مرکز مشاوره تحصیلی و شغلی آرکا

منابع کنکور سراسری ۱۴۰۳ | تجربی، انسانی، ریاضی، هنر و زبان

منابع کنکور تجربی 1403/آرکا

منابع کنکور ۱۴۰۳ هم مانند سال گذشته از طریق سایت رسمی سازمان سنجش اطلاع رسانی می شود تا کسانی که قصد شرکت در آزمون سراسری سال جاری را دارند، با آگاهی و مطالعه کامل جهت این امر اقدام کنند. کنکور امسال هم در پنج گروه آزمایشی علوم تجربی، ریاضی فیزیک، علوم انسانی، هنر و زبان خارجی برگزار می گردد. علاقه مندان به شرکت در آزمون هر یک از این گروه ها، قبل از هر چیز باید از منابع کنکور گروه آزمایشی خود مطلع شده و آن ها را فراهم کنند. اگر چه آزمون سراسری امسال با تغییرات زیادی نسبت به دوره های قبل همراه شده است اما منابع اصلی لازم برای آن، همچون سال های قبل همان کتب درسی دانش آموزان است که در مدارس تدریس می شوند؛ از این رو داوطلبان باید بدانند که بهترین منابع کنکور ۱۴۰۳ همان کتبی است که در مدرسه به آن ها تدریس شده و در وهله اول باید این کتاب ها را به صورت دقیق و کامل مطالعه نمایند.

البته نکته مهمی هم که در این رابطه وجود دارد، توجه به سال چاپ و انتشار کتاب ها است؛ چرا که در سال های اخیر به صورت پیوسته کتب درسی با تغییراتی مواجه بوده اند. به همین دلیل، ممکن است کتاب یک سال با سال قبل تفاوت های اساسی داشته و موضوعات بیش تری را پوشش دهد یا این که برخی محتواهای آن حذف شده باشند. به هر حال، برای مطالعه منابع کنکور ۱۴۰۳ باید همان کتاب هایی را مطالعه کنید که توسط سازمان سنجش آموزش کشور اطلاع رسانی می شوند؛ زیرا در لیست منابعی که توسط سامانه سنجش منتشر می شود، اسامی دقیق کتاب های درسی و سال چاپ و انتشار آن ها مشخص شده است؛ بنابراین جهت جمع آوری و مطالعه منابع لازم برای آزمون سراسری با مشکل مواجه نخواهید شد. با توجه به اهیمت موضوع، در این مقاله به معرفی منابع کنکور سراسری ۱۴۰۳ برای هر یک از گروه های آزمایشی بر اساس اعلام سازمان سنجش برای منابع سال ۱۴۰۲ خواهیم پرداخت و در صورت هرگونه تغییر در اعلام منابع توسط سازمان سنجش، تغییرات لازم توسط مشاوران آرکا اعمال خواهد شد، لذا برای کسب اطلاعات دقیق تر با مشاوران ما در ارتباط باشید.

منابع کنکور ۱۴۰۳ گروه علوم تجربی

منابع کنکور تجبی 1402/آرکا

مطالعه مواد آزمون سراسری تجربی ۱۴۰۳ به صورت دقیق و کامل، یکی از لازمه های آماده سازی داوطلبان جهت شرکت در کنکور این گروه آزمایشی می باشد. منبع اصلی جهت مطالعه مواد لازم این آزمون، کتب درسی مقطع متوسطه دوم رشته تجربی می باشد که هر ساله اسامی هر کدام از این کتاب ها در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org قرار می گیرد.

منابع اصلی دروس تجربی ۱۴۰۳ به دو دسته عمومی و اختصاصی تقسیم بندی می شوند که منابع عمومی برای تمامی گروه های آزمایشی یکسان است اما دروس اختصاصی کنکور هر کدام از رشته های تحصیلی با یکدیگر فرق دارد. طی تغییرات کنکور ۱۴۰۳ و حذف دروس عمومی از این آزمون، داوطلبان تنها می بایست تمرکز خود را بر روی دروس اختصاصی معطوف نمایند.

نرم افزار تخمین رتبه کنکور سراسری ۱۴۰۳ با تاثیر ۵۰% معدل کتبی

منابع اصلی کنکور تجربی ۱۴۰۳

منابع اصلی کنکور تجربی در سال ۱۴۰۳ شامل کتاب‌هایی می‌شود که سوالات آزمون از آن ‌ها طراحی می‌شود. این آزمون در سال ۲ مرتبه، یک بار در تیر ماه و بار دیگر در دی ماه برگزار می‌شود. در هر دو آزمون نیز منابع یکسان هستند.

