مرکز مشاوره تحصیلی و شغلی آرکا

نحوه دریافت کد ایثارگری ارتش و سپاه برای ثبت نام کنکور۱۴۰۳ | نکات مهم

داوطلبانی که قصد استفاده از سهمیه های رزمندگان و ایثارگران ۵ درصدی ارتش، سپاه و …  را در کنکور سراسری ۱۴۰۳ دارند، در ابتدا می بایست کد ۱۲ رقمی ایثارگری خود را از ارگان مربوطه دریافت نموده و با اطلاع از نحوه دریافت آن، در فرم ثبت نام آزمون سراسری وارد نمایند. کد ایثارگری ارتش از سایت aja.ir و ارگان تایید کننده سهمیه ایثارگران در سپاه سایت isaar.ir می باشد.
یکی از موضوعات مهم برای داوطلبان در زمان ثبت نام کنکور، نحوه مشمولیت و بهره مندی از سهمیه های کنکور می باشد. توجه داشته باشید که سهمیه های آزمون سراسری ۱۴۰۳ شامل سهمیه مناطق، سهمیه ایثارگران ۵ و ۲۵ درصدی، سهمیه رزمندگان و سهمیه خانواده شهدا و… می باشد و استفاده از این امتیازات، مستلزم دارا بودن شرایط خاصی است که مفاد دقیق آن در دفترچه ثبت نام کنکور به چشم می خورد. در ادامه نحوه دریافت کد ۱۲ رقمی ایثارگری ارتش و سپاه برای ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳ را شرح داده ایم.

اهمیت دریافت کد ایثارگری ۱۲ رقمی

سهمیه رزمندگان و ایثارگران از سهمیه هایی می باشد که ورود داوطلبان واجد شرایط این سهمیه را به کلیه دانشگاه ها آسان تر کرده است که بر اساس دفترچه ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ سهمیه ایثارگران در کنکور به دو دسته سهمیه ایثارگران ۲۵ درصد و ۵ درصد تقسیم می شود.

بر این اساس داوطلبانی که قصد دارند با استفاده از سهمیه رزمندگان و یا ایثارگران در کنکور سراسری ۱۴۰۳ گزینش شوند می بایست ضمن علامتگذاری نوع سهميه خود در بند مربوطه تقاضانامه ثبت نامی سایت سنجش، مشخصات فرد رزمنده و کد ایثارگری ۱۲ رقمی را در فیلد مربوط درج کنند در غیر اینصورت مشمول استفاده از این سهمیه ها نخواهند بود.

حتما بخوانید: نرم افزار تخمین رتبه کنکور سراسری ۱۴۰۳ با تاثیر ۵۰% معدل کتبی

شرایط استفاده از سهمیه ایثارگری

🔵 ۵ درصد ظرفیت کل هر رشته‌ای در هر دانشگاهی مختص به داوطلبان دارای سهمیه ۵ درصد ایثارگران می‌باشد.

🔵 سهمیه ۵ درصدی ایثارگران شامل جانبازان پایین تر از ۲۵ درصد و همسر و فرزندان آنها، همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل شش ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه

🔵 ۲۵ درصد ظرفیت هر رشته محل به داوطلبان دارای سهمیه ۲۵ درصد ایثارگران اختصاص دارد.

🔵سهمیه ۲۵ درصدی ایثارگران شامل همسر و فرزندان شهدا، آزادگان همسر و فرزندان آنها، جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آنها

🔵داوطلبان برای استفاده از سهمیه خود در قدم اول باید کد ایثارگری ارتش و سپاه را دریافت و در فرم ثبت نام درج کنند. سپس در جلسه کنکور شرکت کرده تا برای آنها رتبه جداگانه‌ای با عنوان رتبه در سهمیه ایثارگران اعلام شود.

🔵داوطلبان دارای سهمیه ایثارگران، حداقل باید ۷۰ درصد نمره آخرین فرد پذیرفته در هر رشته و دانشگاهی را کسب کرده تا مجاز به استفاده از سهمیه ایثارگری شوند.

