مرکز مشاوره تحصیلی و شغلی آرکا

ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۳| پذیرش با سوابق تحصیلی

ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی 1402/آرکا

داوطلبانی که در حال حاضر، دارای مدرک کاردانی یا همان فوق دیپلم می باشند و قصد ادامه تحصیل برای اخذ مدرک کارشناسی را دارند، می بایست به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند و مراحل مربوط به ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۳ را از طریق این سایت انجام دهند.

لازم به ذکر است که تمامی فرآیندهای مربوط به کنکور کاردانی به کارشناسی سال ۱۴۰۳ از طریق این سامانه انجام خواهد شد. با توجه به اهمیت کنکور کاردانی به کارشناسی و لزوم اطلاع داوطلبان از شرایط و نحوه ثبت نام در این آزمون، در ادامه این مقاله، سایت ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۳ معرفی شده و زمان، شرایط، نحوه ثبت نام و پرداخت هزینه و در انتهای متن نیز لینک دانلود دفترچه ثبت نام آزمون نیز گذاشته شده است.

زمان ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی

علاقه مندان به پذیرش در رشته های کاردانی به کارشناسی دانشگاه های سراسری مهر ماه ۱۴۰۳ می توانند در بازه زمانی مقرر که از طریق اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می گردد، برای ثبت نام به سایت ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی مراجعه کنند.

