مرکز مشاوره تحصیلی و شغلی آرکا

۰ تا صد انتقالی و مهمانی دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲ | زمان، شرایط، نکات مهم و…

نقل و انتقال و مهمانی دانشگاه فرهنگیان 1402

انتقالات و مهمانی دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲، امکانی است که وزارت آموزش و پرورش برای رفاه هر چه بیشتر کارکنان خود در نظر گرفته است. دانشجویان دانشگاه فرهنگیان که قصد دریافت میهمانی یا انتقالی به سایر واحدها را دارند باید در زمان معین وارد سایت انتقالی فرهنگیان شده و در صورت داشتن شرایط، اقدام به تکمیل مراحل درخواست نقل و انتقالات خود نمایند. در راستای اهمیت آشنایی دانشجویان با روند انتقالی دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳، در ادامه مطلب تمامی نکات ضروری در رابط با زمان، نحوه و شرایط نقل و انتقالات دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ برای دانشجویانی که قصد گرفتن انتقالی در سال جاری را دارند ارائه شده است.

انواع نقل و انتقالات فرهنگیان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

نقل و انتقالات فرهنگیان در یک تقسیم بندی به دو جابجایی با مقصد درون استانی و برون استانی و در دسته بندی دیگری به دو حالت از انتقال به صورت دائم و موقت تقسیم می شود که برای هر کدام ضوابط و شرایط جداگانه ای در نظر گرفته شده است.

برون استانی: هر گاه متقاضی جابجایی، قصد منتقل شدن به منطقه ای خارج از استان محل خدمت خود را داشته باشد، درخواست وی در دسته نقل و انتقالات برون استانی قرار می گیرد و در صورتی که این جابجایی و تغییر همیشگی باشد، انتقال دائم و در صورتی که برای مدت یک سال باشد، انتقال موقت محسوب می شود.
درون استانی: اگر شخص درخواست کننده بخواهد به منطقه ای درون استان محل خدمت منتقل شود نیز جزو نقل و انتقالات درون استانی محسوب می شود و همان تعریف دائم و موقت برای این نوع از نقل و انتقالات نیز صادق است.

زمان نقل و انتقالات فرهنگیان ۱۴۰۲

داوطلبان دانشگاه فرهنگیان دریافت انتقالی برون استانی و یا درون استانی باید در زمان مقرر به وب سایت نقل و انتقالات فرهنگیان مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت نمایند. طبق آخرین اخبار منتشر شده از سوی وزارت آموزش و پرورش کشور، فرهنگیان گرامی می توانند از تاریخ ۱۷ اردیبهشت ماه الی ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ نسبت به ثبت درخواست انتقالی در سامانه profile.medu.ir اقدام کنند.

ضمنا هیچگونه درخواست انتقالی در خارج از این محدوده زمانی مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.

شرایط انتقالی و میهمانی دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

درست مانند هر اقدام دیگری، نقل و انتقالات دانشگاه فرهنگیان هم شرایط خاص خود را دارد. تمامی دانشجویان باید با شرایط نقل و انتقالات دانشگاه فرهنگیان آشنا باشند و سپس برای گرفتن انتقالی اقدام کنند. شرایط هر ساله با توجه به بخشنامه میهمانی صادره از طرف مدیریت دانشگاه فرهنگیان تنظیم می شوند. به همین دلیل ضروری است که در سال های جدید هم دانشجویان شرایط همان سال را بررسی کنند. در ادامه برخی از شرایط انتقالی و میهمانی دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ توضیح داده شده اند. اما شرایط اختصاصی با توجه به دلیل درخواست انتقالی می تواند متفاوت باشد.

نقل و انتقالی دانشگاه فرهنگیان هیوا مشاوره

شرایط انتقال دائم فرهنگیان

برای اینکه آموزگاری بتواند موافقت سازمان را برای انتقال دائم خود کسب کند، لازم است که حداقل ۴ سال سنوات خدمت تجربی داشته باشد، البته با توجه به تراز نیروی انسانی منطقه / استان

توجه داشته باشید برای نداشتن تعهد خدمت به منطقه مبدا الزامی است.