عنوان درس مقطع تحصیلی سال چاپ
زمین شناسی یازدهم ۱۴۰۱
ریاضی(۱) دهم ۱۴۰۰
ریاضی(۲) یازدهم ۱۴۰۱
ریاضی(۳) دوازدهم ۱۴۰۲
زیست شناسی(۱) دهم ۱۴۰۰
زیست شناسی(۲) یازدهم ۱۴۰۱
زیست شناسی(۳) دوازدهم ۱۴۰۲
فیزیک(۱) دهم ۱۴۰۰
فیزیک(۲) یازدهم ۱۴۰۱
فیزیک(۳) دوازدهم ۱۴۰۲
شیمی(۱) دهم ۱۴۰۰
شیمی(۲) یازدهم ۱۴۰۱
شیمی(۳) دوازدهم ۱۴۰۲

منابع کنکور ۱۴۰۳ گروه انسانی

گروه آزمایشی که در سال های گذشته داوطلبان زیادی برای شرکت در آزمون این گروه نام نویسی کرده اند، گروه علوم انسانی است. این رشته هم اخیرا از محبوبیت بالایی برخوردار شده و آمار شرکت کنندگان آن سال به سال در حال افزایش است. به همین خاطر، رقابت در آزمون سراسری مربوط به آن هم پیوسته در حال سنگین تر شدن می باشد؛ از این رو کسانی که قصد شرکت در آزمون انسانی سال جاری را دارند، باید بهترین منابع کنکور ۱۴۰۳ انسانی را جمع آوری کرده و نسبت به مطالعه آن ها اقدام نمایند؛ این گونه شانس موفقیت شان در این ماراتن نفس گیر افزایش پیدا می کند. در این قسمت هم منابع تعیین شده توسط سازمان سنجش برای کنکور گروه علوم انسانی را توضیح داده ایم، تا متقاضیان مشکلی جهت جمع آوری و مطالعه این منابع نداشته باشند.

منابع اصلی کنکور انسانی ۱۴۰۳

نام درس سال چاپ
ریاضی و آمار ۱ – پایه دهم ۱۴۰۰
ریاضی و آمار ۲- پایه یازدهم ۱۴۰۱
ریاضی و آمار ۳- پایه دوازدهم ۱۴۰۲
اقتصاد ۱۴۰۰
علوم و فنون ادبی ۱- پایه دهم ۱۴۰۰
علوم و فنون ادبی ۲- پایه یازدهم ۱۴۰۱
علوم و فنون ادبی ۳- پایه دوازدهم ۱۴۰۲
عربی ۱- پایه دهم ۱۴۰۰
عربی ۲- پایه یازدهم ۱۴۰۱
عربی ۳- پایه دوازدهم ۱۴۰۲
تاریخ ۱ – پایه دهم ۱۴۰۰
تاریخ ۲- پایه یازدهم ۱۴۰۱
تاریخ ۳- پایه دوازدهم ۱۴۰۲
جغرافیای ایران- پایه دهم ۱۴۰۰
جغرافیا ۲- پایه یازدهم ۱۴۰۱
جغرافیا ۳- پایه دوازدهم ۱۴۰۲
جامعه شناسی ۱- پایه دهم ۱۴۰۰
جامعه شناسی ۲- پایه یازدهم ۱۴۰۱
جامعه شناسی ۳- پایه دوازدهم ۱۴۰۲
فلسفه- پایه یازدهم ۱۴۰۱
فلسفه۲- پایه دوازدهم ۱۴۰۲
منطق- پایه دهم ۱۴۰۰
روانشناسی- پایه یازدهم ۱۴۰۱

منابع کنکور ۱۴۰۳ گروه ریاضی فیزیک

گروه آزمایشی بعدی که در کنکور سراسری که از اهمیت بالایی برخوردار است و هنوز هم علاقه مندان زیادی دارد، گروه ریاضی فیزیک است؛ اگر چه در سال های اخیر وضعیت اشتغال این گروه نسبت به سایر موارد کمی نابسامان بوده است، اما به هر حال یکی از رشته های اساسی بوده و مشاغل آن هم در ایجاد زیربنای کشور تاثیر دارند؛ از این رو متقاضیان شرکت در آزمون سراسری ریاضی باید نسبت به جمع آوری و مطالعه بهترین منابع کنکور ۱۴۰۳ اقدام کرده تا بتوانند بهترین نتیجه ممکن را هم در این آزمون به دست آورند. دقت داشته باشید که داوطلبان این گروه هم در صورت به دست آوردن رتبه مناسب و تحصیل در رشته ها و دانشگاه های برتر، بدون شک آینده درخشانی را پیش رو خواهند داشت. به هر حال، در این بخش منابع کنکور ۱۴۰۳ ریاضی را هم شرح داده ایم تا داوطلبان شرکت در آزمون این گروه آزمایشی، بتوانند با آگاهی کامل از این موارد برای رقابت در کنکور آماده شوند.

