مرکز مشاوره تحصیلی و شغلی آرکا

کارنامه قبولی مهندسی نفت دانشگاه دولتی ۱۴۰۲| آخرین قبولی و درصدهای لازم

کارنامه قبولی رشته مهندسی نفت 1401

رشته مهندسی نفت ترکیبی از دانش‌های مختلفی مانند ریاضی، زمین شناسی، شیمی، مکانیک، ترمودینامیک و حفاری است. این بدین معنی است که رشته مهندسی نفت تمامی مفاهیم دانش‌های مختلف را شامل می‌شود. این رشته به داوطلبان آموزش می‌دهد که آن‌ها چگونه فرآیندهای مربوط به نفت را اکتشاف، حفاری و بهره‌برداری کنند. اطلاع از کارنامه آخرین رتبه قبولی رشته مهندسی نفت دانشگاه دولتی داوطلبان سال های گذشته در رشته ها و مناطق مختلف برای داوطلبانی که در کنکور سراسری ۱۴۰۳ شرکت کرده اند، اهمیت زیادی دارد. از این رو در این مقاله چندین نمونه از کارنامه قبولی مهندسی نفت ۱۴۰۲ و حداقل درصد لازم برای قبولی این رشته در سهمیه منطقه یک، دو و سه ارائه شده است.

توانایی لازم برای ورود به رشته مهندسی نفت

کسانی قصد دارند وارد رشته نفت شوند باید علاوه بر قوی بودن در درس های فیزیک و ریاضی به زمین شناسی هم مسلط باشند زیرا مسلط بودن به این دروس سبب می شود به حل و فصل موضوعات مهمی که مربوط به انرژی باشند، بپردازند. زمانی که اسم مهندسی نفت می آید همه به فکر شرایط کاری سخت در آب وهوای مناطق جنوبی می افتند، البته کمی این موضوع درست است اما نه برای همه سمت های شغلی، به هر حال باید روحیه این را داشته باشید به مناطق دور افتاده برای ماموریت کاری بروید. به دلیل همین ماموریت ها بیشتر از داوطلبان مرد پذیرش می شوند. یک مهندس نفت بیشتر در محیط هایی مانند آزمایشگاه های تحقیقاتی، پالایشگاه ها، دفاترکاری، محل های حفاری و …. مشغول به کار می شوند.

حتما بخوانید: نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۳| نکات سرنوشت ساز

نمونه کارنامه قبولی رشته مهندسی نفت ۱۴۰۲ در سهمیه منطقه۱

دانشگاه:  دانشکده مهندسی گرمسار
رشته: مهندسی نفت
رتبه کشوری:۳۸۴۳۰ رتبه در سهمیه: ۱۵۸۴۰
نام درس درصد
ریاضیات ۱۰
فیزیک ۱۰
شیمی ۱۰

نمونه کارنامه قبولی مهندسی نفت ۱۴۰۲ در سهمیه منطقه۲

دانشگاه:  دانشگاه رازی کرمانشاه
رشته: مهندسی نفت
رتبه کشوری: ۳۶۸۴۷ رتبه در سهمیه: ۱۳۷۶۷
نام درس درصد
ریاضیات ۱۰
فیزیک ۱۰
شیمی ۹

 

نمونه کارنامه قبولی مهندسی نفت ۱۴۰۲ در سهمیه منطقه۳

دانشگاه:  دانشگاه حکیم سبزواری
رشته: مهندسی نفت-نوبت دوم
رتبه کشوری: ۵۷۰۰۱ رتبه در سهمیه:۱۳۷۶۱
نام درس درصد
ریاضیات ۹
فیزیک ۱۰
شیمی ۹
حتما بخوانید: نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۳| نکات سرنوشت ساز

مشاوره انتخاب رشته مهندسی نفت ۱۴۰۳

توجه داشته باشید که رتبه های گفته شده رشته مهندسی نفت در بالا تقریبی بوده و با توجه به تغییر ظرفیت پذیرش نسبت به سال گذشته و حذف دروس عمومی، تاثیر ۵۰ درصد سوابق تحصیلی،سال فارغ التحصیلی و… بهتر است تا داوطلبان این رتبه ها را به عنوان رتبه های قبولی خوشبینانه در نظر بگیرند و ممکن است با افزایش یا کاهش سوابق تحصیلی درصدهای اعلامی فوق تغییر نمایند.

همچنین حدود رتبه و کارنامه های قرار داده شده در مرکز مشاوره آرکا با دقت بسیار بالایی بررسی شده و به دلیل تغییرات اعلام شده در ظرفیت رشته ها و ایجاد محل های پذیرش جدید بایستی کارنامه داوطلب مورد نظر با دقت و حساسیت بیشتری بررسی گردد، چرا که امر انتخاب رشته میتواند در زندگی و شخصیت داوطلب تاثیر مستقیم داشته باشد، لذا به داوطلبان گرامی توصیه میشود برای بررسی بیشتر و نتایج بهتر، راهنمایی های لازم را از طریق تماس تلفنی کارشناسان مرکز مشاوران آرکا دریافت نمایند.

کارشناسان مرکز مشاوره آرکا در کلیه مراحل ثبت نام، ادامه تحصیل، انتخاب رشته و … همراه متقاضیان بوده و از طریق سیستم مشاوره تلفنی، پاسخگوی سوالات و شبهات در کلیه زمینه های تحصیلی و شغلی می باشند.

مرکز مشاوره تحصیلی و شغلی آرکا

مطالب مرتبط:

۰ تا صد تحصیل همزمان دو رشته ۱۴۰۲ | آزاد، دولتی، پیام نور و کلیه مقاطع

آرکا مشاوره

ثبت نام دانشگاه شاهد ۱۴۰۲ | زمان، مدارک، شرایط و…

آرکا مشاوره

ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۲

آرکا مشاوره

دیدگاهی بنویسید