نحوه دریافت کد ایثارگران برای ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳

داوطلبان مشمول سهمیه ایثارگران ۵ درصدی و سهمیه رزمندگان در کنکور سراسری به منظور گرفتن کد رهگیری خود می بایست به سایت ارگان مربوطه مراجعه نمایند. داوطلبانی که ارگان مربوطه آن ها سپاه است باید به سایت isaar.ir مراجعه کرده و با وارد کردن کد ملی خود، وابستگی خود را با رزمنده مشخص نمایند و سپس در صورت تایید وابستگی در سایت مذکور به ارگان ذی ربط مراجعه و کد رهگیری دریافت کنند.

داوطلبانی که ارگان مربوطه آن ها ارتش جمهوری اسلامی ایران است با اطلاع از نحوه دریافت کد ایثارگران برای ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳ می بایست به پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری ایران به نشانی www.aja.ir مراجعه کرده و با وارد کردن اطلاعات کد ملی، کد رهگیری خود را دریافت نمایند.

داوطلبان رزمنده ای که در ۸ سال دفاع مقدس مدت زمانی را در جبهه های نبرد حق علیه باطل شرکت کرده اند، می توانند برای دریافت کارت ایثارگری خود به ارگان سپاه و یا ارتش محل اعزام خود مراجعه کنند.

حتما بخوانید: کنکور اختصاصی دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۳ | نحوه و زمان ثبت نام، نکات مهم

سایت دریافت کد ایثارگری سپاه و ارتش کنکور سراسری ۱۴۰۳

ذکر این نکته حائز اهمیت است که سایت داوطلبان ایثارگری و جانبازی که ارگان مربوطه آن ها سپاه پاسداران است، isaar.ir می باشد و مشمولان سهمیه ارتش نیز می توانند برای اخذ کد رهگیری خود به سامانه اینترنتی aja.ir مراجعه نمایند. لازم به ذکر است که این کد رهگیری ۱۲ رقمی برای هر آزمون در هر سال تحصیلی متفاوت خواهد بود و کلیه مشمولانی که به واسطه یک مرتبه بهره مندی از این امتیاز، در دوره روزانه دانشگاه ها پذیرفته شده اند، دیگر مجاز به استفاده از آن در آزمون سراسری نخواهند بود.

نحوه دریافت کد ایثارگری ارتش برای ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳

داوطلبانی که مشمول سهمیه ایثارگری ارتش هستند، جهت دریافت کد ایثارگری ارتش برای نام نویسی کنکور سراسری ۱۴۰۳ می توانند از طریق سایت ارتش جمهوری اسلامی ایران به نشانی aja.ir اقدام کنند. بدین منظور لازم است مراحل لازم را مطابق راهنمای موجود در ادامه مقاله طی نمایند.

ورود به سایت ارتش جمهوری اسلامی ایران به نشانی aja.ir و انتخاب گزینه “کد رهگیری ایثارگران” از منو موجود در سمت راست صفحه

کارت ایثار

انتخاب یکی از گزینه های “کد رهگیری پایوران” یا “کد رهگیری وظیفه” با توجه به نوع دوره خدمت. شرط قرار گرفتن ایثارگر در رده کارکنان وظیفه، حداقل ۱۲ ماه حضور در مناطق عملیاتی می باشد و این شرط برای کارکنان پایور، حداقل ۸ ماه ارزیابی شده است.

در صورتی که گزینه “کد رهگیری پایوران” را انتخاب نمایید، تصویر زیر نمایان می شود که لازم است اطلاعات مورد نیاز از جمله کد ملی، شماره کارگزینی و شماره کارت را در بخش های مربوطه وارد کرده و کلید “تایید” را بفشارید. پس از طی این مرحله، کد ۱۲ رقمی ایثارگری در اختیارتان قرار می گیرد. داوطلبان وظیفه نیز در این مرحله می توانند با درج کدملی ایثارگر نسبت به دریافت کد رهگیری مربوط اقدام نمایند.