 

عنوان درس مقطع تحصیلی سال چاپ
ریاضیات گسسته دوازدهم ۱۴۰۲
آمار و احتمال یازدهم ۱۴۰۱
حسابان(۱) یازدهم ۱۴۰۱
حسابان(۲) دوازدهم ۱۴۰۲
هندسه(۱) دهم ۱۴۰۰
هندسه(۲) یازدهم ۱۴۰۱
هندسه(۳) دوازدهم ۱۴۰۲
فیزیک(۱) دهم ۱۴۰۰
فیزیک(۲) یازدهم ۱۴۰۱
فیزیک(۳) دوازدهم ۱۴۰۲
شیمی(۱) دهم ۱۴۰۰
شیمی(۲) یازدهم ۱۴۰۱
شیمی(۳) دوازدهم ۱۴۰۲

درصد هر تست یا سوال در کنکور ۱۴۰۳ | تجربی، انسانی، ریاضی، زبان و هنر

منابع کنکور ۱۴۰۳ گروه هنر

رشته هنر از جمله گروه های آزمایشی محبوبی است که علاوه بر دانش آموزان هنرستان، داوطلبان سایر گروه های اصلی هم چون ریاضی، تجربی و انسانی هم در آن شرکت می کنند. همین موضوع هم سبب افزایش رقابت در آزمون سراسری این گروه آزمایشی گردیده است؛ پس متقاضیان باید هر چه سریع تر منابع کنکور ۱۴۰۲ هنر را جمع آوری کرده و مطالعه شان را آغاز کنند. منابع لازم برای شرکت در آزمون این گروه هم مانند سایر گروه ها از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اطلاع رسانی می شود.

از آن جایی که دروس عمومی به صورت کامل از کنکور هنر کنار گذاشته شده اند، متقاضیان شرکت در آزمون سراسری این رشته باید تمرکز خود را بر روی دروس اختصاصی به عنوان اصلی ترین منابع کنکور خود قرار دهند. این موضوع برای کسانی که قصد شرکت در آزمون هنر به عنوان رشته دوم را هم دارند، بسیار مهم است؛ زیرا این افراد در سال های قبل بیش تر روی درس های عمومی به عنوان دروس مشترک تمرکز می کردند. اما اکنون که دروس عمومی دیگر در منابع آزمون وجود ندارد، باید کتب درسی اختصاص این رشته را که بهترین منابع کنکور ۱۴۰۳ هنر هستند، مطالعه نمایند. در این قسمت لیست دروس اختصاصی گروه آزمایشی هنر بر اساس آزمون سراسری سال گذشته را در جدول زیر برای تان آورده ایم:

لیست دروس اختصاصی کنکور گروه آزمایشی هنر سال ۱۴۰۲

دروس تخصصی کنکور هنر

عنوان هر درس

هنرستان

رشته

پایه

درک عمومی هنر

آشنایی با بناهای تاریخی

فنی حرفه ای

نقشه کشی معماری

دهم

عکاسی ۲

فنی حرفه ای

گرافیک

یازدهم

عکاسی ۱

فنی حرفه ای

سینما ، نقاشی ، گرافیک

دهم

کارگاه طراحی نقوش سنتی ۱

فنی حرفه ای

صنایع دستی ، چاپ دستس ، مرمت آثار فرهنگی

دهم

آشنایی با صنایع دستی ایران

فنی حرفه ای

صنایع دستی

دهم

پایه و اصول صفحه آرایی

فنی حرفه ای

گرافیک

دوازدهم

ترسیم فنی

نقشه برداری

فنی حرفه ای

نقشه کشی معماری

دوازدهم

کاربرد رایانه در نقشه کشی معماری

فنی حرفه ای

نقشه کشی معماری

دوازدهم

ترسیم فنی و نقشه کشی

فنی حرفه ای

نقشه کشی معماری

دهم

خلاقیت تصویری و تجسمی

طراحی ۱

فنی حرفه ای

سینما ، نقاشی ، گرافیک ،نقشه کشی معماری ، نمایش

دهم

طراحی ۲

فنی حرفه ای

نقاشی و گرافیک

یازدهم

حجم سازی

فنی حرفه ای

نقاشی و گرافیک

دوازدهم

خط در گرافیک

فنی حرفه ای

گرافیک

یازدهم

مبانی تصویر سازی

فنی حرفه ای

گرافیک

دوازدهم

کارگاه نقاشی

فنی حرفه ای

نقاشی و گرافیک

یازدهم

مبانی هنر های تجسمی

فنی حرفه ای

سینما

دهم

حجم شناسی و ماکت شناسی

فنی حرفه ای

نقشه کشی معماری

دوازدهم

طراحی اندام و لباس

فنی حرفه ای

طراحی و دوخت

یازدهم

خلاقیت نمایشی

اصول و مبانی ماسک و گریم

فنی حرفه ای

نمایش

دوازدهم

اصول و مبانی طراحی صحنه

فنی حرفه ای

نمایش

یازدهم

خلاقیت موسیقی

ساز شناسی ایرانی

فنی حرفه ای

موسیقی جهانی

دهم

شناخت سازهای ارکستر سمفونیک ۱ (سازه های زهی ارشه ای)

فنی حرفه ای

موسیقی نوازندگی سازایرانی و جهانی

دهم

شناخت ساز های ارکستر سمفونیک ۱ (سازه های بادی و ضربی)

فنی حرفه ای

موسیقی نوازندگی سازایرانی و جهانی

یازدهم

مبانی نظری و ساختار موسیقی ایرانی

فنی حرفه ای

موسیقی و مبانی آهنگ سازی و موسیقی نوازندگی ساز ایرانی و جهانی

دهم

خواص مواد

شناخت مواد و مصالح

فنی حرفه ای

نقشه کشی معماری

دهم

منابع کنکور ۱۴۰۳ گروه زبان

منابع کنکور زبان 1403/آرکا

زبان خارجی هم یکی دیگر از گروه های آزمایشی پنج گانه است که هر سال آزمون سراسری آن برگزار می شود. این رشته هم به عنوان یک رشته فرعی محسوب شده و شرکت کنندگان رشته های اصلی یعنی ریاضی، تجربی و انسانی امکان ثبت نام آن را هم خواهند داشت؛ در نتیجه رقابت در کنکور گروه زبان هم نسبتا بالا است. منابع کنکور۱۴۰۳ زبان خارجی از طریق سایت سازمان سنجش اطلاع رسانی می شود تا داوطلبان با آگاهی کامل از این موضوع، نسبت به ثبت نام کنکور سراسری و شرکت در آزمون اقدام نمایند. با این حال، در ادامه توضیحاتی درباره منابع کنکور سراسری ۱۴۰۲ این رشته هم ارائه کرده ایم.

داوطلبان علاقه‌مند به شرکت در کنکور زبان باید بدانند که این گروه آزمایشی تنها یک درس اختصاصی دارد. بله، کاملا درست است مطالعه عمیق و مفهومی زبان انگلیسی با استفاده از منابع مناسب برای موفقیت در این رشته کافی است.

کنکور پایان راه نیست، اما موفقیت در این رقابت تأثیر مهمی در موفقیت و تعیین مسیر زندگی شما در آینده دارد. انتخاب گروه آزمایشی به رشته تحصیلی و علاقه داوطلب وابسته است. اگر گروه زبان را انتخاب کرده‌اید توصیه می‌کنم در انتخاب منابع با دقت بیشتری عمل کنید. حذف کتاب‌های عمومی از دروس کنکور زبان ۱۴۰۳ ممکن است رقابت را سخت‌تر کند اما شانس شما برای قبولی بیشتر خواهد بود.

کارشناسان مرکز مشاوره آرکا در کلیه مراحل ثبت نام، ادامه تحصیل، انتخاب رشته و … در تمام رشته های داشگاه فرهنگیان، همراه متقاضیان بوده و از طریق سیستم مشاوره تلفنی، پاسخگوی سوالات و شبهات در کلیه زمینه های تحصیلی و شغلی می باشند.

مطالب مرتبط:

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور فرهنگیان ۱۴۰۳ | کلیه رشته ها، نکات مهم

آرکا مشاوره

مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری۱۴۰۳| نکات مهم

آرکا مشاوره

زمان اعلام نتایج کنکور فرهنگیان ۱۴۰۳| نکات طلایی

آرکا مشاوره

دیدگاهی بنویسید