مرکز مشاوره تحصیلی و شغلی آرکا

کارنامه قبولی رشته حقوق دانشگاه خوارزمی تهران ۱۴۰۲| آخرین قبولی و درصدهای لازم

کارنامه قبولی رشته حقوق دانشگاه خوارزمی تهران 1402

رشته حقوق یکی از مهم ترین و پرطرفدارترین رشته های کنکور سراسری گروه علوم انسانی می باشد که در زیر گروه اول آن قرار دارد. هر ساله بسیاری از رتبه های برتر کنکور رشته انسانی برای پذیرش در این رشته با یکدیگر رقابت می کنند. رشته حقوق رشته بسیار گسترده ای می باشد که جنبه ها و ابعاد مختلفی از زندگی بشر را در بر می گیرد. به نوعی می توان گفت همه انسان ها به دانش حقوقی و حقوق دان های متخصص نیازمند هستند. رشته حقوق در ابتدا در مقطع کارشناسی ارائه می شود که طول دوران تحصیل آن ۴ سال و معادل ۸ ترم تحصیلی می باشد که دانشجویان در این مدت حدود ۱۳۵ واحد درسی را باید بگذرانند که از این تعداد، ۲۰ واحد درسی مربوط به دروس عمومی، ۱۵ واحد درسی مربوط به دروس پایه، ۹۴ واحد درسی مربوط به دروس تخصصی و ۶ واحد درسی هم مربوط به دروس اختیاری می باشد. اطلاع از کارنامه آخرین رتبه قبولی رشته حقوق دانشگاه خوارزمی تهران داوطلبان سال های گذشته در رشته ها و مناطق مختلف برای داوطلبانی که در کنکور سراسری ۱۴۰۳ شرکت کرده اند، اهمیت زیادی دارد. از این رو در این مقاله چندین نمونه از کارنامه قبولی رشته حقوق دانشگاه خوارزمی ۱۴۰۲ و حداقل درصد لازم برای قبولی این رشته در سهمیه منطقه یک، دو و سه ارائه شده است.

بعد از فارغ التحصیلی در رشته حقوق چه فعالیت هایی را میتوانیم انجام دهیم؟

پس از فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی حقوق، انتخاب‌های مختلفی پیش‌روی علاقه‌مندان حقوق می‌باشد که متناسب با علاقه‌مندی و استعداد خود، می‌توانند به هر یک از این زمینه‌ها ورود کنند. فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی حقوق می‌توانند در آزمون‌های مختلف رشته حقوق از قبیل کنکور کارشناسی ارشد حقوق، آزمون وکالت، آزمون قضاوت، آزمون مرکز وکلا و آزمون سردفتری اسناد رسمی شرکت کنند که در اکثر این آزمون‌ها داشتن مدرک کارشناسی حقوق شرط الزامی برای ورود به آزمون است.

حتما بخوانید: نرم افزار تخمین رشته قبولی با رتبه های اعلامی سازمان سنجش در کنکور سراسری ۱۴۰۳

نمونه کارنامه قبولی رشته حقوق دانشگاه خوارزمی ۱۴۰۲ در سهمیه منطقه۱

دانشگاه: خوارزمی تهران
رشته:  حقوق
رتبه کشوری: ۶۷۲ رتبه در سهمیه:۲۸۴
نام درس درصد
اقتصاد ۵۲
ریاضیات ۴۸
ادبیات تخصصی ۵۰
عربی تخصصی ۸۹
تاریخ و جغرافیا ۳۰
فلسفه و منطق ۴۱
علوم اجتماعی ۹۰
روان شناسی ۸۶

نمونه کارنامه قبولی رشته حقوق دانشگاه خوارزمی تهران  ۱۴۰۲ در سهمیه منطقه۲

دانشگاه: خوارزمی تهران
رشته: حقوق
رتبه کشوری:  ۱۰۹۵ رتبه در سهمیه:۴۱۲
نام درس درصد
اقتصاد ۴۸
ریاضیات ۴۱
ادبیات تخصصی ۶۰
عربی تخصصی ۷۸
تاریخ و جغرافیا ۲۰
فلسفه و منطق ۴۰
علوم اجتماعی ۳۹
روان شناسی ۵۷

نمونه کارنامه قبولی رشته حقوق دانشگاه خوارزمی تهران ۱۴۰۲ در سهمیه منطقه۳

دانشگاه: خوارزمی تهران
رشته: حقوق
رتبه کشوری:  ۱۶۱۴ رتبه در سهمیه:۴۴۳
نام درس درصد
اقتصاد ۷۷
ریاضیات ۴۱
ادبیات تخصصی ۵۰
عربی تخصصی ۳۶
تاریخ و جغرافیا ۳۳
فلسفه و منطق ۳۳
علوم اجتماعی ۷۸
روان شناسی ۸۹
حتما بخوانید: نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۳| نکات سرنوشت ساز

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه خوارزمی تهران ۱۴۰۳

توجه داشته باشید که رتبه های قبولی رشته حقوق دانشگاه خوارزمی تهران گفته شده در بالا تقریبی بوده و با توجه به تغییر ظرفیت پذیرش نسبت به سال گذشته و حذف دروس عمومی، تاثیر ۵۰ درصد سوابق تحصیلی،سال فارغ التحصیلی و… بهتر است تا داوطلبان این رتبه ها را به عنوان رتبه های قبولی خوشبینانه در نظر بگیرند و ممکن است با افزایش یا کاهش سوابق تحصیلی درصدهای اعلامی فوق تغییر نمایند.

همچنین حدود رتبه و کارنامه های قرار داده شده در مرکز مشاوره آرکا با دقت بسیار بالایی بررسی شده و به دلیل تغییرات اعلام شده در ظرفیت رشته ها و ایجاد محل های پذیرش جدید بایستی کارنامه داوطلب مورد نظر با دقت و حساسیت بیشتری بررسی گردد، چرا که امر انتخاب رشته میتواند در زندگی و شخصیت داوطلب تاثیر مستقیم داشته باشد، لذا به داوطلبان گرامی توصیه میشود برای بررسی بیشتر و نتایج بهتر، راهنمایی های لازم را از طریق تماس تلفنی کارشناسان مرکز مشاوران آرکا دریافت نمایند.

کارشناسان مرکز مشاوره آرکا در کلیه مراحل ثبت نام، ادامه تحصیل، انتخاب رشته و … همراه متقاضیان بوده و از طریق سیستم مشاوره تلفنی، پاسخگوی سوالات و شبهات در کلیه زمینه های تحصیلی و شغلی می باشند.

مطالب مرتبط:

آخرین رتبه قبولی رشته مهندسی عمران دانشگاه تهران ۱۴۰۲

آرکا مشاوره

جدید ترین نرخ شهریه دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ تمام مقاطع و….

آرکا مشاوره

ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۱۴۰۳| بهمن ماه، دفترچه و نکات مهم

آرکا مشاوره

دیدگاهی بنویسید