به اطلاع متقاضيان ثبت‌نام و شركت در برنامه پذيرش كارداني به كارشناسي ناپيوسته سال ۱۴۰۳ مي‌رساند ثبت‌نام از روز يکشنبه به تاریخ ۱۴۰۳/۰۳/۲۷ آغاز و تا روز يکشنبه به تاریخ ۱۴۰۳/۰۴/۰۳ ادامه خواهد يافت. متقاضيانی‌كه داراي شرايط عمومي و اختصاصي مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته هستند، مي‌توانند در اين برنامه پذيرش ثبت‌نام نمايند. دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته هم‌زمان با شروع ثبت‌نام از طریق درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان قابل دسترس است.
ضمناً متقاضیان رشته های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی لازم است برای پذیرش در رشته های با آزمون این دانشگاه در درگاه اطلاع رسانی سازمان ملي سنجش و ارزشيابي نظام آموزش کشور ثبت نام نمایند. زمان انتخاب‌رشته برای رشته محل‌های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی متعاقباً از سوی دانشگاه اطلاع رسانی خواهد شد. آن‌دسته از متقاضیانی‌که علاقه‌مند به پذیرش در رشته‌های پذیرش با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) دانشگاه آزاد اسلامی هستند لازم است از روز یکشنبه به تاریخ ۱۴۰۳/۰۳/۲۷به درگاه اطلاع‌رسانی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه مذکور مراجعه نموده و نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.
شرايط ثبت‌نام‌:
علاقه‌مندان به تحصيل در مقطع كارشناسي ناپيوسته باید ضمن اطلاع از شرايط عمومي و اختصاصي، مقررات وظيفه عمومي، مقررات مربوط به ضوابط ثبت‌نام اتباع غيرايراني و توضيحات مربوط به سهميه، در صورتي كه داراي شرايط مذكور هستند، می‌توانند منحصراً در يك مجموعه ثبت‌نامی (طبق ضوابط مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام و انتخاب رشته) متقاضي شوند. لازم به توضيح است پذيرش در برخی از رشته هاي امتحاني مذكور بدون آزمون و براساس سوابق تحصيلي (معدل کل مقطع كارداني) صورت خواهد پذيرفت. 
همه متقاضيان، اعم از اينكه پذيرش در رشته امتحاني آنان با آزمون يا بر اساس سوابق تحصيلي (بدون آزمون) باشد، لازم است مطابق ضوابط دفترچه راهنما و توضيحات اين اطلاعيه، ثبت‌نام و انتخاب رشته نمايند. در صورت عدم ثبت‌نام در تاريخ مقرر، پذيرش متقاضي پس از پايان مهلت تعيين شده امكان‌پذير نخواهد بود.
برای ثبت‌نام‌ در این برنامه پذيرش باید اقدام‌های زیر انجام گیرد: 
۱-    مطالعه دفترچه راهنماي ثبت‌نام و انتخاب رشته.
۲-    ثبت‌نام از طریق درگاه اطلاع‌رساني سازمان ملي سنجش و ارزشيابي نظام آموزش كشور‌ به نشاني: www.sanjesh.org در زمان مقرر (۱۴۰۳/۰۳/۲۷تا ۱۴۰۳/۰۴/۰۳). 
۳-     آماده نمودن مدارك و اطلاعات مورد نياز برای ثبت‌نام.
۴-    خرید کارت اعتباري ثبت نام و پرداخت مبلغ ۲/۵۶۰/۰۰۰ (دو میلیون و پانصد و شصت هزار) ريال به عنوان وجه ثبت‌‌نام شركت در اين برنامه پذيرش. 
یادآوری ۱: چنانچه علاقه مند به شركت در گزينش رشته هاي تحصيلي موسسات آموزش عالي غير دولتي- غيرانتفاعي باشید، لازم است علاوه بر پرداخت مبلغ ثبت نام، نسبت به پرداخت مبلغ ۵۷۶/۰۰۰ (پانصدوهفتاد و شش هزار) ريال ديگر نيز براي دوره‌هاي مذكور به صورت اینترنتی اقدام نمايید.
یادآوری۲: با توجه به اينكه مقرر شد در مراحل مختلف فرآيند پذيرش، خدماتي از طريق ارسال پيام كوتاه به متقاضیان ارائه شود، مبلغ ۱۰۰/۰۰۰(صد هزار) ريال به عنوان هزينه استفاده از خدمات پيام كوتاه دريافت مي‌شود.
دستورالعمل و نحوه تكميل تقاضانامه ثبت‌نام اينترنتي:
به متقاضیان توصيه مي‌شود مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام و انتخاب رشته، ابتدا فرم پيش‌نويس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذكور را تكميل نموده و سپس بر اساس فرم پيش‌نويس با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان اطلاعات لازم را در برنامه نرم‌افزاري ثبت‌نام وارد نمايند. 
ضمناً متقاضیان لازم است در درج اطلاعات ثبت‌نامی و انتخاب رشته دقت نمايند. در صورت مشاهده هرگونه مغايرت در موارد قيد شده در تقاضانامه ثبت‌نام با مدارك متقاضي در صورت پذيرفته شدن، مطابق مقررات و ضوابط رفتار خواهد شد.
یادآوری۳: چنانچه متقاضی در مرحله ثبت‌نام اطلاعات اشتباه ارائه نمايد يا در ارسال عكس خود مرتكب اشتباه شود (اعم از اينكه سهواً يا عمداً باشد) به عنوان متخلف تلقي و برابر مقررات با وي رفتار خواهد شد.    
زمان برگزاری، توزيع كارت اينترنتي و محل آزمون:
بر اساس برنامه زماني پيش‌بيني شده آزمون كارداني به كارشناسي ناپيوسته سال ۱۴۰۳ (براي آن‌دسته از مجموعه‌هاي ثبت‌نامي كه پذيرش آنها با آزمون است) در روز جمعه به تاریخ ۱۴۰۳/۰۶/۰۲برگزار خواهد شد. متقاضیان لازم است از روز سه‌شنبه به تاریخ ۱۴۰۳/۰۵/۳۰ تا روز پنجشنبه به تاریخ ۱۴۰۳/۰۶/۰۱ با مراجعه به درگاه اطلاع‌رساني اين سازمان نسبت به تهيه پرينت كارت و راهنماي شركت در آزمون اقدام نمايند. محل آزمون متقاضیان بر اساس استان و شهرستان حوزه امتحاني مندرج در بند ۳۱ تقاضانامه تعيين مي‌شود. لذا مقتضي است متقاضیان با مراجعه به دفترچه راهنماي ثبت‌نام و انتخاب رشته و درج كد مربوط به استان و شهر تعيين شده در تقاضانامه ثبت‌نام اقدام نمايند.
توصيه‌هاي‌ مهم‌:
۱- لازم است متقاضیان مفاد دفترچه راهنما را به دقت مطالعه نمایند.
۲- داوطلبان در انتخاب كد مجموعه ثبت‌نامي و همچنين شهرستان محل حوزه امتحاني خود (براي رشته پذيرش با آزمون) دقت لازم را بعمل آورند، زیرا پس از دريافت كد پيگيري و پایان مهلت ‌ثبت‌نام، امکان تغییر وجود ندارد.
۳- تاکید مي‌شود متقاضیان پس از تكميل تقاضانامه و دريافت كد پيگيري، يك نسخه پرينت از تقاضانامه تهيه و نزد خود نگهداري نمايند.
۴-متقاضیان مجموعه ثبت‌نامي پذيرش با آزمون و پذيرش با سوابق تحصیلی (بدون آزمون)، لازم است با مراجعه به درگاه اطلاع‌رساني این سازمان و مطالعه شرايط و ضوابط هر يك از كدرشته‌هاي انتخابي، نسبت به انتخاب كدرشته محل‌هاي خود اقدام نمايند.
۵- هرگونه‌ تغيير‌ در شرايط و ضوابط ثبت‌نام اين آزمون، به صورت اطلاعيه رسمي از طريق‌ درگاه اطلاع‌رساني اين سازمان و نشريه پيك‌‌سنجش‌ و در صورت لزوم ‌از طريق رسانه‌هاي گروهي ‌اعلام ‌خواهد شد.

شرایط ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۳

در دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۳، شرایط مربوط به نام نویسی در این آزمون درج می شوند و معمولا این شرایط در هر سال مشابه هم می باشند. در ادامه شما را با شرایط ثبت نام در کنکور کاردانی به کارشناسی آشنا می کنیم.

