مرکز مشاوره تحصیلی و شغلی آرکا

دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله | لیست رشته ها، شرایط پذیرش، مزایا و معایب و…

دانشگاه عل.م پزشکی بقیه الله 1402

دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله از ابتدای فعالیت خود که در سال ۱۳۷۴ آغاز شد تاکنون به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های علوم پزشکی فعال در ایران شناخته شده است. یکی از اهداف اصلی تأسیس و راه اندازی این دانشگاه تبدیل شدن این دانشگاه به برترین دانشگاه علوم پزشکی جهان اسلام است که همواره در این راستا موفق عمل کرده است. از جمله فعالیت های ارزنده‌ای که دانشگاه بقیه الله تاکنون انجام داده احداث پژوهشکده های تخصصی و مجهز برای انجام فعالیت ها، پژوهش ها و آزمایش های مختلف است. این دانشگاه جهت ارتقاء جایگاه علمی خود و افزایش سطح علمی دانشجویان و جهت گذراندن دوره های آموزشی و انترنی با چندین بیمارستان به نام های بیمارستان بقیه الله، بیمارستان قلب جماران، بیمارستان نجمیه، مرکز تخصصی دندان پزشکی امام خمینی (ره) و بیمارستان تخصصی دندان پزشکی شهید دکتر بهنام شکری همکاری مشترک دارد. آشنایی با دانشگاه و امکانات آن یکی از مهم ترین عواملی است که تأثیر زیادی در افزایش انگیزه و علاقه مندی داوطلبان و دانش آموزان دارد. در این مقاله به طور کامل با  رشته ها و امکانات و… آن آشنا می شویم.

شرایط ثبت نام دانشگاه بقیه الله ۱۴۰۲

داوطلبان برای ثبت نام در دانشگاه بقیه الله باید علاوه بر دارا بودن شرایط عمومی، شرایط اختصاصی مربوط به رشته مورد نظر خود را داشته باشند. برای اطلاع از شرایط اختصاصی ثبت نام هر یک از رشته ها، می توانید دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲ را بررسی کنید.

شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه بقیه الله ۱۴۰۲

اعتقاد به مبانی اسلام ناب محمدی (ص)، انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران.

اعتقاد و التزام عملی به ولایت فقیه

نداشتن سابقه عضویت و یا هواداری از احزاب و گروه‌ها و سازمان‌های غیر اسلامی، التقاطی، الحادی و غیرقانونی

التزام عملی به احکام اسلام و قوانین جمهوری اسلامی و رعایت موازین اخلاق اسلامی

عدم محکومیت ناشی از اقدام علیه انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران

برخورداری از سلامت و توانایی جسمی و روانی متناسب با خدمت مورد نظر

داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران و نداشتن تابعیت مضاعف

عدم سوء پیشینه و داشتن حسن شهرت اخلاقی و اجتماعی

عدم عضویت یا وابستگی به احزاب و گروه‌ های سیاسی

عدم اعتیاد به مواد مخدر و محرومیت از خدمات دولتی

شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه بقیه الله ۱۴۰۲

حداقل سن در هنگام پذیرش داوطلبان ۱۶ و حداکثر سن ۲۰ سال تمام می باشد.

در ازای عضویت بسیج عادی و فعال ، معمولا به حداکثر سن افزوده خواهد شد.

در صورت انجام خدمت سربازی، مدت زمان مذکور به شرط حداکثر سن افزوده خواهد شد.

در شرایط برابر و مساوی اولویت با اعضای درجه یک خانواده ایثارگران، جانبازان، شهدا، آزادگان، رزمندگان و همچنین اعضا بسیج می باشد.

مشخص بودن وضعیت سربازی و نظام وظیفه برای داوطلبان آقا

احراز صلاحیت کتبی و موفقیت در مصاحبه علمی، روانسنجی و تست ورزش

دانشجویان در طول مدت تحصیل خود از امکانات فرهنگی، خوابگاه و غذا بهره مند خواهند شد اما این دانشگاه هیچ تعهدی برای تامین خوابگاه دانشجویان متاهل ندارد.

