مرکز مشاوره تحصیلی و شغلی آرکا

مشاهده نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۲ | تیر و دی ماه، نحوه مشاهده+نکات مهم

مشاهده نتایج کنکور سراسری 1402

بعد از برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۲ افراد متقاضی توانایی این را دارند که در سایت سنجش به نشانی sanjesh.org نتایج کنکور سراسری را مشاهده کنند. سالانه نتایج طی ۲ مرحله منتشر گشته و در اختیار افراد داوطلب قرار می گیرد. با توجه به برگزاری کنکور در سال ۱۴۰۲ به صورت ۲ بار در سال در بازه های تیر و دی ماه، مرحله اعلام نتایج اولیه را مشخص می باشد که در دو سری خواهیم داشت. سال پیشین، نتایج اولیه کنکور سراسری در نیمه دوم مرداد ماه برای همه افراد آزمون سراسری و دانشگاه آزاد به طور یکپارچه اعلام گشته و وضعیت علمی داوطلبان را مشخص کرد. با توجه به بیانات ریاست محترم سازمان سنجش، نتایج اولیه کنکور سراسری امروز بیستم مردادماه اعلام شد و نتایج رتبه ها نیز امروز در مورخه ۲۷/۰۵/۱۴۰۲ اعلام شد. داوطلبان عزیز میتوانند با مراجعه به پروفایل ثبت نامی کارنامه خود را مشاهده نمایند.

نحوه مشاهده نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۲

افراد داوطلب جهت مشاهده جواب اولیه کنکور سراسری و اطلاع از نتیجه خود لازم است به سایت سازمان سنجش در زمان تعیین شده مراجعه نموده و به طور اینترنتی به اخذ کارنامه اولیه کنکور سراسری اقدام نمایند.

برای دست یافتن به نتایج باید طبق مراحل عمل نمایید:

  1. ورود به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org و کلیک بر روی عبارت “سراسری”

اعلام نتایج کنکئر سراسری 1402

۲. بر روی عبارت “اعلام نتایج نوبت دوم آزمون سراسری سال ۱۴۰۲” کلیک کنید.

۳. انتخاب گزینه “کارنامه اعلام نتایج نوبت دوم آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ (لطفا کلیک کنید)”

مشاهده کارنامه 1402 کنکور

۴. اطلاعات خواسته شده را وارد کرده و در انتها کلید “ورود” را بفشارید

نحوه مشاهده کارنامه 1402

۵. بعد از ورود به صفحه شخصی میتوانید کارنامه خود را مشاهده نمایید.

نکات مهم در خصوص مشاهده کارنامه کنکور سراسری ۱۴۰۲

آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ در دو نوبت (نوبت اول در تاریخ ۲۹ و ۳۰ دی ماه ۱۴۰۱، نوبت دوم در تاریخ ۱۴ و ۱۵ تیر ماه ۱۴۰۲) برگزار شد. طبق مصوبات شورای سنجش و پذیرش دانشجو در صورت یکسان بودن گروه آزمایشی نوبت‌های اول و دوم داوطلبانی که در هر دو نوبت آزمون اختصاصی (کنکور) شرکت کرده‌اند، بیشترین نمره کل آزمون اختصاصی در نمره‌کل نهایی لحاظ می‌شود. لذا بیشترین نمره کل آزمون اختصاصی، در کارنامه مربوط به نوبت دوم درج شده است.
نمرات خام شرکت‌کنندگان نوبت اول در اسفند ماه ۱۴۰۱ اطلاع رسانی شد و مجدداً در سامانه جامع آزمون سراسری به آدرس https://my.sanjesh.org قابل مشاهده است. برای داوطلبانی که فقط در نوبت اول در یک یا چند گروه آزمایشی شرکت کرده‌اند، نمره‌کل آزمون اختصاصی و نمره کل سابقه تحصیلی آنان در کارنامه نوبت اول درج و از طریق سامانه فوق قابل ملاحظه است.

کارنامه داوطلبان شرکت‌کننده در نوبت دوم آزمون سراسری (تیر ماه) حاوی نمرات خام دروس گروه‌های آزمایشی که شرکت نموده، بیشترین نمره‌کل آزمون اختصاصی (کنکور) مربوط به نوبت اول و دوم (ملاک عمل در نمره‌کل نهایی) و نمره کل سابقه تحصیلی (دریافتی از وزارت آموزش و پرورش) می‌باشد که با ورود به سامانه جامع آزمون سراسری، قابل مشاهده است.

کارنامه نهایی برای انتخاب رشته حاوی نمره کل نهایی، رتبه در سهمیه، رتبه کشوری، سهمیه، استان بومی و وضعیت مجاز یا غیرمجاز به انتخاب رشته، هفته آینده در سامانه جامع آزمون سراسری منتشر خواهد شد.