اعتقاد داشتن به دین اسلام و یا یکی از ادیان بیان شده در قانون جمهوری اسلامی ایران

اعتقاد به احکام عملی اسلام، انجام واجبات و عدم انجام محرمات

عدم احراز عناد به نظام جمهوری اسلامی ایران

نداشتن سابقه عضویت در فراماسونری و ساواک

نداشتن فساد اخلاقی

نداشتن سابقه اعمال خلاف در تحصیل و یا اشتغال

نداشتن اعتیاد به مواد مخدر

داشتن توانایی جسمی مناسب

نداشتن منع نظام وظیفه برای ادامه تحصیل در آقایان

داشتن مدرک کاردانی تایید شده در شورای عالی انقلاب فرهنگی یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

داوطلبانی که هنوز مدرک فارغ التحصیلی خود را در مقطع کاردانی دریافت نکرده اند، می بایست حداکثر تا ۳۱ شهریور ماه سال ۱۴۰۳ فارغ التحصیل شوند.

پذیرش در کلیه رشته های کاردانی علوم پزشکی در رشته های تحصیلی کارشناسی ناپیوسته، بدون اعمال سهمیه های ۳۰ درصد و ۷۰ درصد انجام می شود.

نحوه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۳

همان طور که می دانید، فرآیند ثبت نام و انتخاب رشته های با کنکور و بدون کنکور این مقطع به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد. بنابراین پس از مراجعه به این سایت و کسب اطلاع از شرایط تعیین شده، مطابق با راهنمای زیر اقدام به پرداخت هزینه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی و تکمیل روند نام نویسی خود نمایید.

۱. مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و انتخاب گزینه “کاردانی به کارشناسی” از فهرست سمت راست

نحوه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی

۲. کلیک بر روی لینک فعال “ثبت نام و انتخاب رشته دوره های کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۴۰۳”

 

۳. روی  لینک “ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی ناپیوسته_ سال ۱۴۰۳” کلیک کنید.

۴. انتخاب گزینه “خرید کارت اعتباری” و درج اطلاعات خواسته شده و پرداخت هزینه ثبت نام

۵. انتخاب سریال ثبت نام پذیرش دوره کاردانی به کارشناسی ناپیوسته مهر ماه ۱۴۰۳

۶. پس از انتخاب درگاه بانکی، درگاه بانکی، فشردن کلید “پرداخت” و فشردن کلید “تایید و ادامه”

۷. انتخاب کلید ادامه و روند پرداخت

۸. درج سریال کارت اعتباری و شماره همراه خود و انتخاب کادر “تایید”

۹. در نهایت گزینه تایید را بزنید و پس ازآن از صفحه ی مربوطه پرینت گرفته و نزد خود نگه دارید.

دانلود دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۳

همزمان با شروع زمان ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی در سایت سازمان سنجش و آموزش کشور، دفترچه راهنمای ثبت نام این کنکور نیز از طریق این سایت منتشر می شود. داوطلبان می بایست که حتما قبل از شروع فرآیندهای ثبت نام، دفترچه راهنما را دریافت و مطالعه کنند.

در این دفترچه، اطلاعات بسیار مهمی از جمله نحوه ثبت نام در کنکور، نحوه تکمیل فرم ثبت نام و توضیحات لازم، شرایط لازم برای ثبت نام در مقطع کارشناسی، کد رشته محل های کنکور کاردانی به کارشناسی و … درج شده اند.
داوطلبان می توانند دفترچه راهنما ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی را از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور و یا از طریق لینک زیر، دانلود نمایند.

برای دانلود دفترچه انتخاب رشته و ثبت نام کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۳، کلیک کنید

مشاهده نتایج کاردانی به کارشناسی

چند روز پس از اعلام نتایج کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۳ کارنامه کنکور نیز در سایت سنجش منتشر می‌شود. داوطلبان می‌توانند برای مشاهده جزییات کارنامه خود وارد سایت شده و کارنامه را دریافت نمایند.

برای این منظور بایستی پس از ورود به سایت سنجش و انتخاب گزینه کاردانی به کارشناسی، لینک کارنامه پذیرش کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۴۰۳ را انتخاب کنید. پس از آن با وارد کردن اطلاعات ثبت نامی وارد صفحه مشاهده کارنامه خواهید شد.

در صورتی که در این زمینه ابهاماتی برایتان وجود دارد و یا نیازمند دریافت توضیحات بیشتری هستید، می توانید برای دریافت راهنمایی و دریافت پاسخ سوالات خود با مشاوران مرکز مشاوره آرکا در تماس باشید. کارشناسان مرکز مشاوره آرکا در کلیه مراحل ثبت نام، ادامه تحصیل، انتخاب رشته، مصاحبه دانشگاه های خاص و … در تمام رشته های دانشگاهی و آزمون های استخدامی، همراه متقاضیان بوده و از طریق سیستم مشاوره تلفنی، پاسخگوی سوالات و شبهات در کلیه زمینه های تحصیلی و شغلی می باشند.

مرکز مشاوره تحصیلی و شغلی آرکا

 

مطالب مرتبط:

تمدید مهلت مجدد ثبت نام کنکور سراسری و دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۳

آرکا مشاوره

مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری اردیبهشت و تیرماه ۱۴۰۳ | نکات مهم

آرکا مشاوره

مدارک لازم برای رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری ۱۴۰۳| نکات مهم

آرکا مشاوره

دیدگاهی بنویسید