پذیرفته شدگان از همان ابتدای ورود به دانشگاه به استخدام رسمی سپاه درآمده و پس از فارغ التحصیلی بر اساس نیاز سپاه به کارگیری می شوند.

شروع به خدمت فارغ التحصیلان این دانشگاه مشروط به گذراندن طرح خدمت ۲ ساله در مناطق معرفی شده توسط معاونت بهداشت و درمان سپاه، می باشد.

شرایط علمی ثبت نام دانشگاه بقیه الله ۱۴۰۲

کسب تراز علمی ۹۵۰۰ و بالاتر در کنکور سراسری برای پذیرش در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی

کسب تراز علمی ۸۰۰۰ و بالاتر در کنکور سراسری برای پذیرش در رشته های کارشناسی

کسب تراز علمی ۷۰۰۰ و بالاتر در کنکور سراسری برای پذیرش در رشته های کاردانی

مصاحبه دانشگاه بقیه الله (عج)

پس از انتخاب رشته کنکور سراسری، داوطلبانی که رشته های دانشگاه بقیه الله را در فرم انتخاب رشته خود قرار داده اند، در صورتی که رتبه لازم را کسب کرده باشند برای مصاحبه دعوت خواهند شد. معمولا دعوت شدگان به مصاحبه، چند برابر ظرفیت رشته می باشند و آن دسته از داوطلبانی که امتیاز علمی لازم را به دست آورند، پذیرش می شوند. چنانچه چند رشته از دانشگاه بقیه الله را انتخاب کرده اید، شرکت در مصاحبه یکی از رشته ها کفایت می کند. نتیجه مصاحبه توسط سازمان سنجش و دانشگاه بررسی می شود و در صورتی که دارای همه ی شرایط باشید، پذیرش شما انجام می گیرد. ضمنا اگر در مرحله مصاحبه پذیرفته نشوید، اولویت های بعدی فرم انتخاب رشته شما بررسی می شود.

دعوت به مصاحبه دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله _ سوالات مصاحبه _ نکات مهم و ….

آدرس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله

دانشگاه بقیه الله آدرسهمان طور که در مقاله آدرس دانشگاه علوم پزشکی تهران ذکر شد، اطلاع از آدرس و موقعیت جغرافیای دقیق دانشگاه ها از مهم ترین دغدغه های همه داوطلبان و حتی والدین آن ها است. دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله در شمال شهر تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیخ بهایی جنوبی واقع شده است. به طور کلی محله ونک از شمال به بزرگراه نیایش، از غرب به بزرگراه کردستان و از جنوب به بزرگراه همت و محله یوسف آباد و از شرق به خیابان نلسون ماندلا راه دارد. رفت و آمد به این دانشگاه به دلیل موقعیت جغرافیایی بسیار خوب و امکان رفت و آمد با وسایل نقلیه عمومی، مترو، تاکسی و وسایل شخصی بسیار آسان است و دانشجویان و اساتید از این بابت مشکلی نخواهند داشت.

رشته های موجود در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله

دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله از ابتدای شروع فعالیت خود از سال ۱۳۷۱ اقدام به جذب دانشجو در رشته پزشکی کرده و پس از چندین سال و با احتمام دولت وقت اقدام به احداث دانشگاه های تخصصی و مجزا برای رشته های مختلف کرد. این دانشگاه در حال حاضر دارای ۵ دانشکده مجزا به نام های دانشکده پزشکی، دانشکده دارو سازی، دانشکده پرستاری، دانشکده دندانپزشکی، دانشکده بهداشت است. این دانشکده ها در رشته های زیر دانشجو جذب می کنند:

بیوشیمی
فیزیولوژی
انگل شناسی
ایمونولوژی
بیماری های داخلی
جراحی
بیهوشی
زنان و زایمان
بیماری کودکان
روانپزشکی
جراحی گوش و حلق و بینی
چشم پزشکی
جراحی ارتوپدی
طب فیزیکی
قلب و عروق
فوق تخصص ریه
فوق تخصص گوارش
پرستاری
هوشبری
داروسازی
اتاق عمل
تکنسین فوریت های پزشکی
کاردانی پرستاری