تعداد محدودی از داوطلبان که در آزمون نوبت اول (دی ماه ۱۴۰۱) در یکی از گروه‌های آزمایشی اصلی علوم ریاضی، علوم تجربی و علوم انسانی شرکت نموده ولی در آزمون نوبت دوم (تیرماه ۱۴۰۲) با گروه آزمایشی اصلی دیگری شرکت کرده‌اند، باید در همین کارنامه اولیه حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۲/۵/۲۱ علاقه‌مندی خود را صرفاً به یک گروه آزمایشی اصلی که تمایل به انتخاب رشته‌های تحصیلی از آن گروه دارند، اعلام کنند تا بر این اساس کارنامه حاوی رتبه آنان تهیه و ارائه شود. شایان ذکر است برای این دسته از داوطلبان در صورت عدم انتخاب گروه آزمایشی اصلی، گروه آزمایشی انتخابی آزمون نوبت دوم (تیرماه ۱۴۰۲) ملاک عمل قرار خواهد گرفت.

اطلاعیه تکمیلی در خصوص زمان انتشار دفترچه‌های راهنمای انتخاب رشته و همچنین زمان انتخاب رشته داوطلبان، هم‌زمان با انتشار کارنامه نهایی در هفته آینده منتشر خواهد شد.

داوطلبان می‌توانند هرگونه سؤال در خصوص نمرات خام آزمون اختصاصی (کنکور) را از طریق سامانه پاسخگویی اینترنتی به نشانی: https://request.sanjesh.org به این سازمان ارسال نمایند و یا در صورت لزوم سؤالات خود را در ساعات اداری با شماره تلفن ۴۲۱۶۳ با پیش‌شماره ۰۲۱ در میان بگذارند.

داوطلبان گرامی در صورت نیاز به درخواست بررسی مجدد نمره کل سابقه تحصیلی لازم است به درگاه الکترونیکی وزارت آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir مراجعه نمایند. بدیهی است به درخواست‌هایی که به سایر روش‌ها ارسال شود هیچ‌گونه پاسخی داده نخواهد شد.

اعتراض به نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۲ | زمان، نحوه ثبت، نکات مهم

زمان اعلام نتایج کنکور ۱۴۰۲ – نتیجه قطعی

نتایج نهایی به منظور اعلام وضعیت پذیرش شرکت کنندگان در دانشگاه ها و نتایج انتخاب رشته آن ها می باشد. در ضمن متقاضیان لازم است بدانند که نتیجه پذیرش نهایی هر یک از داوطلبان صرفا در قالب یک کارنامه از سوی سازمان سنجش آموزش کشور به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

بنابر جدول زمانبندی موجود در دفترچه ثبت نام کنکور زمان اعلام نتایج نهایی کنکور دی ماه ۱۴۰۱ و تیر ماه ۱۴۰۲ در ۱۴ مهر ماه و از طریق سامانه جامع آزمون های سراسری به نشانی my.sanjesh.org تعیین شده است.

 
نتایج کنکور ۱۴۰۲ اعلام شد | نحوه مشاهده + لینک+ نکات مهم

کارشناسان مرکز مشاوره آرکا در کلیه مراحل ثبت نام، ادامه تحصیل و … در تمام رشته های دانشگاه فرهنگیان، شاهد و … همراه متقاضیان بوده و از طریق سیستم مشاوره تلفنی، پاسخگوی سوالات و شبهات در کلیه زمینه های تحصیلی و شغلی می باشند، با توجه به اینکه انتخاب رشته کنکور رابطه مستقیمی با آینده شغلی و اجتماعی داوطلب دارد، صفر تا ۱۰۰ انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲ در مرکز مشاوره تحصیلی و شغلی آرکا به صورت حضوری و غیر حضوری انجام میشود.

 

مطالب مرتبط:

دانشگاه غیر انتفاعی امام صادق | نکات مهم

آرکا مشاوره

مشاهده معدل کتبی و کل برای پذیرش با سوابق (بدون آزمون)‌ کنکور ۱۴۰۲

آرکا مشاوره

زمانبندی حذف و اضافه دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ | نکات مهم و…

آرکا مشاوره

۲ دیدگاه

اکبر ۱۴۰۲-۰۵-۲۰در ۱۹:۳۱

واقعا خیلی متاسفم برای مدیران سازمان سنجش که اصلا نمیتونن خانواده و داوطلبان رو درک کنند که چه ساعت‌های استرسی رو پشت سر می‌گذارند. و اعلام می‌کنند که ۱۵ تا ۲۰ مرداد ۱۴۰۲ نتایج اعلام میشه و الان ساعت ۶ بیستم هست ولی هنوز اعلام نشده است و خیلی اذیت شدیم. هیچ اطلاعیه جدیدی هم نمیدن . و رفتن دنبال خبر انفصال رئیس سازمان که هنوز قطعی نشده و قابل اعتراض هست و حتما لغو میشه و بازی‌های اداری هست . خدا ازتون نمیگذره . حداقل بگید تا ۲۲ نمیتونیم تا مردم سر از کارشون در بیارن . ممنون

پاسخ
آرکا مشاوره ۱۴۰۲-۰۵-۲۱در ۰۰:۲۹

سلام….نتایج اولیه هم اکنون قابل مشاهده مییباشد…لطفا به نکات مهم گفته شده در مقاله دقت فرمایید.

پاسخ

دیدگاهی بنویسید