شرایط نقل و انتقال موقت فرهنگیان

برای اخذ انتقالی موقت متقاضی می بایست دارای حداقل ۱ سال سنوات خدمت تجربی را داشته باشد، البته مشروط به رعایت تراز نیروی انسانی منطقه یا استان.

استثنائات نقل و انتقالات فرهنگیان

جابه جایی فارغ التحصیلان متعهد به خدمت در سال تحصیلی جاری دانشگاه فرهنگیان و شهید رجائی در گروه/ رشته / جنسیت یکسان امکان پذیر می باشد.
فرهنگیانی که همسر آنان پرسنل نیروی نظامی و انتظامی بوده و طبق امریه به دستگاه مبوط (بدون درخواست فد) با تایید بالاترین مقام نظامی یا انتطامی استان مشمول امتیازبندی می باشند.
استخدام شدگان ماده ۲۸ یعنی کسانی که به موجب نیازهای خاص آموزش و پرورش از دانشگاه هایی جز فرهنگیان استخدام شده و تنها یک سال در آن تحصیل نموده اند. (به مدت ۱۰ سال)

انتقال افراد زیر نسبت به سایرین در اولویت قرار دارد.

پدر، مادر، همسر و فرزند شهید یا جانبازان بالای ۲۵ درصد
زوجین فرهنگی به محل خدمت همسر
بانوان فرهنگی دارای ۳ فرزند زیر ۲ سال (لازم به ذکر است محسابه سن فرزندتان تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ می باشد)
همسر جانباز در صورت تغییر دائم محل اشتغال جانباز

سایت انتقالی و مهمانی دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

ثبت نام برای دریافت انتقالی از دانشگاه فرهنگیان کاملا آنلاین بوده و تمامی دانشجویان می توانند از طریق سامانه مربوطه برای ثبت نام اقدام کنند. در زمان معین شده برای شروع ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه فرهنگیان، دانشجویان باید به این سایت مراجعه کرده و تمامی مراحل ثبت درخواست خود را به صورت آنلاین سپری کنند. در صورتی که مشکل خاصی به وجود نیاید، نیازی به مراجعه دانشجو به مدیریت دانشگاه خود نیست. در ادامه این بخش درباره سایت انتقالی و مهمانی دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ اطلاعات بیشتری ارائه شده است.

سایت انتقالی دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ مانند سال های گذشته، سامانه گلستان است. دانشجویان می توانند برای ثبت درخواست خود برای انتقالی دانشگاه فرهنگیان در سال جاری، به سامانه گلستان به آدرس اینترنتی education.cfu.ac.ir مراجعه کنند. چه دانشجویان قصد دریافت انتقالی دائم داشته باشند چه درخواست انتقالی موقت و به عنوان میهمان، می توانند در همین سایت ثبت نام کرده و درخواست خود را ثبت کنند. لینک مربوط به ثبت درخواست نقل و انتقالات دانشگاه فرهنگیان در سامانه گلستان با شروع بازه زمانی ثبت درخواست در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت.

مدارک مورد نیاز برای ثبت درخواست در سامانه نقل و انتقالات دانشگاه فرهنگیان

ثبت درخواست انتقالی در سامانه نقل و انتقالات دانشگاه فرهنگیان به مدارکی هم برای هر فرد دانشجو نیاز دارد که قبل از هر اقدامی برای این کار باید از لیست دقیق و کامل آن ها مطلع شوید.

مدارک مورد نیاز هیأت علمی دانشگاه ها

. تحویل معرفی نامه ای از محل اشتغال مبتنی بر داشتن قرارداد پیمانی، رسمی و یا تمام وقت

. در صورت دانشجو بودن همسر ارائه سند ازدواج الزامی است.