بیشتر بدانید: نرم افزار تخمین رتبه کنکور سراسری ۱۴۰۳ با تاثیر ۵۰% معدل کتبی

رشته های ارشد دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله

دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله ضمن پذیرش دانشجو در مقاطع کاردانی، کارشناسی و دکترا، در مقطع تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد نیز دانشجو می پذیرد. بسیاری از دانشجویان این دانشگاه می توانند در صورت کسب معدل بالا و داشتن شرایط لازم حتی بدون کنکور مجدد در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند. برخی از رشته های ارشد این دانشگاه به عبارت زیر است:

پرستاری
مهدسی بهداشت محیط
علوم تغذیه
اتاق عمل
هوشبری
علوم آزمایشگاهی
فوریت پزشکی

مزایا و معایب تحصیل در دانشگاه بقیت الله ۱۴۰۲

تحصیل در هر دانشگاه و مقطع علمی علاوه بر داشتن مزایا معایبی نیز دارد که توجه به آنها شاید برخی از دانشجویان را از تحصیل در منصرف و برخی را مشتاق نماید. لذا در این قسمت به تفصیل هر کدام از موارد پرداخته ایم.

از جمله مزایای تحصیل در دانشگاه بقیت الله می توان به این مورد اشاره کرد که دانشجویان از ایتدا به استخدام سپاه در آمده و می توانند از مزایای آن بهره مند گردند.

داوطلبان آقا در صورتی که خدمت نرفته باشند، مدت تحصیل آنها به عنوان میزان خدمت محاسبه می شود.

میزان و مدت تحصیل در این دانشگاه به منزله سوابق کاری لحاظ خواهد شد.

گذراندن میزان دو سال از خدمت در مناطق محروم، در مناطق تعیین شده سپاه

برای دانشجویان متاهل امتیاز خوابگاه و غیره لحاظ نخواهد شد

حقوق دانشجویان دانشگاه بقیه الله ۱۴۰۲

یکی از مزایای اصلی پذیرش در دانشگاه بقیه الله در نظر گرفتن حقوق برای دانشجویان پسر و دختر در مقاطع تحصیلی مختلف است. مبلغ حقوق دریافتی برای دانشجویان طبق مصوبات دانشگاه و برای دانشجویان هر سال متفاوت است و توسط امور رفاه دانشجویی تعیین و اعلام می شود.

کارشناسان مرکز مشاوره آرکا می توانند در کلیه مراحل ثبت نام و ادامه تحصیل دانشگاه بقیه الله همراه متقاضیان بوده و از طریق سیستم مشاوره تلفنی، پاسخگوی سوالات و شبهات در این زمینه می باشند.

مطالب مرتبط:

دانلود pdf سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۳با جواب | نکات طلایی و…

آرکا مشاوره

شرایط تحصیل مجدد دانشگاه | کارشناسی ، ارشد، دکتری، پزشکی، شهریه و نکات مهم

آرکا مشاوره

ثبت نام بدون کنکور رشته داروسازی ۱۴۰۲/شرایط و …

آرکا مشاوره

۲ دیدگاه

Ali ۱۴۰۲-۰۶-۱۱در ۱۰:۴۳

سلام
ایا میشه بعد از تموم کردن دوره هفت ساله‌ی تحصیل پزشکی، در دانشگاه دیگه‌ای تخصص رو ادامه داد؟
و اینکه ایا محل خدمت بعد از تحصیل محل سکونت هست یا خیر.
ممنونم

پاسخ
آرکا مشاوره ۱۴۰۲-۰۷-۰۴در ۲۲:۳۴

سلام…..با توجه به کسب نمره شما در آزمون تخصصی میتوانید دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب نمایید…..محل تعهد خدمت شما در استان محل تحصیل شما خواهد بود.

پاسخ

دیدگاهی بنویسید