام انتخاب رشته علاوه بر کدرشته های دانشگاه های سراسری روزانه و شبانه کد رشته های دانشگاهی آزاد نیز در این فرم قرار گیرد.

باید بگویم که فعلا زمان دقیق برای انتخاب رشته در سال ۱۴۰۳ مشخص نیست برای اطلاع از روند انتخاب رشته با مشاورین ما در تماس باشید تا از زمان دقیق و چگونگی انتخاب رشته ها آگاه شوید. به خاطر داشته باشید که با توجه به شلوغی ساعات و روز های آخر احتمال بروز مشکلات و عدم موفقیت در ثبت ، انتخاب رشته را به روز های آخر موکول نفرمایید.

انتخاب رشته در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی و دامپزشکی به صورت همزمان انجام می شود و با هم ادغام شده اند. اگر شما قصد شرکت در رشته های دیگر پیراپزشکی را دارید باید در زمان مشخص شده توسط در سایت سنجش برای ثبت نام دانشگاه آزاد اقدام نمایید.

حتما بخوانید: نرم افزار تخمین رتبه کنکور سراسری ۱۴۰۳ با تاثیر ۵۰% معدل کتبی

چگونگی و مراحل آن

برای انتخاب رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ باید با توجه به علاقه خود کد رشته ها را در لیست دانشگاه سراسری قرار دهید.

به صورت خلاصه باید:

به سایت سنجش مراجعه کنید و کد رشته ها را در فرم دانشگاه سراسری قرار دهید.
دفترچه را به صورت کامل مطالعه کنید تا از تغییرات متعدد جدید آگاه شوید
کد رشته ها را از دفترچه پیدا کنید
بر اساس علاقه و شرایط خود چیدمان انجام دهید
فرم دانشگاه سراسری و آزاد را تکمیل کنید
کد رهگیری دریافت کنید

اگر تمامی مراحل را به درستی انجام دهید می توانید بر اساس علاقه و شرایط مورد نظر خود در یکی از کد رشته محل ها قبول شوید ولی این کار با توجه به تغییرات اعمال شده در دو سال جاری کمی مشکل شده است لزا برای ثبت و انجام انتخاب رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد بهتر است با مشاورین صدای سنجش در تماس باشید تا بتوانید بهترین نتیجه را دریافت کنید.

بسیار دیده شده است که در این بخش اشتباه های جبران ناپذیری باعث عدم قبولی فرد در این رشته شده است چرا که انتخاب رشته مهم ترین بخش برای قبولی صد در صدی متقاضیان است.

رشته دندانپزشکی

رشته روانشناسی

نکات مهم راجعبه انتخاب رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد ۱۴۰۳

باید بدانید که علاوه بر دانشگاه های روزانه که سراسری هستند دانشگاه آزاد و پردیس های خودگردان رشته دندانپزشکی را ارائه می دهد. شهریه های دانشگاه آزاد و خودگردان را در نظر داشته باشید تا بتوانید از پس مخارج و شهریه های این دانشگاه ها براید.

در صورتی که در این زمینه ابهاماتی برایتان وجود دارد و یا نیازمند دریافت توضیحات بیشتری هستید، می توانید برای دریافت راهنمایی و دریافت پاسخ سوالات خود با مشاوران مرکز مشاوره آرکا در تماس باشید.

کارشناسان مرکز مشاوره آرکا در کلیه مراحل ثبت نام، ادامه تحصیل، انتخاب رشته، مصاحبه دانشگاه های خاص و … در تمام رشته های دانشگاهی و آزمون های استخدامی، همراه متقاضیان بوده و از طریق سیستم مشاوره تلفنی، پاسخگوی سوالات و شبهات در کلیه زمینه های تحصیلی و شغلی می باشند.

مرکز مشاوره تحصیلی و شغلی آرکا

 

مطالب مرتبط:

سیر تا پیاز رشته علوم آزمایشگاهی | درآمد، شرایط، نحوه ثبت نام و …

آرکا مشاوره

ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ | زمان، مدارک و نکات مهم

آرکا مشاوره

ثبت نام دانشگاه افسری ۱۴۰۳| زمان ،دفترچه ،نکات مهم

آرکا مشاوره

دیدگاهی بنویسید