. تحویل شناسنامه عضو هیأت علمی (صفحات اول و دوم و همین طور ارائه شناسنامه دانشجو)

مدارک مورد نیاز قهرمانان ملی و ورزشکاران

. تحویل تأییدیه ای از طرف مدیر کل تربیت بدنی سازمان مرکزی برای دریافت انتقالی

. ارائه معرفی نامه از طرف فدراسیون

. تحویل حکم قهرمانی بین المللی یا کشوری

مدارک مورد نیاز برای دریافت انتقالی به دلیل ازدواج

. ارائه اجاره نامه یا سند نشان دهنده محل اقامت همسر

. تحویل صفحات دو، سه، چهار و پنج سند ازدواج

. ارائه صفحات اول و دوم شناسنامه فرد متقاضی و همسرش

نحوه ثبت درخواست انتقالی و مهمانی دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

ثبت درخواست نقل و انتقالات دانشگاه فرهنگیان به صورت کاملا آنلاین و از طریق سامانه گلستان به آدرس اینترنتی education.cfu.ac.ir انجام می شود. تمامی مراحل از تکمیل فرم تا ارائه مدارک کاملا آنلاین بوده و دانشجویان در هیچ مرحله ای نیازی به مراجعه حضوری به دفتر مدیریت یا معاونت دانشگاه نخواهند داشت. به همین دلیل ضروری است که با مراحل ثبت نام و ارائه مدارک در سامانه گلستان آشنا باشند. از همین رو در ادامه این بخش تمامی مراحل و نحوه ثبت درخواست انتقالی و مهمانی دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ ارائه شده است.

۱. دانشجویان باید ابتدا وارد سایت سامانه گلستان به آدرس اینترنتی education.cfu.ac.ir شوند و در بخش مشخص شده شناسه کاربری، رمز عبور و کد امنیتی خود را وارد کنند. پس از آن باید روی گزینه جست و جو کلیک کنند.

۲. در ادامه باید نیم سال تحصیلی مورد نظر را انتخاب کرد و در واحد دانشگاهی مقصد نام واحد را وارد کرد. پس از وارد کردن نام واحد مقصد، باید مدارک مورد نیار پیوست شده و نوع انتقالی یا مهمان انتخاب شود.‌

۳. دانشجویان می توانند در بخش توضیحات، شرایط و علت درخواست خود برای اخذ انتقالی به یک پردیس دیگر را ذکر کنند. تمامی شرایط و دلایل باید به صورت کامل درج شود تا هنگام بررسی مدارک، مسئولان به خوبی از شرایط نقل و انتقالات دانشجو باخبر شوند. پس از اتمام نوشتن تمامی شرایط توسط دانشجو، برای اتمام کار و ثبت درخواست باید روی گزینه تایید و ارسال کلیک کرد. تا قبل از پایان مدت ثبت درخواست انتقالی، امکان ویرایش اطلاعات برای دانشجویان وجود خواهد داشت.

اعلام نتایج نقل و انتقالات فرهنگیان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

پس از ثبت درخواست توسط دانشجویان، تمامی درخواست ها توسط مسئولین بررسی شده و با توجه به ظرفیت اعلام شده در بخشنامه میهمانی به درخواست ها رسیدگی می شود. دانشجویان تنها تا آخرین روزی که در اطلاعیه اعلام شده است زمان دارند تا درخواست خود برای دریافت انتقالی را ثبت کنند. پس از اتمام مهلت ثبت نام برای انتقالی گرفتن از دانشگاه فرهنگیان، دیگر هیچ درخواست جدیدی ثبت نشده و تمامی درخواست ها برای بررسی و اعلام نتایج به دست مسئولین می روند.