کارت ایثار گری کنکور

نحوه دریافت کد ایثارگری سپاه برای ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳

مرجع رسیدگی به درخواست دریافت کد ایثارگری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پایانه اینترنتی isaar.ir است و متقاضیان مشمول می توانند به کمک دستورالعمل زیر نسبت به اخذ کد رهگیری خود اقدام نمایند.

با مراجعه به سایت isaar.ir، گزینه “خدمات پرکاربرد” را از منو واقع در سمت چپ صفحه اصلی انتخاب نمایید.

کارت ایثارگری سپاه

در مرحله بعد می بایست بر روی کلید “استعلام ایثارگر یا وابسته” از بخش خدمات الکترونیکی عمومی کلیک کنید.

سپس می توانید با درج کدملی ایثارگر و عبارت امنیتی و در نهایت انتخاب دکمه “استعلام”، رویه را با موفقیت به پایان برسانید.

نحوه دریافت کد ایثارگری

نحوه دریافت کد ایثارگری ۱۲ رقمی ناجا (ژاندارمری سابق) ۱۴۰۳

بازنشستگان جهت دریافت کد ۱۲ رقمی رزمندگی برای ارائه به سازمان سنجش، می بایست از طریق دایره امور بازنشستگان معاونت نیروی انسانی استان محل سکونت خود با مرکز امور بازنشستگان ناجا مکاتبه نمایند.

حتما بخوانید: صفر تا صد ترمیم معدل کنکور سراسری ۱۴۰۳ زمان، هزینه، مدارک، نکات مهم و

مشاوره کد ایثارگری کنکور سراسری ۱۴۰۳

داوطلبان کنکور ۱۴۰۳ که دارای سهمیه جانبازی و یا ایثارگران هستند، می‌توانند با دریافت کد مربوطه به صورت اینترنتی، آن را در فرم اینترنتی ثبت نام خود وارد کرده و از سهمیه استفاده نمایند. درج اشتباه منجر به از دست دادن سهمیه در کنکور خواهد شد.

حتما بخوانید: تاثیر سهمیه ۵ و ۲۵ درصدی ایثارگران در کنکور ۱۴۰۳ | نحوه اعمال سهمیه، میزان تاثیر و…

داوطلبان گرامی چنانچه کد ۱۲ رقمی ایثارگری سپاه یا ارتش خود را از طریق سامانه های مذکور نمی توانید دریافت کنید یا در زمینه استفاده از سهمیه ایثارگری و شرایط مشمولان سوالی دارید، می توانید با مشاوران و کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی و شغلی آرکا تماس گرفته تا شما را در این راه یاری نمایند.

مرکز مشاوره تحصیلی و شغلی آرکا

مطالب مرتبط:

نحوه دریافت مجدد شماره پرونده و داوطلبی کنکور سراسری ۱۴۰۲ | فراموشی

آرکا مشاوره

معرفی کامل رشته شنوایی سنجی | درآمد، بازا کار، شرایط ثبت نام و …

آرکا مشاوره

کارنامه قبولی گفتار درمانی دانشگاه دولتی ۱۴۰۲ | آخرین قبولی و درصدهای لازم

آرکا مشاوره

۲ دیدگاه

حسن ۱۴۰۲-۰۹-۰۶در ۲۳:۵۶

با سلام. لطفا بفرمایید کد دوازده رقمی جانبازی برای اینجانب جهت استفاده در کنکور امسال دخترم را چطوری به دست اورم؟ با تشکر فراوان.

پاسخ
آرکا مشاوره ۱۴۰۲-۰۹-۰۷در ۰۷:۵۸

با سلام……بسته به ارگان خدمتیتون باید کد دوازده رقمی را تهیه نمایید….لطفا مقاله حاضر را مطالعه نمایید و در صورت هرگونه ابهام میتوانید با مشاوران مرکز تماس حاصل نمایید.

پاسخ

دیدگاهی بنویسید