پس از بررسی نهایی درخواست توسط چند کارشناس از پردیس مبدا و مقصد، نتایج به معاونت دانشجویی سازمان مرکزی اعلام می شود. چه درخواست دانشجو برای انتقالی در دانشگاه فرهنگیان قبول شده باشد چه رد، نتایج نهایی به او اعلام خواهد شد. در صورتی که درخواست دانشجویان رد شده باشد، مسئولان بررسی درخواست ها، دلیل یا دلایل رد درخواست را هم ذکر خواهند کرد. پس از آماده کردن نتایج نهایی و دلایل رد درخواست ها، تمامی موارد در یک فایل الکترونیکی اکسل درج شده و برای معاونت دانشجویی ارسال خواهد

نکات مهم در مورد نقل و انتقالات دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

دانشگاه فرهنگیان شرایط و ضوابطی را در نظر گرفته تا دانشجویان در صورت داشتن شرایط لازم اقدام به ثبت درخواست مهمانی یا انتقالی نمایند. لازم به ذکر است که دانشجو حتما باید از صحت اطلاعات خود مطمئن باشد زیرا معاونت دانشجویی سازمان مرکزی به بررسی صحت اطلاعات ثبت شده خواهد پرداخت. شرایط و ضوابط ثبت درخواست انتقالی و مهمانی دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ به شرح زیر می باشد:

  1. درخواست میهمانی و انتقالی برای دانشجویان ترم یک دانشگاه فرهنگیان ممنوع است (به استثنای دانشجوی مشمول آیین نامه شاهد و ایثارگر)

۲. دانشجوی متقاضی مهمانی یا انتقالی نباید در ترم گذشته مشروط شده باشد.

۳. مجموع ترم های مشروطی این دسته از دانشجویان نباید بیش از یک ترم باشد.

۴. تمامی نمرات قبولی و مردودی دانشجو در طول سنوات تحصیلی وی باید در سامانه گلستان ثبت شده و نمرات وی در محاسبات میانگین نیمسال و میانگین کل نمرات ایشان منظور گردد.

۵. تغییر در محل تحصیل دانشجو هیچ گونه تاثیری در محل خدمت وی نداشته و کاملا تابع قوانین
و مقررات وزارت آموزش و پرورش خواهد بود.

۶. سقف پذیرش دانشجوی میهمان در هر سال تحصیلی برای تمامی پردیس ها و مراکز حداکثر تا ۹۲ درصد تعداد پذیرش کل دانشجویان ورودی همان سال تحصیلی است.

۷. هرگونه میهمانی و انتقال دائم از سایر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به دانشگاه فرهنگیان ممنوع است.

۸. میهمانی دانشجویان به سایر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به جز دانشگاه های آزاد، پیام نور، غیرانتفاعی، شبانه و مراکز علمی- کاربردی، مشروط بر این است که آن درس یا دروس در همان ترم در پردیس مبدا یا نزدیکترین پردیس به محل زندگی وی، ارائه نشده باشد امکانپذیر خواهد بود.

در صورتی که در این زمینه ابهاماتی برایتان وجود دارد و یا نیازمند دریافت توضیحات بیشتری هستید، می توانید برای دریافت راهنمایی و دریافت پاسخ سوالات خود با مشاوران مرکز مشاوره آرکا در تماس باشید. کارشناسان مرکز مشاوره آرکا در کلیه مراحل ثبت نام، ادامه تحصیل، انتخاب رشته، مصاحبه دانشگاه های خاص و … در تمام رشته های دانشگاهی و آزمون های استخدامی، همراه متقاضیان بوده و از طریق سیستم مشاوره تلفنی، پاسخگوی سوالات و شبهات در کلیه زمینه های تحصیلی و شغلی می باشند.

مرکز مشاوره تحصیلی و شغلی آرکا

مطالب مرتبط:

دانلود سوالات و پاسخنامه کنکور انسانی اردیبهشت ۱۴۰۳ + فرهنگیان

آرکا مشاوره

نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۳| نکات سرنوشت ساز

آرکا مشاوره

تمرین تحلیلی و ارائه شفاهی در مصاحبه فرهنگیان ۱۴۰۳| آخرین تغییرات

آرکا مشاوره

دیدگاهی بنویسید